Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най - добра бира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най - добра бира

    А знаете ли кой е измислил бирата?
    Същия този който е измислил ракията, само че на другата сутрин
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Най - добра бира

      Пил съм истинска жива бира в заведение на един познат. Бирата беше Шуменско мисля. Съхраняват я в едни 500л резервоари с температура близо до 0. Омайваш се от първата халба и изтрезняваш 1 час след последната - ако не си прекалил естествено.Обяняваше го с липсата на консерванти - организма усвоява бързо течността.
      Някаква руска технология беше и се мъчеше да я наложи из варненските заведения, но така и не успя. Идеята беше на всяка маса да си има кран и да си точиш както и колко искаш. Механизъм на принципа на бензиноколонките ти изчислява количеството и минава сервитьора само да го отчете.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Най - добра бира

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Пил съм истинска жива бира в заведение на един познат. Бирата беше Шуменско мисля. Съхраняват я в едни 500л резервоари с температура близо до 0. Омайваш се от първата халба и изтрезняваш 1 час след последната - ако не си прекалил естествено.Обяняваше го с липсата на консерванти - организма усвоява бързо течността.
        Някаква руска технология беше и се мъчеше да я наложи из варненските заведения, но така и не успя. Идеята беше на всяка маса да си има кран и да си точиш както и колко искаш. Механизъм на принципа на бензиноколонките ти изчислява количеството и минава сервитьора само да го отчете.
        За жалост бирата е "жива" не повече от 3-4 часа по време на производството. Изключително е полезна за стомаха и кръвта, но консумирана в рамките на няколко часа от "наточването". Това, което консумираме и ни се предлага за жива е нефилтрирана бира. В нея съдържанието на умряла дрождена маса е голямо, т.е. съдържа много разградени белтъчини-хранителна е.
        Знам две заведения, уредени на горния принцип, в София и в Пловдив. Вярно е, че стои на студено и би трябвало да не се разваля, но както ми каза производителят, че трае 2 месеца, изпитвам известно съмнение, че не са използвани консерванти.
        Голям кеф е инъче да си имаш "чучур" на масата. Практиката обаче сочи, че бирата, идваща от бара, е по-студена от тази от "чучура"-явно има загуба на студ при транспорта.
        Наздраве!

        Коментар


        • От: Най - добра бира

          На мен ми каза че 3 месеца издържа, благодарение на много ниската температура - прекалено много се забавя ферментацията.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Най - добра бира

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            За жалост бирата е "жива" не повече от 3-4 часа по време на производството. Изключително е полезна за стомаха и кръвта, но консумирана в рамките на няколко часа от "наточването". Това, което консумираме и ни се предлага за жива е нефилтрирана бира. В нея съдържанието на умряла дрождена маса е голямо, т.е. съдържа много разградени белтъчини-хранителна е.
            Знам две заведения, уредени на горния принцип, в София и в Пловдив. Вярно е, че стои на студено и би трябвало да не се разваля, но както ми каза производителят, че трае 2 месеца, изпитвам известно съмнение, че не са използвани консерванти.
            Голям кеф е инъче да си имаш "чучур" на масата. Практиката обаче сочи, че бирата, идваща от бара, е по-студена от тази от "чучура"-явно има загуба на студ при транспорта.
            Наздраве!
            Да кажа нещо от кухнята на Plzenski Prazdroj (Pilsner Urqwell).
            Варене в казаните-12 часа, Сипване в 3000-литрови каци(без капак), след леко охлаждане по пътя, добавяне на мая (дрожди), около 7 кг на каца.
            Престой с маята- 13-15 дни при температура +5 градуса, източване в басейн за уеднаквяване на партидата,, филтрация и зареждане в бъчви, вече затворени, опушени с колофон отвътре( ако съм запомнил вярно), нов престй от 2 месеца в подземието - това вече е ЛЕЖАК(LAGER BEER).
            Едва след тези 10 седмици идва ново източване с филтрация, обезкислородяване и пастьоризация и чак тогава- пълнене на познатите ви бутилки от МЕТРО.(трайност 6 месеца)
            Кеновете се зареждаха от бирата след първия басейн, трайност 10 дни.
            Процеса протича при Т=+5 градуса, поддържани от тръби с воден разтвор на амониева селитра, вървящи на зиг-заг по тавана на подземието.

