Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най - добра бира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Най - добра бира

    Krombacher, Perlenbacher
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • От: Най - добра бира

      През последните пет години съм пил по някоклко вида бира в Русия, Казахстан и Узбекистан, в цяла Югославия, Турция и Гърция.
      Навсякъде в началото на миналия век и по-рано, бирените фабрики са правени от чехи, белгийци, немци..
      След демократичните промени същите си откупиха обратно фабриките и правят бира като преди. Т.е. хубава.Питайте гражданите на тезистрани по нашите курорти.

      Коментар


      • От: Най - добра бира

        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
        През последните пет години съм пил по някоклко вида бира в Русия, Казахстан и Узбекистан, в цяла Югославия, Турция и Гърция.
        А пьк на мен руската бира хич не ми се нрави. Вярно е, че цените варират много (от лев до три за 0.5), но сьм пробвал повечето до цената на туборг. Е няма нищо общо с нашето Шуменско.
        Забравих да добавя в предишния си пост, че най-добре охладената бира (и диня) е тази, която е постояла в кладенец. Няма две мнения по този вьпрос! Сега се сещам и така ми се пьлни устата, и е прихваща някава носталгия.....
        HONDA XL650

        Коментар


        • От: Най - добра бира

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          И трите ги правят в Благоевград ; и трите са хубави. Но цената .... та сега минах на Астика / ПВЦ / . Стекче 6 бр са 4.20 от склад. Наздраве !!!
          Основно Шуменското и Туборга се правят в Шумен по-малко в Благоевград, доколкото разбрах от скоро Холстен се прави в Румъния, произвеждаме още и Митос за Гърция. Кутийките пък се правят в Сърбия.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • От: Най - добра бира

            Колеги, имам чувството, че това съм го чел тук във форума, но все пак ще го споделя отново: Бирата е пиенье, колкото педерасо е женкя

            Иначе и аз много обичам бира. Ей така от малък родителите ми даваха пяната, майка ми пък чула, че за жена кърмачка 1/2 бира дневно било добре за кърмата...

            И аз ще подкрепя колегите - харесвам жива бира, вайсето в Германия и Столично тъмно.

            Имам проблем с Ариана и Пиринско - колкото и малко да пийна ме боли глава - това беше преди месеци - скоро не съм ги пробвал. надявам се да са ги оправили.

            Коментар


            • От: Най - добра бира

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              През последните пет години съм пил по някоклко вида бира в Русия, Казахстан и Узбекистан, в цяла Югославия, Турция и Гърция.
              Навсякъде в началото на миналия век и по-рано, бирените фабрики са правени от чехи, белгийци, немци..
              След демократичните промени същите си откупиха обратно фабриките и правят бира като преди. Т.е. хубава.Питайте гражданите на тезистрани по нашите курорти.
              Ние сме тук.

              Така е в Петербурге:

              Завод Степана Разина

              Основателем завода стал Абрахам Фридрих Крон (с высочайшего одобрения Екатерины II). Завод располагался близ Александро-Невской лавры и носил имя Александра Невского.
              Завод Вена

              Пивоваренный завод «Вена» основан в 1872 году в Санкт-Петербурге. Одним из соучредителей «Вены» в то время выступило австрийское акционерное пивоваренное общество Liesinger Brauerei. Акционеры назвали завод в честь столицы своей исторической родины - города Вена. С момента основания завода зарубежный опыт и новые технологии стали залогом высокого качества выпускаемой продукции.
              Пивзавод Бавария

              к 1863 году производство сахара в Петербурге, в связи с завозом более дешевого готового, стало нерентабельным, и завод закрылся. Тогда же, 28 ноября 1863 года, был утвержден устав российско-немецкого пивоваренного АО "Бавария". Это общество приобрело здания бывшего сахарного завода вместе с рестораном Лампа на Петровском острове. В главном здании завода разместили варочное оборудование, привезенное из Германии, построили бродильное отделение и котельную. Энергию для нового предприятия давал паровой двигатель. Для хранения продукции был оборудован большой каменный погреб. Вновь созданный пивзавод и увеселительный сад с пивным павильоном также получили название "Бавария".
              Исключение:

              Пивоваренный завод "Балтика" был построен по проекту института "Гипропищепром-2" как один из пивных заводов Ленинградского производственного объединения пивоваренной и безалкогольной промышленности "Ленпиво".

