Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

    Вярно ли е,че през месец Януари 2014 години, прегледа при лекар ще е 3.90лв.?А, за пенсионери 1лв. Случайно днес дочух по - някоя телевизия, тази изцепка.... И ако е така - не знам. Това е направо "СТРАХОТНО".

  • #2
    От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

    Не разбрах: радваш се или се възмущаваш?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Не разбрах: радваш се или се възмущаваш?
      Не виждаш ли, че е в кавички?
      Как може да се радвам!...

      Коментар


      • #4
        От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

        Я сподели, според теб, каква цена за преглед при лекар е приемлива?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

          А ти мислиш ли реално, че един преглед струва 3,90 или даже 1 лв! Ако искаш да получиш адекватен преглед, а не поредното отбиване на номера, както е в повечето случаи. Нормален преглед според мен за нашия стандарт би трябвало да е не по-малко от 40 лв за джи питата, а за специалистите и повече. Само сравни колко е една компютърна , пък и не диагностика на автомобил!!!! Приоритет на ценностите! За повечето европейски страни е в рамките на 30-40 евро.
          AUDI Q5, 2TDI

          Коментар


          • #6
            От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

            Първоначално публикуван от iliyankostov Преглед на мнение
            А ти мислиш ли реално, че един преглед струва 3,90 или даже 1 лв! Ако искаш да получиш адекватен преглед, а не поредното отбиване на номера, както е в повечето случаи. Нормален преглед според мен за нашия стандарт би трябвало да е не по-малко от 40 лв за джи питата, а за специалистите и повече. Само сравни колко е една компютърна , пък и не диагностика на автомобил!!!! Приоритет на ценностите! За повечето европейски страни е в рамките на 30-40 евро.
            На наше ДжиПи, което при преглед на зачервено гърло на дете на което не е правена антибиограма или друго изследване казва "Я да изпишем едно суметролимче за всеки случай" и 1 лев му е много. Ако се гарантира, конролира и санкционира качеството на услугата може да се търси цена, иначе не.
            42

            Коментар


            • #7
              От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

              таксата е символична и има едно основно предназначение: редуцира опашките пред кабинетите - сетете се сами защо!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                таксата е символична и има едно основно предназначение: редуцира опашките пред кабинетите - сетете се сами защо!
                Е , аз не съм съгласен. Опашката пред кабинета на моя лекар е била винаги около 15 човека. Вярно са ми редки наблюденията и се надявам така да бъдат.

                Коментар


                • #9
                  От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Е , аз не съм съгласен. Опашката пред кабинета на моя лекар е била винаги около 15 човека. Вярно са ми редки наблюденията и се надявам така да бъдат.
                  именно, ако нямаше такса, щяха да 30
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                    Моят лекар не съм го виждал повече от 1 година,надявам се да не го виждам още дълго!
                    не знам нито работното му време,нито таксата...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                      Е как ще се редуцират опашките пред кабинетите.., когато намаляват именно таксата на пенсиите на 1 лв.!?
                      То впрочем май най-много стоящи пред кабинетите са именно пенсионерите и при 3лв такса,а при 1 лв. направо ще е митинг...
                      Да, таксата е малка...., но и тя е чист РЕКЕТ!!
                      Какво значи такса преглед, щом си осигурен..., или доплащане за по-добро отношение,или екип!?!
                      .............
                      Всичко е тотално сбъркано, и абсолютно никой не трябва да плаща осигуровки при тези условия!!!
                      Аз съм готов да си платя на свободна цена, но само на такива лекари, на които си струва.Такива с доказани качества и инвестирали хиляди в частен кабинет, апаратура и сгради!!!Само тогава ще им дам пари на тези лекари, а не солидарно внасяне на месечен РЕКЕТ!!!

