Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Не е задължително да се слага захар.На пазара има Декстроза има и Фруктоза......Цената на декстрозата е малко под 2 лв.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
      Не е задължително да се слага захар.На пазара има Декстроза има и Фруктоза......Цената на декстрозата е малко под 2 лв.

      От къде могат да се купят фруктоза или декстроза?

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        На мен декстрозата ми я носят от Варна от някакъв склад,но се произвежда в Разград.Търсете по складове продаващи суровини за хранително вкусова промишленост.
        Последно редактирано от biboqn; 28-10-11, 09:24. Причина: добавяне

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          В тази тема виждам, че се търси количество, не качество.
          Не е моята тема.
          Успех!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Неееее само качество,и единствено качество!Правя мускатова само от озърнено грозде,без нито един грам захар.След това една година в дъбово буре.Себестойноста и е около 6 лв. литъра.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Да подкрепя доктора за процентите.
              И аз няколко пъти се подлъгвах по простото смятане, но като се замислих-не е точно така.
              Пример:
              Наливам вода и захар в джибрите за ракия. Сметнал съм колко вода, и колко захар, но като напълня кофата с 8 литра вода, и добавя 2 кг захар(грубо)-нямам 8 литра захарен разтвор с концентрация съоветстваща на сложената захар, а 10 литра. Захарта вдига литрите на общия разтвор. А тя си е все толкова като сладост.

              За фруктозата питайте Младен Стоянов. Той работи в Амилум-предприятието което беше приватизирано първо в нашата държава след 1989 г. Предишното му име беше "Царевични продукти". Та именно там правят течна захар(много е по-сладка от разни захарни сиропи), а от нея-спирт.
              Това по спомени от доста години. Сега може вече да нямат нищо общо, но все пак който му е интересно-може да пита Младен
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                Неееее само качество,и единствено качество!Правя мускатова само от озърнено грозде,без нито един грам захар.След това една година в дъбово буре.Себестойноста и е около 6 лв. литъра.
                Защо я правиш от грозде мискетотонел, а и даваш дъбов аромат?
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Днес пък,се получи некаква странност.Налях в казана около 160 литра превряла шира.С много малко чепки.Беше на 20 дена.На това количество имаше 21 кг.захар.Тръгна добре-на 60 градуса,но това беше на първата кофа.на втората ми даде 35...Оставихме ракийката на 43,колкото беше в първаята кофа.Другото отиде за преварка.Но не мога да си обясня защо спря отведнъж градуса...

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от Мещера
                    Днес пък,се получи некаква странност.Налях в казана около 160 литра превряла шира.С много малко чепки.Беше на 20 дена.На това количество имаше 21 кг.захар.Тръгна добре-на 60 градуса,но това беше на първата кофа.на втората ми даде 35...Оставихме ракийката на 43,колкото беше в първаята кофа.Другото отиде за преварка.Но не мога да си обясня защо спря отведнъж градуса...
                    А колко ти показваше захаромера?
                    Според мен виното не е било превряло и ако не си изхвърлил пращината сложи пак 20 кила захар направи второ вино ама го остави поне 40 дена за да мине и тихата ферментация.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Снощи реших да пробвам винцето. Боцнах захаромера отгоре показа 0 ; опитах го горчиво. Чакай да наточа малко за вечерята. Напълних едно шише ; второ и пак опитвам - слатко като компот. Пак пробвам със захаромера между 8-10 . Върнах наточеното обратно в бидона и го оставих . Добре че не тръгнах да варя ракия ;че щях да се прецакам като Мещера. След две седмици ще го пробвам пак и тагава ако покаже 0
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Защо я правиш от грозде мискетотонел, а и даваш дъбов аромат?
                        Придобива мек вкус,но наистина и аз си мисля тази година мускатовата да я сложа в черничево буре. Имам чуството,че и се убива част от аромата от дъба.Може би няма да я държа цяла година,че ще се преоцвети.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                          Придобива мек вкус,но наистина и аз си мисля тази година мускатовата да я сложа в черничево буре. Имам чуството,че и се убива част от аромата от дъба.Може би няма да я държа цяла година,че ще се преоцвети.
                          Давам съвет, ако искаш го пробвай!
                          Най добре е да го сложиш в супрен(неръждавейка) съд, лятото, плътно затворен и на слънце, както е силна. Вътре в съда слагаш черничеви пръчки, за цвят. На есен, разреждаш на 43градуса и консумираш неохладена, с лед.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Давам съвет, ако искаш го пробвай!
                            Най добре е да го сложиш в супрен(неръждавейка) съд, лятото, плътно затворен и на слънце, както е силна. Вътре в съда слагаш черничеви пръчки, за цвят. На есен, разреждаш на 43градуса и консумираш неохладена, с лед.
                            Късно....Вчера я сварих,днес я разредих.Излезе 65 литра 54 градуса.Добавих и 13 литра дестилирана вода и я докарах до 45гр.
                            Каква е идеята за стоене на слънце?Съд от неръждавейка нямам,ама има стъклени дамаджани.В пластмасови туби избягвам да я държа.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              отдавна не съм влезъл в този форум по ред причини, но не се сдържам да Ви кажа, как да си оправите лошата ракия. Сложете по 3 обелени клончета с дължина 20 см. от смокиня за вкус и мирис и едно от черница за цвят в дамаджана от 3-5 литра. Стои ракийката месец и после вкус на бургаска мускатова. Това е за лошите ракии, които у нас се викат Шльоховица. Това е от мен !
                              Варих сега крушова ракия и мога да Ви кажа всичките тънкости, ако някой го интересува. Със здраве.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                                Варих сега крушова ракия и мога да Ви кажа всичките тънкости, ако някой го интересува. Със здраве.
                                Казвай кой бяга от инфо?Не съм правил такава,но съм опитвал супер ароматна е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X