Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Грр. От тема за направа на джибрЕ, стигнахте до състав на PET пластмаса и химични анализи на алкохола. Интересно.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      По-добре публикувай това, което имаш предвид във форума. Ще свърши много повече работа, за много повече хора.
      Не знам как се публикуват книги в темата. Ще помоля Ясен да помогне. Да ми прати мейл на ЛС.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Хайде за всички, които не правят притек. От две години съм си направил колона и си активирам въглена преди всеки очиска.
        Въглена е от този за барбекю. Счуква се и се вари 1 час с вода, Така се активира. Суши се ва слънце и се слага в колоната.
        Градусите падат от 2-3, но вкуса е мек, за съжаление намалява и аромата. Чисти се ацетана, оцетната киселина, мравчената киселина и мн.други старанични продукти от дестилацията
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          И ти вярваш на клипове в нета?
          И аз ги гледам, но само като забава. За другото вярвам на учените.

          И пак пример-преди доста години в нашето село излезе модата за ракия от "салкъм". Турското име на акацията.
          Събира се цвят, слага се за "материал", другото е вода,захар, мая и лимонтозу.
          Поради незнаене-събрахме два чувала, а трябвало две-три шепи...
          Стана ракия, но така силно миришеше на парфюм(аромата на акациевия цвят), та чак не можеше да се пие, толкова силен беше парфюма.
          Оставих ракията за преваряване, дано след това да изчезне гадния дъх.
          И тогава ми казаха за активния въглен. Купих от аптеката колкото там ми бяха казали, сипах го в ракията, и започнах да чакам.
          Ами доста чаках, и накрая изпих черната(от въглена) ракия, с аромат на "тройной". Доста и се мръщих, ама като няма друга...
          А и у нас ракия да се задържи заради лош дъх?..?../?!!.,!.??
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Проверено е, не боли глава,т.е маха висшите алкохоли, но все пак говорим за нормална ракия, а не, за есперименти.
            Последно редактирано от белята; 14-08-17, 19:19. Причина: кривопис
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Здравейте! Имам спешен въпрос. Сварих 60 литра ракия от сини сливи и искам да пробвам да я преваря повторно. Наясно съм, че трябва да разредя с вода в казана и да наглася до 20-30°. Та дори и да няма смисъл от тази интервенция, чудя се как да запазя максимално аромата на сливи. Казвали са ми, да намачкам няколко шепи добре озрели плодове и да сложа в казана преди да го затворя. Ако смеля 2-3кг. Добре озрели кюстендилски сливи без костилките и ги сложа в казана?
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Моята я оцветявам със сушени сливи. Цвят и аромат в едно

                Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  А пък аз да попитам: По колко домашна ракия на пълнолетен член от семейството имаме право да притежаваме?
                  В смисъл не по колко можем да варим на година, а до колко можем да имаме без това да е проблем за данъчни, митници и.т.н. при една хипотетична проверка.
                  За купешката е ясно защото си има бандерол и се предполага, че са и платени всички "царини"
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Я кажете как да направя дрянова ракия.Днес събрах окола 60кг плод.Трябва ли да ги оставя да омекнат ден-два Костилките да ги отделя ли сега или след ферментацията преди казана.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      А пък аз да попитам: По колко домашна ракия на пълнолетен член от семейството имаме право да притежаваме?
                      В смисъл не по колко можем да варим на година, а до колко можем да имаме без това да е проблем за данъчни, митници и.т.н. при една хипотетична проверка.
                      За купешката е ясно защото си има бандерол и се предполага, че са и платени всички "царини"
                      Един познат от петричко вика - аз правя по 300 кила ракия на година и ми стигат .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Не по колко да изпиваме, а да притежаваме.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Много силно казано (за традиционен), поскоро принудително наложена практика за частни случаи. Това са разни фатки от уйдурдисването на уискитата и особено царевичните. Не е лесно от зърнен дестилат да се направи нещо като за пиене и зор виждат хората. Но ние тук си имаме доволно нормална суровина, за да не ни се налагат тези еквилибристики и сме извън въпросните частно случаи.
                          Освен уискито, всяко себеуважаващо се вино, коняк и бира отлежава в такива "частни" обгорени случаи. Също така и обикновенно тези бъчви заминават на подпалки след 3-4 години, за да не развалят материала, поне в себеуважаващите се винарни. Ето сайте на най-реномирания производител на бъчви в БГ:

                          http://www.vkacarski.com/proizvodstvo-na-bu4wi.html

                          Особено деликатен момент е обгарянето(изпичането)на дъгите,то се осъществява с дъбови трупчета.Този процес предизвиква промени в химическия състав но дървото,който променят и вкуса на виното.Основните степени на изпичане са три –Light,Medium и Heavy.
                          Light
                          Този вид изпичане носи плодовите аромати от повърхността на дървесината По време на осъществяването му намалява ваниловия компонент и започват да се развиват пресни плодови аромати.Този вид изпичане е подходящ за бели вина.
                          Medium
                          Tози вид изпичане придава на виното плътен и наситен аромат, чрез по дълбочинно изпичане се постига по наситен вкус на ванилия, шоколад и подправки като се игнорира в по-голяма степен въздействието на танини.Подходящо за по-плътни и ароматизирани вина.
                          Heavy
                          Tози вид изпичане е процес при който приносът на танините в структурата на виното е минимален. Това е продължителен процес при който ароматите преобладават и взаимодействат с нюанси от опушване , като се намаляват и сладките вкусове. Подходящ за тежки червени вина и коняци.
                          След своето изпичане бъчвите придават деликатни дъбови нюанси, правейки танините кадифени и придавайки на уискито от златист до плътен кехлибарен цвят.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Не по колко да изпиваме, а да притежаваме.
                            Няма ограничение засега. За това, което притежаваш, трябва да имаш документ, че си платил акциза, мисля че акцизен данъчен документ му се викаше. И, понеже знам, че държиш на детайлите, документът трябва да кореспондира с това което имаш - вид, градуси и т.н.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Няма ограничение засега. За това, което притежаваш, трябва да имаш документ, че си платил акциза, мисля че акцизен данъчен документ му се викаше. И, понеже знам, че държиш на детайлите, документът трябва да кореспондира с това което имаш - вид, градуси и т.н.
                              Е туй вече е приказка.
                              Благодаря!
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                [QUOTE=siem;3199024]Е туй вече е приказка.



                                Да уточним... Всеки пълнолетен член може да притежава много етилов алкохол, но...
                                До 30 литра при 40 гр. трябва да е платил по 2,20 лв.на литър, над това количество по 4,40 лв./л... Ако етиловия алкохол е различен по градус от 40, съответно акциза е изчислен по реалния градус... Например, ако в бурето ти открият 50 градусова ракия, трябва да покажеш документ, в който си платил по 5,50лв./л акциз над трийсетте литра...
                                Горното важи за годината... А документа го издава този, който има лиценз... Не баба и дедо, както ,,прокламираше'' ,,ревизоро''...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X