Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аплаузи за българското здравеопазване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аплаузи за българското здравеопазване

    .


    ..........................................................


    Скоро имах първия си контакт със здравната система у нас.
    В нета изчетах толкова много негативни и шокиращи коментари,
    че няколко дни предпочитах да ме боли, отколкото да потърся лекарска помощ.
    Но се наложи да посетя две клиники - "Пълмед" и "Каспела" в Пловдив.
    По седмица прекарах в двете болници. Това което видях там, не е като описанията в нета.
    Имаше диаметрални различия от прочетеното, с реалната обстановка на место.


    1. Нама корупция и даже намеци за това
    2. Техника - последно поколение нововъведения
    3. Квалификацията на медицинския екип-на високо ниво
    4. Условия в болничните стаи, като в луксозен хотел
    5. Навсякъде безупречна чистота
    6. Свиждане без ограничения


    Личното ми мнение и оценка: здравеопазването не е мечтана утопия.
    По-добре от това не може да бъде и не виждам какво повече да се добави.


    Питам се дали имах късмет и случайно съм попаднал в уредени клиники,
    или всички вече са на такова високо ниво.


    ..........................................................................


    .

  • #2
    От: Аплаузи за българското здравеопазване

    Разгледай темите в подфорума със зелените букви. До вчера се събираха пари за линейка. Болницата освен, че няма доктори и оборудване, даже няма и отопление. Посред зима...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Аплаузи за българското здравеопазване

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Питам се дали имах късмет и случайно съм попаднал в уредени клиники, .
      Не се питай - късмет и случайност е - пряко участвам в тази сфера от много години.
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #4
        От: Аплаузи за българското здравеопазване

        Това видях, преживях и това казвам 1:1....

        Колкото да бях впечатлен от нивото, все пак предпочитам да не попадам там.

        Коментар


        • #5
          От: Аплаузи за българското здравеопазване

          Специално за "Каспела" в Пловдив- точно както го е описал Майкъл. Няколко пъти в последните 2-3 години сестра ми лежи там за профилактично лечение и впечатленията ми са същите!
          А на мен тази есен ми се наложи да полежа няколко дни в друга известна болница в Пловдив- в ужасни условия, без никакви удобства... по стените и шкафчетата още можеше да се прочете "УВО 1996"... Да не говорим за чаршафите, храната, тоалетните- общи в коридора.
          А за лекарите- само с добро!

          Коментар


          • #6
            От: Аплаузи за българското здравеопазване

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            Специално за "Каспела" в Пловдив- точно както го е описал Майкъл. Няколко пъти в последните 2-3 години сестра ми лежи там за профилактично лечение и впечатленията ми са същите!
            А на мен тази есен ми се наложи да полежа няколко дни в друга известна болница в Пловдив- в ужасни условия, без никакви удобства... по стените и шкафчетата още можеше да се прочете "УВО 1996"... Да не говорим за чаршафите, храната, тоалетните- общи в коридора.
            А за лекарите- само с добро!
            Разговарях с много хора там, но не чух лоша дума за лечението им.
            Направи ми впечатление, че имаше много пациенти от всякъде...не само от Пловдив.
            Така че, може би изразявам мнение на по широко съсловие.

            Коментар


            • #7
              От: Аплаузи за българското здравеопазване

              ...Така... когато ходих в Болницата положението е критично...лекари няма, и надали някой ще се съгласи да я придружи не и без заплащане предполагам..ако може да му се плати сигурно ще се съгласи (това е мое мнение) не ми е проблем да го проверя.
              Момичето е лежащо болно...има движения и се поизправя за малко, но състоянието и мисля че не е за превоз с автомобил....иначе и ние бихме тръгнали. Въпросът е такъв те ще ги изпишат от болницата...причината е че не могат да и помогнат с нищо според завеждащия отделение....заради мен я задържаха още 10 дни но толкова. Майката също иска да се приберът в Сини Вир, защото в стаята е студено и тя не може да я поизкъпе... момичето не е къпано от постъпването си там....

