Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Нали трябва да пробвам всичко
    Резултатът от 85 литра ракия на 45° е 65 литра ракия на 65°. Нещо такова се получи...
    А това как стана? Да не си нещо в грешка?
    Продължавам да съм леко шокиран обаче. Все си мислех, че имам наблюдения върху млади хора, ама млади мъже на днешно време да говорят за по 3-5 ракии, 45-8 градуса, 300-400 грама ми идва леко изненадващо. Но както и да е. Иначе и аз съм като Кольо - падам си по слабите ракии На плодовата не съм привърженик, гроздовата като я близна, слагам бучка лед или малко бистра водица /тва кат при уискито/ и така. Сега лятото на 2-3 седмици веднъж по 20-30 грама, колко да не й забравя вкуса, зимата може и 1-2 пъти в седмицата, стига ми толкоз.
    Абе имам един колега и набор, произвежда но не пие и вика - най я обичам, га я мириша. Е, 3-4 пъти в живота си май се е нарязвал като казак, хаха.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Ми ей така. Стана. Приблизително така се получи. Откъде да знам как стана. Ама стана. Какво му е изненадващото. Като се сберем да си пийнем кой колкото му се пие. Някои и по 7 пият. Един по 10 пиеше, ма отиде в Англия и сега останаха тия с по 7.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
        Бла, бла ...! jordanov sv: ,,при тоя вид инсталации за получаване на добър рандеман градуса на материала трябва да е нисък.''

        При кой вид инсталации градуса трябва да е нисък, за да се получи добър рандеман?! И според твоя ,,разбирач'', що тая зима мнозина ще ,,пукалясат''?!
        Спрямо коя друга зима?! Статистика, моля...
        Бла бла, ама друг път. Тука въпроса беше за ракия-патоки-вода, как ще ги запалиш ако казана ти е студен и системата отворена? А мурдарските изпълнения мисля че не ги коментираме.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Ми ей така. Стана. Приблизително така се получи. Откъде да знам как стана. Ама стана. Какво му е изненадващото...
          Абе интересна е тая твойта химия. От 3825 градуса суровина получаваш 4225 градуса продукт. Нека да е приблизително, дет викаш, ама щом ти се получава направо залагай за трета преварка. За пийкането добре, само гледай да не се натровите нещо.
          И като питаш напред за преварката, та се сетих за Троянската. Там след ферментацията си запазват малко сиропец и после го слагат, при второто варене. Другото са тайни, митове и легенди.

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Бат'Владо, знаеш, че те уважавам и ценя, ама баш в този случай не си прав.
            Пробвай се да пиеш ракия на 40-42 градуса, за месец да речем.
            И после пиши как намираш "слабата" ракия на вкус и удоволствие от пиенето и.

            Колеее , Коле . Съветът ти е закъснял с почти 20 години .
            Или съм пробвАл ,или не . И не само с ракия съм пробвАл . И с виски - тоже . Ми слабо ми иде , деба!

            ПС. Впрочем , единственото по-слабо питие от мойта си ракия , което чат- пат употребявам към днешна дата е "Узо" 12-ти номер .Ма докат` свърши жегата .....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ...И с виски - тоже . Ми слабо ми иде , деба!.....
              Хубавото виски изобщо не идва слабо. Примерно това:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mi.jpeg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5764725

              П.С. Да се похваля, че открих как да се спре бурето да не "пие". Просто прибираш ключа от избата
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Не издребнявайте. Не твърдя, че съм получил повече, знам, че няма как да стане. Просто меря по 10 и 11 литрови бутилки от вода и мисълта ми е, че не се е "изгубило" много или почти нищо като количество. За това го казах приблизително. За градусите, кой както му харесва. Ще я сваля на 44-45 и мисля да я оставя така.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  [QUOTE=jordanov sv...,, гроздовата[B] като я близна[/B], слагам бучка лед или малко бистра водица /тва кат при уискито/ и така. Сега лятото на 2-3 седмици веднъж по 20-30 грама, колко да не й забравя вкуса, зимата може и 1-2 пъти в седмицата, стига ми толкоз.''


                  На твое място не бих се включвал в такава сериозна тема ,щом така ближеш гроздовата/ 20-30 грама /, и то с бучка лед ... Докарваш градуса в чашата до 20 градуса и ЗАДС въобще не те лови...

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Еми с цялото ми уважение, ма не е удачно. Ае наздраве с дъмпал. Не може ли да го правя в казанЯ??!
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      [QUOTE=n960;3199843]
                      Първоначално публикуван от jordanov sv...,, гроздовата[B
                      като я близна[/B], слагам бучка лед или малко бистра водица /тва кат при уискито/ и така. Сега лятото на 2-3 седмици веднъж по 20-30 грама, колко да не й забравя вкуса, зимата може и 1-2 пъти в седмицата, стига ми толкоз.''


                      На твое място не бих се включвал в такава сериозна тема ,щом така ближеш гроздовата/ 20-30 грама /, и то с бучка лед ... Докарваш градуса в чашата до 20 градуса и ЗАДС въобще не те лови...
                      Хааха, и идея си нямаш колко съм вътре в нещата /тва от обща култура де, да не си помислиш нещо друго/ и точно щото темата е сериозна го давам активист. Че то без мене ще вземат да надделяват лакардиите и хептен ще заприлича кат на село пред казаня.

