Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    77% от българите ходят пеша над 10 минути поне 4 дни в седмицата. Това прави поне 140 км средно годишно. На година средно българина изпива 11,4 л алкохол. Значи българина пеша харчи средно 8 на 100.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Иво, и аз това се опитвам да обясня-че ракията става от захар, и няма значение дали ще я набавиш от плодовете, или от магазина. Захар си требе...
      А за главоболието е обяснено много пъти в тази(и в други)тема, само, че народа иска да пие, а не да чете...

      Ма така е по нашите ширини.
      Да бе,той дядо едно време вареше ракията по учебник.
      Та съм запомнил от него: от хубава мома хубава булка,от хубаво грозде хубава ракия и вино!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        ...от хубаво грозде хубава ракия и вино!
        Демек ,както си го знаем,ма се правим на ощипани. Правиш си вино и от джибрите+вода и захар си правиш ракия.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          От гроздето си правя само ракия,че виното не е моя работа!
          Пробвал съм.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            от миналата година правя експерименти, поне за мен. хората си го знаят как става почнах със зърно-ечемик и пшеница, но взаимствам от братята руснаци. не го слагам сурово/натурално а първо го карам да покълне. след това го слагам в бидоня при водата и шекера. на това покълнало зърно руснаците му казват зелен малц. след варенето-само на течността, към зърното/джибра пак добавят вода и захар. и така до 4 зареждания икономична технология... основната разлика между моето и тяхното правене е че аз ползвам захар а те озахаряват зърното-използват неговата си захарност. поне при първото залагане. но този процес на мен ми идва в повече-едно следене на темпратури, бързи охлаждания и т.н. резултатът е идеален, но поради мързел и фира почнах да не се занимавам с покълване. нямам правилните условия и невинаги се получава. но пък му хванх цаката на малца-поръчвам си готов от един друг форум за напитка по-ценна от водата-бирата след второто варене на цялата продукция следва отлежаване. който има буре-ясно, който не катао мен с дъбов чипс и всякаква дървесина която се ползва и за ракия. пак от братушките-метод за правене на дъбов чипс. дървото се прави на подходящи по размер парчета, изкисва се във вода и сода, следва варене, изцеждане и печене във фурната при 150-170 гр за около 2-3 часа. дървото не трябва да загаря а само да съхне. не е истина какъв аромат се разнася из цялата къща при печенето... само не трябва да се прекалява с количеството чипс в ракията защото има много силен вкус. с повечко експерименти на тема видове малц(а те са много...) може и виски да си направите. в биреният форум си има тема за тая работа. абе наздраве
            а да не забравя-ползвам дрожди, досега винени. но с последната поръчка на малц си взех и зърнени дрожди да видя дали има разлика. чувал съм че и маята е подходяща за зърнените ферментации
            Последно редактирано от deian02; 06-11-16, 23:44.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              130 кг. мерло: оставих си 20л вино. + 14 кг захар + 14л патоки ... и излязоха 30л. на 60 градуса. Никакви фокуси, мая и прочие.
              Като за първи път е добре
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                А защо толкова много захар си добавил? Не е било сладко гроздето ли?

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                  ...чувал съм че и маята е подходяща за зърнените ферментации
                  Всеки хлебар ще ти го каже.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Жълтите продават някаква плесен, която разгражда скорбялата в зърното без никаква първоначална обработка, без захар, без малцуване и въобще. Смилаш, вода, поддържане на малко по- висока температура при ферментация и това е.
                    Аз лично още не съм пробвал, но лятото задължително.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Я дай повече информация.
                      Че зърно имам в изобилие.

                      Ама щом досега никой не се е сетил, не вярвам баш кЕтайците. Те са царе на копирането(също като руснаците), ама с измислянето на нещо ново не са много на ти.

                      Та съм скептичен.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Ама щом досега никой не се е сетил...
                        Е как да не се е сетил бе наборе! Две трети от света може да си позволи единствено царевица, ръж, пшеница и подобни (разните уискита и водки). Да не мислиш, че "класическите" рецепти включват захар - боли гъз. Други пък, дето също нямат свястни плодове и грозде, ма имат доволно захар, дестилират от тръстика (ром).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Значи ние сме супер облагодетелствани от Оня отгоре, задето ни е заселил на такова райско местенце.
                          Това Италия, Испания, Та и цяла централна Европа изобщо, ама хич не са виждали грозде, даже не са и чували за съществуването му. Да не говорим на колко други места си има лозя, и по-стари традиции във винопроизводството от нас.

                          А пък плодни дръвчета изобщо, растат само и единствено в границите на България.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Кольо, сега не ми се рови, но напиши кодзи на БГ в гугъл, и да не забравиш да почерпиш като направиш. Дрождите работят перфектно.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Значи ние сме супер...
                              Колкото, толкова - наравно с третата трета от света.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Видях за кодзите, ама пак съм скептичен.
                                То всеки може да напише каквото си иска за продукта който продава. Нета бълва от реклами за "устройства свалящи сметките за ток", както и вълшебни начини за сваляне на разхода на гориво до степен да започне да връща в резервоара.

                                Око да види, гърло да опита...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X