            Това беше процесът на производство през 1986 година (най-хубавата ми студентска бригада, е-е-е-х младост, младост), проверен отново през 1998 г, при посещение на място.

            Всъщност, ако това, което идва за ЖИВА бира, е веднага след варката и добавката на дрождите, си е живо. Процесът на ферментация протича в кръчмата, а не в подземието, така че за какви умрели дрожди говорим?
            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            На мен ми каза че 3 месеца издържа, благодарение на много ниската температура - прекалено много се забавя ферментацията.
            Ако температурата на резервоара е около 0 +-1 градус, процесът ще е много по-бавен, ама и бирата от първия ден на доставката ще е с различен вкус от тази в последния ден преди изпразването, по ясни причини.

            Извинявам се за дългия пост, но как иначе да обясниш процес от 2-3 месеца.
            Ха НАЗДРАВЕ!!!
            Цъкни на картинката да видиш анимацията.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:anim_zlatytygr.gif
Прегледи:4
Размер:109.0 КБ
ID:5388379
            Последно редактирано от dedoKoko; 05-07-12, 11:10.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Най - добра бира

              Темата е за любители на бирата, а не за експерти... Инъче хубава рекламна брошура. Но аз, като е@ан българин, и човек с малък опит, бих препоръчал микроскоп, оцветяване и преброяване на живите дрожди за оценка на жизнения статус. За жалост нямам нито време, нито желание да правя реклама, или антиреклама на някого.
              Наздраве!

              Коментар


              • От: Най - добра бира

                В Lidl има доста добра бира - Budweiser. Взех я с намаление и ми хареса доста, но вече е доста скъпа. Сега пия Carlsberg и е също много хубава, но дебела . Някой път пия и Радлер, не е лошо, малко бозичка си пада. А Загорката Фюшън, е като сайдера Съмърсби, само че по-евтина.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Най - добра бира

                  Не съм експерт, железар съм си и в червата. Но след 1 месец студентска бригада в ПРАЗДРОЙ, станах заклет ЕКСПЕРТЕН любителопотребител на студена хмелна отвара.
                  Не знам как се прави бирата тук, но ви разказах, как я правят чехите.
                  А който знае за нашите бири, да каже и той.
                  И още веднъж НАЗДРАВЕ на всички засегнати (без умисъл) и незасегнати любители на добре изстудената хмелна отвара, в достатъчно количество, но с мярка (до 10 литра)

                  П.П Интересно ми е какправят сегашната бира, че от 15-20 години не съм срещал бира "с парцали" вътре.

                  IN PIVO VERITAS!
                  Последно редактирано от dedoKoko; 05-07-12, 12:28.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Най - добра бира

                    Аз съм за Ариана, ако няма може и друга че от водата ми излизат киселини.
                    п.п.Я като стана дума да пробвам една направо от хладилника НАЗДРАВЕ ПРИЯТЕЛИ!!!!
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • От: Най - добра бира

                      Statistikata so`i, `e poslednite 15 godini има увеличение на оборота от консумирана бира. Но това се дължи не на по-голямата консумация, а на завишената цена на бирата в България и на консумацията на предимно "евтина" бира. Бирата става все по "белгийска"(американска), т.е....не ми се иска да го казвам...ама...си е така...

                      Коментар


                      • От: Най - добра бира

                        А бе Чричри май ще дойде прав малко. Едно време бутилката беше 30 стинки със шишето барабар, сега левче.
                        Иначе белгийска, мериканска, се там.
                        Тя и BUDVAR- BUDVAISER се прави у Чешко и у Хамериканско, ама Хамериканската не може да се продава в Авропата, според съдебно споразумение между старите собственници на марката, избягали в Щатите по време на 2 св.война и завода в Чешке Будейовице, работещ и досега. Знам ли, може пак да са си го реститутнали.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Най - добра бира

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:The best beer.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5388688

                          No comment!
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X