Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аплаузи за българското здравеопазване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Аплаузи за българското здравеопазване

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Кажете ми какво щеше да стане ако нямах парите.
    Гипс?
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #62
      От: Аплаузи за българското здравеопазване

      Тъжно,но вярно.
      Ей да кажа и аз наскоро какво стана.На работа съм в едно село до Павел Баня.Така се случи,че паднах от една стълба върху самата стълба след като същата реши да смени местоположението си.Тъй като паднах странично върху така застаналата стълба ^ се ударих и отпред,отзад и отстрани извъртайки се във въздуха.Как и да де.Поради притесненията ми за вътрешни травми отидохме с колегата до болницата в Казанлък.
      Да започнем от далече.Тъй като болката беше меко казано голяма и ми бе трудно да ходя ми се щеше да паркираме направо до входа.
      Е да ама не има бариера и на вътре е платен паркинг.Пазача най-вероятно за кафе.Как и да е.Разходих се.
      Влизам и още от вратата на информация се почна.Обяснявам аз какво е положението,а жената там ми обяснява,че щом нямам направление ще се плаща.Казах и че съм по спешност,а тя ми каза,че няма спешност плаща се и ако съм искал да се обади на доктора да ме приеме.
      Съгласих се и тръгнах към него.
      Отивам доктора го чакам 20 минути да се появи в кабинета,че явно работа си имаше човека.
      Още не съм влязъл и от долу му звънят да видят там ли съм и да напомнят да мина за парите.
      Казах му какво е положението,а той ми обясни какви изследвания трябват както и че парите ще ми казат долу пак при жената на информация колко са.Тъй като нямах избор слизам пак долу и се почва разправията.
      30 минути ми пишат фактури и ми взимат пари за нещо което не са ми направили все още като изследване.
      Накрая се оказа,че имам да им давам 75лв.Определянето на това какво да ми се снима и как дойде от същата тая рецепционистка която ми заяви : -Ребра 15лв.При което аз зададох въпроса:
      -Килограма ли?А тя ме гледаше тъпо и явно очакваше обичайният поглед на редовните пациенти от района(да ме прощават колегите от там)който лично аз видях като малолетни майки от малцинствата и пенсионери притиснати на ръба на мизерията.
      Дадох ги естествено накрая парите и минах по кабинетите.
      След прегледа доктора констатира забележете:
      -От едно до четири счупени ребра!Като не съм сигурен за точният брой.Не мога да преценя по снимката.
      Органите са цели.Натъртени,но цели.(Има някаква течност м/у черният дроб и бъбреците,но каква що не се знае.)
      В София като се прибереш си вземи направление и си направи нови изследвания.
      Ем хубаво де аз за какво ви дадох тия пари си мисля на акъла,но човек като е в нужда и няма на къде така е.

      Взех си фактурите и изследванията и айде към София.

      Сагата продължава.
      Вечерта отивам в спешното на Света Ана.
      Там ми правят обстоен преглед.Решават,че съм здрав на краставица,а аз вия като вълк и едвам си стоя на краката не за друго защото ни мога да седна ни да легна.Казват ми да си постоя вкъщи и да се оправям.Тук ми взеха само 10лв.

      След два дни отивам при личният лекар за направление.На вратата пише направленията за март свършили.Викам си айде пак се почна.
      Слава богу дадоха ми направление с триста мъки.
      Направление за травматолог който да реши да ме снимат ли(за трети път) и какво да се прави тъй като аз по-добре не съм станал от случката.

      Отивам в ИСУЛ.Намирам кабинета на травматолога който по случайност работи то 11:00 този ден,а след това във същият кабинет работи негова колежка рехабилитаторка.Часът е 10:40.
      Чукам и влизам.От вратата ме посрещат с думите елате утре не видяхте ли колко е часа.След лек спор и обяснение за какво иде реч решиха да ме прегледат.Снимка не назначиха.Решиха,че от първата правена във Казанлък е ясно,че имам счупено ребро от към гърба.Алелуя викам си аз.
      Най-накрая някой да реши,че имам проблем.До тук добре,но нито ми се дадоха насоки да направя нови снимки за детайлно проучване на нещата,нито нищо.Онези органи дето бяха натъртени и течноста м/у тях явно никой не го интересуваше.Така и си остана цялата работа.
      Стана 11:00 докато се наканят доктора си тръгна и колежката му(рехабилитатор) която беше дошла по рано реши,че ми трябва колан за пристягане на ребрата.
      Викам си идеално щом ще свърши работа.Написа ми рецепта и ми каза от къде да го взема.Даденият магазин беше в другият край на София,а аз си карам с безумни болки до там с колата и това никой не го интересува.Как и да е.
      Отивам взимам колана 80лв.(Мъкааа,мъкааа.) и обратно за да ми го сложи жената правилно и да прецени дали ще свърши работа.
      Върнах се и сложихме колана.Викам и не са ли много тия 80лв,а тя ми отговаря,че имало и по 200лв.(Нали споделих за мъката вече).
      М/у другото дали тая жена не взима процент от тези колани според вас!?Ма как и да е.
      Станах и се прибрах и от тогава съм си вкъщи.Почивам си.Без да знам дали нямам и други проблеми скрити и чакащи.

