Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    ... имам 3х11л. Девин изворна(розов етикет) с нея мога ли да разреждам после?
    Няма проблем. Но май няма да ти стигнат.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Аз съм аматьор и такива количества, 8х10, нито вадя, нито мога да изпия. Пак като аматьор винаги си оставям ракията на колкото градуса е излязла да си кротува докато допра до нея. Разреждам за консумация със съвсем чиста чешмяна водица. Не съм срещал проблеми, заради които да търся минерална или друга.

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ............. Девин изворна(розов етикет) с нея мога ли да разреждам после?
        Това е правилната вода...
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Здравейте. Днес направих преварката. В казана сложих 120 л. ракия събрана от 3те варки грозде, 10л. вино от брестовицата и 10л. силни патоки останали от изваряването не брестовицата. Допълних казана с вода, разбърках и измерих 33% алкохол - малко множко, но нямах повече място за разреждане. Запалих огъня, след петдесетина минути протече - отделих 2 литра първак, след което започнах да събирам ракия за отлежаване. Събрах 8 бутилки по 10л. от минерална вода. След като напълних осмата, спиртомерът показваше 52% и започнах да отделям за паток. Осемте бутилки ги изсипах в 150л. бидон. Общия % алкохол в момента е 72%. За сега ги оставих така. Утре ще гледам какво ще ги правя. Направи ми впечатление, че дори и на 72 об.% алк. Ракията е доста мека и ароматна, на вкус е блага и приятна, разбира се доста силна, но определно, не е остра или неприятна. Благодаря за помощта на колегите.
          До тук дължиш 510 лв акциз на държавата. Санкциятя при неплатен такъв е конфискация и глоба в размер на два пъти акциза. Да речем, ти се намрат още хилядарка готова ракия...Какъв съм майтапчия, а!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            До тук дължиш 510 лв акциз на държавата. Санкциятя при неплатен такъв е конфискация и глоба в размер на два пъти акциза. Да речем, ти се намрат още хилядарка готова ракия...Какъв съм майтапчия, а!
            Ако вземат да ги търсят тия акцизи и да следят за тях , просто ще си бутнат столчето !

            И го знаят това де....
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Всичко съм си платил. Имам 2 бурканчета по 50 грама френски дъбов чипс. Сложих ги в едно чорапче и го пуснах вътре. Имах останали 5 трески черница - сложих и тях. На въпросния дъбов чипс пише от 1 до 4г./л. та се чудя дали да не купя да сложа още едно бурканче 50г. Ама за сега ще стои така, да видя как ще се отрази това количество, защото с такива неща предпочитам да работя с долните препоръчителни граници, че да не се пренасити нещо.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                До тук дължиш 510 лв акциз на държавата. Санкциятя при неплатен такъв е конфискация и глоба в размер на два пъти акциза. Да речем, ти се намрат още хилядарка готова ракия...Какъв съм майтапчия, а!
                Голям майтап
                Аз ги изкарах 633 лъва. Ама първака и патокито и тях ще ги вкарат в сметката. Тъй че - горница.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Голям майтап
                  Аз ги изкарах 633 лъва. Ама първака и патокито и тях ще ги вкарат в сметката. Тъй че - горница.
                  На какви цени смятате? Аз пък сметнах 567 лв.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    До тук дължиш 510 лв акциз на държавата. Санкциятя при неплатен такъв е конфискация и глоба в размер на два пъти акциза. Да речем, ти се намрат още хилядарка готова ракия...Какъв съм майтапчия, а!
                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Голям майтап
                    Аз ги изкарах 633 лъва. Ама първака и патокито и тях ще ги вкарат в сметката. Тъй че - горница.
                    Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                    На какви цени смятате? Аз пък сметнах 567 лв.

                    А, бре, вие да не работите за данъчните?
                    Пък аз очаквах да прочета как е добре да се съхранява преди употреба - дали разредена и оцветена, или концентрат в старо буре без чипсове и друго.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Ааа, нье, от обща култура само.
                      Споко, твоя начин е най-добър. Другото е за маняци.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Аз се разочаровах от тазгодишният ми опит със слива. 150 кила материал, 13 кила захар, 40 кила вода. Превря си нормално и го варих на 24-я ден(нямаше свободен казан по-рано),сложих и 10 кила паток от миналата година и пусна едва 25 литра. Това на колонен казан, Тръгна на 70 литра, след литър и половина падна на 60 после със по десет литра надолу пада с по 10 градуса грубо. Сливите бяха ОК, бяха узрели и сладки, чудя се дали не съм изтървал момента за варене?
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          При 10-12% рандеман от сливите си добре

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Ми толкова. Колко да изкрате от 150 литра материал, 50л. ракия? Нормално е. Аз от 300кг сливи, отделно сложих вода и захар малко, изкарах 50тина литра ракия.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              И в двата случая става дума за една шеста, или над 15% - което си е много добре.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Материален баланс се казва. Затова се мери преди и след ферментация. От две захар става едно алкохол, че и малко повече при правилна ферментация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X