              Строительство нового завода началось в 1978 году. Государственное предприятие "Пивоваренный завод "Балтика" было образовано в 1990 году сразу после завершения строительства.
              Бира без ракия - парите на вятъра

              Коментар


              • От: Най - добра бира

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Това е от липса на тренинг. Дойчовците са го измислили: бира-шнапс-бира-шнапс.....гърло не боли.
                Ама глава как боли на сутринта
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Най - добра бира

                  Аз продължавам да си държа на Шуменското, от много хора чувам, че Загорката Била много добра, едвали не най - добрата българска бира, знам ли не ми харесва нещо. Силничка ми идва нещо спирт ли слагат не знам и аз. А да ви попитам наскоро ми развиваха теории, че стъклените бутилки (амбалажа) не се пълнели повторно - рецеклиралиги и правели нови, не използвали стари, защото ги миели със сода каустик и нали имаше натравяния по този начин, че затова вече не се използвал амбалажът повторно... Да сте чули нещо такова, не ми се вярва, да рециклират бутилките и да правят нови всеки път.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Най - добра бира

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    Аз продължавам да си държа на Шуменското, от много хора чувам, че Загорката Била много добра, едвали не най - добрата българска бира, знам ли не ми харесва нещо. Силничка ми идва нещо спирт ли слагат не знам и аз. А да ви попитам наскоро ми развиваха теории, че стъклените бутилки (амбалажа) не се пълнели повторно - рецеклиралиги и правели нови, не използвали стари, защото ги миели със сода каустик и нали имаше натравяния по този начин, че затова вече не се използвал амбалажът повторно... Да сте чули нещо такова, не ми се вярва, да рециклират бутилките и да правят нови всеки път.
                    Това за бутилките-не им вярвай! Инъче най-добрата бира...тя ми е хладиника...на една ръка разтояние е ( не е пловдивска), има доста и...клони към 5 градуса. Ще и се отдам като на любовница!

                    Коментар


                    • От: Най - добра бира

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Аз продължавам да си държа на Шуменското, от много хора чувам, че Загорката Била много добра, едвали не най - добрата българска бира, знам ли не ми харесва нещо. Силничка ми идва нещо спирт ли слагат не знам и аз. А да ви попитам наскоро ми развиваха теории, че стъклените бутилки (амбалажа) не се пълнели повторно - рецеклиралиги и правели нови, не използвали стари, защото ги миели със сода каустик и нали имаше натравяния по този начин, че затова вече не се използвал амбалажът повторно... Да сте чули нещо такова, не ми се вярва, да рециклират бутилките и да правят нови всеки път.
                      Използват се и стари, но така като гледам повечето са нови. Мисля, че и новите ги мият. Като бъдат измите старите не можеш да ги различиш от новите, особено след скенера който ги проверява за дефекти и отстранява дефектните. Стажант съм в цеха за бутилиране на "Шуменско пиво", но съм при ПЕТ бутилките.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Най - добра бира

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Стажант съм в цеха за бутилиране на "Шуменско пиво...
                        Възползваш ли се от служебното си положение : )

                        Коментар


                        • От: Най - добра бира

                          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                          Възползваш ли се от служебното си положение : )
                          За съжаление не. Аз карам само редовни смени и е лудост да се пробваш. След 17:00 когато няма шефове и най-вече на нощните знам, че пийват по една-две, но от време на време има внезапни проверки с дрегер и става лошо. Раздават бира почти всеки месец, но на сезонните май не се полага пък и когато са раздавали миналия месец бях болнични.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: Най - добра бира

                            Пробвах нотвото стъкло Астика 600 - допада ми доста да видим кога ще го опропастят.
                            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                            Коментар


                            • От: Най - добра бира

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Аз продължавам да си държа на Шуменското, от много хора чувам, че Загорката Била много добра, едвали не най - добрата българска бира, знам ли не ми харесва нещо. Силничка ми идва нещо спирт ли слагат не знам и аз. А да ви попитам наскоро ми развиваха теории, че стъклените бутилки (амбалажа) не се пълнели повторно - рецеклиралиги и правели нови, не използвали стари, защото ги миели със сода каустик и нали имаше натравяния по този начин, че затова вече не се използвал амбалажът повторно... Да сте чули нещо такова, не ми се вярва, да рециклират бутилките и да правят нови всеки път.
                              Ами те загорката я харесват алкохолиците, чи най фаща аз от няколко загорки съм заспал на масата, а сутринта немога да уцеля вратата....
                              Да не зависиш от "Органи" в България....

                              Коментар


                              • От: Най - добра бира

                                На мен пък шуменското не ми харесва /говоря за премиума/специалното/ имам чувството че ми сладни някак си. От скоро си взимам каменица мътно и ми харесва. Мека е някак си и върви като водичка, но не е слаба бира. Единственото което ме притеснява е съдържанието на царевичен грис и кориандър?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X