      Пък после внасяйте осигуровки и се надявайте на оня горе,защото надеждата умира последна.....Уж!
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #63
        От: Аплаузи за българското здравеопазване

        За съжаление не отиваме на добре, самата здравна система не работи, парите не стигат, болни много, превенцята е равна на нула, човешкия фактор в лицето на лекари, фелдшери, сестри и технически персонал клони към нулата и скоро сигурно ще е под нулата......Преценката ми е на база опит, имам спомени като малък преди 90-та като са ме водили по болници как беше, виждам и сега как е, лежал съм и в болници в чужбина, за там пък коментара е излишен...
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #64
          От: Аплаузи за българското здравеопазване

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          .Поради притесненията ми за вътрешни травми отидохме с колегата до болницата в Казанлък.
          Тук ти е била грешката. Ако ти си решаваш от какво имаш нужда ще те цакат. Затова е 112 - звъниш и викаш Бърза помощ, те те вкарват в системата.
          Освен това си бил на работа, казваш, ако е такава с трудов договор и си минал откъдето трябва си има документи, трудови злополуки и обещетения, да не дава Бог.

          Коментар


          • #65
            От: Аплаузи за българското здравеопазване

            За съжаление не отиваме на добре, самата здравна система не работи, парите не стигат
            За съжаление не всичко е пари,човешкият фактор липсва,то колкото и пари да има пак ще се намери кой да ги прибере без да свърши работа,както има и обратният случай???

            Коментар


            • #66
              От: Аплаузи за българското здравеопазване

              Е нали и аз това казах.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #67
                От: Аплаузи за българското здравеопазване

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Тук ти е била грешката. Ако ти си решаваш от какво имаш нужда ще те цакат. Затова е 112 - звъниш и викаш Бърза помощ, те те вкарват в системата.
                Освен това си бил на работа, казваш, ако е такава с трудов договор и си минал откъдето трябва си има документи, трудови злополуки и обещетения, да не дава Бог.
                Това със 112 нали не го мислиш сериозно.Да беше в София да се обадя.Там след колко време щяха да дойдат!?Нали идеята ми беше да отидем възможно най-бързо.А относно работата да на трудов договор съм,но нали не се заблуждаваш,че ако бях направил така да бъде записано като трудова злополука и поискам обещетение щях да остана да работя във същата фирма.
                Нещата никога не са толкова прости колкото ни се иска.Нищо не им пречеше и на лекарите след като им обясних случая да ми обърнат внимание като за спешен случай,а не да ми търсят направление от личният лекар на 200км от нас.Ма как и да е.Ей така си споделям само.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #68
                  От: Аплаузи за българското здравеопазване

                  Точно за тези Фатки с трудовите злополуки исках да наблегна. Значи навсякъде е еднакво...

                  А за 112, би трябвало да дойдат за колкото и вие сте отишли до там, на теория де.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Аплаузи за българското здравеопазване

                    Еднакво ми как да не е еднакво.Всичките в един обор живеем.
                    Още доста лични битки с болниците мога да споделя,но смятам,че почти всички сме се сблъсквали и знаем за какво става на въпрос.
                    Както се казва здраве да има пък другото каквото дойде такова.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Аплаузи за българското здравеопазване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Причинно-следствената връзка си я има. Това че при дадени условия можеш да постъпиш като човек или като нефелник - също. Не винаги е въпрос на пари - точно това ме е вбесявало неведнъж.

                      Можеш да разбереш някой що за човек е когато му е тясно около врата, а не когато всичко му е наред. Тогава е лесно.

                      И в други теми съм споменавал - има лекари, при които отиваш и плащайки си не съжаляваш, а дори ги препоръчваш. Има и такива на които те е яд че взимат и мизерните си заплати дори, и се опитват да те прекарат по амнайсе възможни начина. Казват ти да си направиш изледванията точно някъде, а резултатите излизат удобни някому, после те лекуват от неща, дето впоследствие се оказва че въобще ги няма, във връзка с това настояват за не леки процедури, също струващи едни пари, изписват се лекарства, които ги има само в определена аптека, нищо че има други 5 заместителя, дето ги има навсякъде, а често са и по-качествени, и прочие номерца. Ето това са постъпки не на хора а на човечета, дето са всичко друго но не и лекари.

                      ...в същото време има и лекари, дето ще ти кажат истината в очите, ще ти препоръчат ако имаш съмнения да потърсиш и второ, трето и пето мнение, ще настояват документацията да седи при теб, а не да я крият по собствените си шкафчета, и т.н. Ето това са лекари, и това са хора.
                      И аз така съм видял и почувствал нещата. Лекарите /доста голяма част от тях за жалост/ се превърнаха в търговци - мошеници - търгуващи с човешкото здраве. Много свестни хора с професия лекар поставени в гадните условия на работа и заплащане на тяхното съсловие в милата ни татковина, за да оцелеят и дадат възможност за развитие на децата си се превърнаха в търговци на човешки живот и на надежда за здраве.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Аплаузи за българското здравеопазване

                        Мен 2 седмици ме болеше лакътя и все отлагам ходенето на доктор, че не обичам да вися по опашки... Да, ама не! Взех си направление от личната лекарка /вече сме на "ти", защото най-много през седмица съм там с двете деца/. Отидох в "Света Ана" демек Окръжна болница /да им имам имената на тия болници - всеедно са църкви/, изписаха ми хапчета и мазило и днес е третия ден почти не усещам болка... А ме болеше като зъб...