                      П.п. 20 градуса ЗАДС не ги ли лови? Сериозно питам.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        [QUOTE=jordanov sv;3199915]
                        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение

                        Хааха, и идея си нямаш колко съм вътре в нещата /тва от обща култура де, да не си помислиш нещо друго/ и точно щото темата е сериозна го давам активист. Че то без мене ще вземат да надделяват лакардиите и хептен ще заприлича кат на село пред казаня.

                        П.п. 20 градуса ЗАДС не ги ли лови? Сериозно питам.


                        Сериозно отговарям - лови ги! ЗАДС всичко лови...! Просто провокирах и вече имам идея колко си вътре в нещата - печатното издание на ЗАДС е винаги в джЕба на рубашката / ник-А/...
                        А за обща култура човек може да чете или рецитира ... Лермонтов например, а не ЗАДС и в частност хектолитрите му...

                        И да сме по темата - инвестирайте в истинско буре...

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          [QUOTE=n960;3199972]
                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение

                          И да сме по темата - инвестирайте в истинско буре...
                          Аз, като любител, такъв дето основно пие, да си кажа. Начи, много е неприятно да те почерпи някой новоизлюпил се ракиджия с нещо висяло в ново буре къде година и станало на цвят като тъмно уиски, а ароматът му на дъб да кърти миФки. И да ти вика майстора - глей, глей ква съм я направил, направо като коняк. Как да му кажеш на такъв, че смрадливата ракия не е хубава ракия.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Колега Мики. Напълно прав си и напълно на място се включваш
                            Не знам обаче как се е получило, но цитатът който си дал, отгоре излиза моето име. Можеш ли да го оправиш по някакъв начин, защото ще ме е срам ако остане така Аз никога не мога да изрека толкова куха и нищо незначеща фраза. Още повече че от дърводелство и от бурета като че ли разбирам повече отколкото от лозаро-винаро-ракиепроизводството /в консумацията съм слаб, не ме бийте моля/. Все пак единия дядо беше самоук дърводелец, другия с 2 седмици чиракуване при селския кацар, хаха. И въпреки, че гроздовата най ми допада на цвят суха слама, прекарвам я и аз през дървото, тряа спазваме технологиите, да му се не види. Тука отдолу виждам че има хора дето ме знаят от един друг форум - та там преди време търсех акъли как да си ремонтирам буретата, дето са семейна собственост от десетилетия. Понаучих това онова, оказа се и че един от колегите е помагал като малък при баща си - бъчвар, и инструмент има и т.н. Еми почнах го едното малкото лека полека, накрая друг го довърши и добре стана. Даже снимки съм качвал, ще пробвам и тука дали ще стане. Та ракийката е хубаво да минава за 2-3-4 месеца през подходящ дървен съд, лично мое мнение


                            П.п. Да бе, ей това съм качвал в пчеларския форум преди година че ме бъзикаха апапите тогава, хахаа. Текст и снимка мои:


                            SOS Колеги, SOS!

                            Имам едно старо петнайсетиналитрово буренце. В началото на темата, на пета-шеста страница някъде, съм питал как да си го ремонтирам. Та преди време го почнах - разглобих го, вътре беше добре, отвън го изтърках, обръчите ги боядисах, но дъната си бяха за смяна както и придполагах. Исках аз да си ги направя, та почнах да питам и да чета по-сериозно, колкото да разбера, че бъчварството е било труден занаят когато се е работило на ръка. Междувременно ми казаха, че на село на стария кацар /лека му пръст/, зет му наследил работилницата и продължава занаята. Та занесох му обекта и след някое време той ми го върна с нови дънца - екстра! Накиснах го, пролетта го напълних с домашна, затрупах го с черги в една стая и май съм го забравил. Как да е, сещам се днеска и викам я да издърпам едно шише да видя какво е станало. Брях, изтръпнах, какво ми е станало с ракийцата бе!? Налял съм и сега ми се е свил стомаха и не знам какво да мисля, да не се е развалила нещо и да се изтровим тука? Отивам сега да пия една студена лимонада а вий давайте акъл какво да правя и какви мерки да предприемам....
                            Последно редактирано от jordanov sv; 25-08-17, 10:50. Причина: допълване с мои текст и снимка от друг форум

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Я, поясни сега какво те притеснява: че е останала по-малко, или, че е горчива?

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Мен ли? От отдавна вече съвсем малко неща могат да ме притеснят и те за радост не са предмет на тая тема. Снимката я лепнах само като илюстрация кво става като съм я забравил за 6 месеца, а текста го добавих щото се посмяхме доста оттатък и си викам че и тука някой може да се развесели, в тая толкова сериозна тема. Партидата иначе почти всичката беше раздадена тук таме и всеки хвали и още иска. Ма то със всичко мое производство дето раздавам е тъй - и мед, и яйца, и ракия - питат за още и колко по е без пари толкова повече хвалят
                                Оттогава обаче си имам обица на ухото и съм железен - драскам с тебешира на стената, между 90тия и 100тния ден изкарвам от бурето и веднага наливам следващата. Засега си мисля, че не бъркам, ноо търпя критики и приемам съвети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X