                      Сегашната система е тотално сбъркана и крадлива, в полза на някои лекари!!!, за сметка на други работещи в отделенията на държавните болници...
                      Народа няма душа и парици за всички тези търговци от НЗОК ,Джи Пита и прочие хамелеони, преливащи от държавното, към частната практика в мизерията, без да са инвестирали стотици хиляди, какво очакват...да им дават хората по 50лв за преглед...
                      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                        Първоначално публикуван от iliyankostov Преглед на мнение
                        А ти мислиш ли реално, че един преглед струва 3,90 или даже 1 лв! Ако искаш да получиш адекватен преглед, а не поредното отбиване на номера, както е в повечето случаи. Нормален преглед според мен за нашия стандарт би трябвало да е не по-малко от 40 лв за джи питата, а за специалистите и повече. Само сравни колко е една компютърна , пък и не диагностика на автомобил!!!! Приоритет на ценностите! За повечето европейски страни е в рамките на 30-40 евро.
                        Считам, че мисля - реално. Сега ще ти кажа и моето мнение. Не мисля, че трябва един преглед да е 3.90... Има доста безработни хора които не могат да си позволят, да си купят хляб или да осигурят най - малките си нужди, за ежедневието. Да не говорим да отидат на преглед. Когато се разболеят, всеки си казва "ще ми мине или пие аналгин и това е"... Хората се молят да не се разболяват, но понякога една настинка ги поваля и е нужно да отидат на преглед, за да установят как да се лекуват.
                        Според мен. Прегледа трябва да е минимум 1 лв. или максимум 2лв. Който има пари, за по - скъпи прегледи да ходи при доктори доказани и т.н, нека да плаща 40 лв. А, тук изобщо не можем да говорим, за компютърни диагностики на автомобили и подобни работи, изобщо не е в темата.... НА първо место е ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО!!!!!!!!!!!!
                        А, ти говориш, за Европейски страни, а нали знаеш в другите ЕВРОПЕЙСКИ СТРАНИ, каква е сумата на заплатата, колко хора работят и т.н????? А, тука знаеш ли как е? А и казваш
                        Нормален преглед според мен за нашия стандарт би трябвало да е не по-малко от 40 лв за джи питата
                        ти в коя страна живееш, че този стандарт, аз не го знам, нещо ми е непознат.
                        Не искам да го приемаш като заяждане, но изобщо не съм съгласен с теб!

                        Подкрепям мнението на - ​pe4en

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                          Е как ще се редуцират опашките пред кабинетите.., когато намаляват именно таксата на пенсиите на 1 лв.!?
                          То впрочем май най-много стоящи пред кабинетите са именно пенсионерите и при 3лв такса,а при 1 лв. направо ще е митинг...
                          .
                          Аз като пенсионер мога само да ти благодаря . Форумно благоприличие така да кажа .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                            Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                            ...Според мен. Прегледа трябва да е минимум 1 лв. или максимум 2лв...
                            Е как ги сметна тея 1-2 лв.? 'Що не 50ст. или 2.10лв.? Здравеопазването ни е толкова евтино и достъпно, че такива вопли са абсолютно излишни. Размерът на сегашните такси е колкото да не е без хич.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вярно ли е, че прегледите поскъпват през Януари?

                              Защо трябва да се плаща каквото и да било...., нали Здравната каса им плаща!!!??..за всеки пациент и преглед на практика.
                              Защо да се взима второ плащане и от онези, които са си платили на онази каса, за да им плаща вече веднъж прегледите!!!

                              За коя услуга, която практически е НЕДОКАЗАНА като ефективност се плаща по два пъти!!!!
                              ...............
                              Щом е малко и недостатъчно онова което им дава държавата...Здравната каса, що не излязат всички на частно!!
                              Само че да са заставени със същите условия и разрешителни режими ,като за всеки друг бизнес!!!???
                              Всеки трябва да инвестира свои средства или да вземе заем , както правят всички останали хора, решили да правят бизнес нали...
                              Тогава добрите и кадърните лекари нека печелят...нека са милионери, защото ще са си заложили дупето и името, и ще посвещават цялото си умение на онези дето ще им носят парите...., иначе сега е песен и крадене.., пардон изписване на разходи безкрай, осребрявани от глупаците дето пълнят с рекет касата..
                              На практика БЕДНИТЕ ХОРА плащат милионите с които се въртят огромните злуупотреби в здравеопазването...от луксозните сгради на регионалните Здравни каси, през тоталното изписване на разходи от Джи пита, от пътеки и пътечки в болниците, от всевъзможни разходи за десетократно надценените лекарства, за всичко от което е възможно да се изцеди пара...
                              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X