                        Относно корупцията - както ги научим, така ще е - ако хората не дават и докторите няма да си искат...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #72
                          От: Аплаузи за българското здравеопазване

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Относно корупцията - както ги научим, така ще е - ако хората не дават и докторите няма да си искат...
                          Бе не е и до корупция винаги. И горе вече казах - не винаги е въпрос на пари, а доста "лекари" и тогава гледат да те изстискат като лимонче по всяко възможно направление. С направление на лекар не съм ходил май никога до сега. Винаги си плащам, и въпреки това, я ще те пратят до точно определена лаборатория (забележи - не до няколко възможни, а до точно определена), нищо че вчера си правил изследвания, ще ти изпишат лекарства, дето ги има само в нам-коя си аптека, ще те лекуват от нещо, дето го няма (случай с жена ми и частен гинеколог, при който ходеше отново без направление, който не даваше касови бележки, и на който винаги се е плащало каквото поиска). Мен това ме вбесява. Някои така са се унесли в "оцеляването" (айде де - същия си купи джип от магазина 2 месеца преди случката с жена ми, жив да го ожалиш горкия), че доста се пооливат. Същия опита същото със сестра ми, със сестрата на жена ми. При жената на същия половината рода ходеше на зъболекар. МНОГО пари са наляти там, от едни 6-7 човека все мои близки. И пак се олива. Да му правя евала ли? Това за мен е нефелник и измамник, въпреки че по принцип е компетентен в професията си - жена ми и ражда при него, преди въпросните случки, за което естествено пак си платих, все едно като в частна клиника.

                          Пълната противоположност е зъболекаря ми в момента - предварително прави план за лечение и казва ориентировъчна цена. Винаги дава касова бележка, без дори да я поискаш. Винаги ако усети че имам някакво колебание обяснява, и настоява ако имам съмнения да потърся и второ мнение, защото доверието е важно. В началото няколко пъти ми е споменавал че ще имам право да му имам доверие едва като видя резултатите. Винаги обяснява какви са вариантите, колко струват, кой какви предимства и недостатъци има. Обяснява каква е процедурата в белите държави, обяснява че е добре да се спазва, защото от това има полза. Настоява всичката документация, снимки и прочие да седи в мен. За процедури, които не може да направи ми казва - можеш да отидеш на тия места, аз препоръчвам да идеш там, защото...., препоръчвам това лекарство, защото.... има и други варианти, но..... И на всичкото отгоре ако искаш се подписва договор и се дава гаранция - ако спазваш каквото ти е казал, гарантира че от неговата работа няма да се случат проблеми, или ако се случат ще ги отстрани за своя сметка. От вратата ми каза че със здравна каса не работи, въпреки че реално може да дърпа от там някакви пари, колкото и мизерни да са.

                          Схващаш ли разликата? Щото за мен е от тук до небето.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Аплаузи за българското здравеопазване

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ..... И на всичкото отгоре ако искаш се подписва договор и се дава гаранция - ако спазваш каквото ти е казал, гарантира че от неговата работа няма да се случат проблеми, или ако се случат ще ги отстрани за своя сметка. ...
                            Невероятно, даже не съм чувал за такъв вид договор. В здравните заведения те карат да подпишеш документ, че лекарите не отговарят за това, което може да ти се случи докато си под упойка включително и при настъпване на летален изход.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Аплаузи за българското здравеопазване

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Невероятно, даже не съм чувал за такъв вид договор. В здравните заведения те карат да подпишеш документ, че лекарите не отговарят за това, което може да ти се случи докато си под упойка включително и при настъпване на летален изход.
                              До колкото знам не само той дава такава гаранция. Обаче ти трябва да спазваш твоята част от договора - да поддържаш добра хигиена и да ходиш за чистене на зъбен камък и прочие профилактики редовно. То си личи какво правиш и какво не като хората. Тоя хаймана ми реши проблеми, дето ги имах от години. Колега тук от форума, дето си ракламираше клиниката твърди на страницата си че процедира по същия начин, та не е някакво изключение явно. Но не е и от евтините. Ама не е и от най-скъпите. Просто се спазват процедури и стандарти, от които отдавна е установено какъв е ефекта, в колко процента от случаите има усложнения, какви са, какво се предприема. Само трябва да си достатъчно кадърен и достатъчно в час, пък тия, дето създават въпросните процедури имат и лукса и парите и опита да правят експерименти и нововъведения.
                              Последно редактирано от sparkybg; 22-03-13, 16:21.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X