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=159088

              Горното е цитат на Доби... Махнете си розовите очила.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: Аплаузи за българското здравеопазване

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ...Така... когато ходих в Болницата положението е критично...лекари няма, и надали някой ще се съгласи да я придружи не и без заплащане предполагам..ако може да му се плати сигурно ще се съгласи (това е мое мнение) не ми е проблем да го проверя.
                Момичето е лежащо болно...има движения и се поизправя за малко, но състоянието и мисля че не е за превоз с автомобил....иначе и ние бихме тръгнали. Въпросът е такъв те ще ги изпишат от болницата...причината е че не могат да и помогнат с нищо според завеждащия отделение....заради мен я задържаха още 10 дни но толкова. Майката също иска да се приберът в Сини Вир, защото в стаята е студено и тя не може да я поизкъпе... момичето не е къпано от постъпването си там....
                Звиси в коя болница са твоите близки.
                Но няма никакви пречки, всеки здравно осигурен да бъде в клиниките които посочих.

                Коментар


                • #9
                  От: Аплаузи за българското здравеопазване

                  Майкъл, споменатите пловдивски клиники частни ли са или държавни? По клинична пътека с направление ли те приеха или си плати за престоя и лечението по ценоразпис?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аплаузи за българското здравеопазване

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    Звиси в коя болница са твоите близки.
                    Но няма никакви пречки, всеки здравно осигурен да бъде в клиниките които посочих.
                    Темата е за "българското" здравеопазване. Нови Пазар в България ли е?
                    "Няма никакви пречки..." Само една е "пречката"- линейката за преместването на болната до по-добра болница е колкото 4 пенсии на баба ми.
                    Освен розовите очилца, намерете и калкулаторче...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аплаузи за българското здравеопазване

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Темата е за "българското" здравеопазване. Нови Пазар в България ли е?
                      "Няма никакви пречки..." Само една е "пречката"- линейката за преместването на болната до по-добра болница е колкото 4 пенсии на баба ми.
                      Освен розовите очилца, намерете и калкулаторче...
                      Може да знаеш, но все пак да напомня,
                      че не влизам в спорове и пререкания със никого тук.
                      Просто казах нещо хубаво.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аплаузи за българското здравеопазване

                        Обикновено когато се говори за "българското" здравеопазване се има предвид държавното.
                        Почти съм сигурен, че Майкъл е бил в частна болница с платено лечение. Там ако не предоставят много добро ниво на лечение и битови условия ще фалират за няма и година.

                        В държавните болници(за цървулите) положението е много по-лошо. Трябва да се прави разлика.

                        П.П. Не знам какъв е процента на пациентите лекувани в частните болници, но със сигурност е доста малък. Който може да си позволи да си плати за частно лечение-добре. Който не може-по клинична пътека в мизерните болници. И е късметлия, ако има някой познат да пусне тема в нета за да съберат пари за линейка...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аплаузи за българското здравеопазване

                          Приемат по клинична пътека! Престоят там се заплаща с няколко лева в повече от държавна болница (но е под 10лв. на ден). Друг ценоразпис няма.
                          Нека не смесваме тази тема с темата за момичето от Сини вир. Чакам 1-ви февруари, за да пратя малко пари за нея- от все сърце!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аплаузи за българското здравеопазване

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            Може да знаеш, но все пак да напомня,
                            че не влизам в спорове и пререкания със никого тук.
                            Просто казах нещо хубаво.
                            ...което не отговаря на истината. Освен, ако Нови Пазар не е от другата страна на граничната бразда. И само Нови Пазар да беше...
                            И аз не влизам в пререкания. Ама и на предизборни агитации съм се наслушал.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аплаузи за българското здравеопазване

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Обикновено когато се говори за "българското" здравеопазване се има предвид държавното.
                              Почти съм сигурен, че Майкъл е бил в частна болница с платено лечение. Там ако не предоставят много добро ниво на лечение и битови условия ще фалират за няма и година.

                              В държавните болници(за цървулите) положението е много по-лошо. Трябва да се прави разлика.

                              П.П. Не знам какъв е процента на пациентите лекувани в частните болници, но със сигурност е доста малък. Който може да си позволи да си плати за частно лечение-добре. Който не може-по клинична пътека в мизерните болници. И е късметлия, ако има някой познат да пусне тема в нета за да съберат пари за линейка...
                              И двете болници "Каспела" и "Пълмед"са частни, но работят със здравната каса.
                              Няма пречки всеки осигурен вместо да ходи в държавна болница, да иде в частна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X