Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от Biceps Преглед на мнение
    Някой беше писал за така наречената къпана ракия. Ако може да обясни повече подробности за системата!
    И на мен ми е интересно, какво точно се отделя така.Точна информация още не съм намерил.Пробвах.Получава се.Аз,след като отделих първака сложих кофата,а в нея едно шише 1 литър,пълно до половината с вода.В гърлото на шишето сложих(както беше описал някой по преди) фуния и една клечка,която да пречи на фунията да уплътни по гърлото.Ракията тече във фунията,съответно във водата и започва да допълва шишето.След няколко минути напълва шишето и започва да прелива между гърлото на бутилката и фунията.Това е идеята на клечката.Започва да се пълни и кофата.Когато кофата се напълни до 2/3 махнах бутилката.На границата между водата и ракията се бе формирала маса с различен цвят,като медуза както казват някои(на цвят,не на консистенция)
    Интересно бе следното: Взех една венозна система и с маркучето и изтеглих ракията над медузата,градуса и беше като на ракията в кофата.После изтеглих от това под медузата- беше чиста вода.Аз лично очаквах след като ракията е текла във водата да се смесят,да ама не са се смесили.После бутнах без да искам шишето и не можах да премеря на медузата градуса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05082012180.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5402986

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Изпекох едно прокиснало джибре и ракията стана киселяк чак отроваНе става за пиене

      Мисля да я препека като преди това и сипа сода за хляб но се чуда на 10 кила колко сода да сложа и дали и друго няма да помогне?

      Ако някой знае как да я оправя ще съм искренно благодарен Че без пукница.............
      Един приятел, който прави ракия за продаване прави следния номер.НА 10 литра гадна ракия слага 20 капки глицерин,една супена лъжица захар и една чаена лъжица сода за хляб.Казва,че ставала супер пивка.Аз лично не съм му пробвал ракията.Тъй и тъй ще я преваряваш пробвай,пък ще кажеш какво е станало.Глицерин трябва да има по аптеките.

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Аз винаги слагам сода или въглен в казана ,може и пепел но ако е горено само дърво (понякога в началото засилвам с мебелни изрезки) . Най -малкото патоките не излизат кисели .
        Както е така кисела ракията добавяй по малко докато се елиминира киселоча и после я препечи отново. Добави си аромати или свежи плодове че няма да остане никакъв аромат!
        Вчера за първи път ми се случи да загоря казан. На поредната круша, на патоките се заблеях нещо и от лулата започна да мирише на гадно. Хубаво че не се случи на по- висок градус, докато още отделям истинската ракия.Отвратителна миризма - чак на някаква химия блъска. Случвало ли му се е на някой?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          [QUOTE=Стария;1929173... и ракията стана киселяк чак отроваНе става за пиене

          Че без пукница.............[/QUOTE]

          Пробвай първо с 5 грама захарен сироп на литър. Ако пак не се пие - 1 до 3 грама калциев карбонат на литър ракия, разреждаш с вода до около 20 алкохолни градуса и обратно в казана.

          И хвърли един поглед на това книжле

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            п
            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Изпекох едно прокиснало джибре и ракията стана киселяк чак отроваНе става за пиене

            Мисля да я препека като преди това и сипа сода за хляб но се чуда на 10 кила колко сода да сложа и дали и друго няма да помогне?

            Ако някой знае как да я оправя ще съм искренно благодарен Че без пукница.............
            Пробвай с прясно мляко .Слагаш 1-2 литра в казана при матрЯла.Веднъж варих кисело вино,съответно излезе кисела ракия.После я преварих с млякото и заспа.П.П.Пропорцията 1-2литра на 50-60л,или с две думи на око

            Коментар


            • От: Re: Как се прави ракия?

              Здавеите специалисти,искам да попитам дали би станала ракия с подсладител вместо захар.С химията съм на вие и се надявам да не ми се смеете много.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Интересна идея! Искаш да направиш ракия за диабетици или целта ти е да предпазиш дроздофилите от този бич на съвремието?
                Сериозно - ракия ще стане, но само от плодовете, които все пак ще сложиш. Не знам какво ще стане от подсладителя, но не вярвам да е нещо добро.

                Коментар


                • От: Re: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от rozalinda1973 Преглед на мнение
                  Здавеите специалисти,искам да попитам дали би станала ракия с подсладител вместо захар.С химията съм на вие и се надявам да не ми се смеете много.
                  Дрождите преработват захари в алкохол. Натриев цикламат или аспартам сигурно могат тези от Чернобил и Фукушима само.
                  Пробвай с малко количество (2-3кг плод) - ей така ,за спорта.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Струва ми се, че пих такава от гроздови джибри и някакъв подсладител, но утре ще питам и ще потвърдя. По миналогодишен спомен - пиеше се.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Зависи какъв подсладител имаш предвид.Изослуит пак е подсладител и става.Нутраслуит не става.
                      Последно редактирано от biboqn; 27-08-12, 20:48.

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Изпекох едно прокиснало джибре и ракията стана киселяк чак отроваНе става за пиене

                        Мисля да я препека като преди това и сипа сода за хляб но се чуда на 10 кила колко сода да сложа и дали и друго няма да помогне?

                        Ако някой знае как да я оправя ще съм искренно благодарен Че без пукница.............
                        Човече, да не те плаша ама от кисел материал, каквото и да му слагаш все едно излиза - ОЦЕТ. Пробвай ако искаш с десетина пакетчета сода на сто литра материал и две три зелки/сцепени до средата/вътре в казана, но от опит знам, че резултата е един!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Загоряла ракия не се оправя с нищо, хвърля се в канала . Ако е кисела - преварка , като се слата на 100 кг материал- 200 гр. сода бикарбонат.

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Струва ми се, че пих такава от гроздови джибри и някакъв подсладител, но утре ще питам и ще потвърдя. По миналогодишен спомен - пиеше се.
                            Питах - правена е с някаква фруктоза на прах, каква - не си спомня "автора". Явно дрождите са я хапвали, защото, както споменах, това беше ракия от джибри на които им е изваден сока за бяло вино и същите са подсладени после с фруктозен сироп за да се извади и ракия. Количеството ракия е било според очакванията все едно че е било със захар. И двоина преварка е правил.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
                              Загоряла ракия не се оправя с нищо, хвърля се в канала.
                              УУУ, не те е срам...
                              Нали ще имаме грях така бе... След преварка миризмата на загоряло би трябвало да е намаляла, а и да не е-малко по малко за няколко следващи варки ще мине през чучура и ще се изпие.

                              Ало, модераторите... Предлагам колегата да го обаняте
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Не, нестава с преварка да се премахне горчивината пробвано ,накрая на гълтока винаги остава неприятна горчилка , НО невъзможни работи няма

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X