Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постни храни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Постни храни

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Ето един качамак от мен.[ATTACH=CONFIG]276371[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]276370[/ATTACH]
    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    А може ли по-подробно? Изглежда супер.
    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
    А нещо за рецептата.
    Хайде бе, човек! И аз умирам за тази манджа! Дай рецептата!
    Вари ли се предварително, или направо във фурната? Ей този въпрос ме тормози.

    Коментар


    • #32
      От: Постни храни

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Хайде бе, човек! И аз умирам за тази манджа! Дай рецептата!
      Вари ли се предварително, или направо във фурната? Ей този въпрос ме тормози.
      Колегата ни мъчи нарочно!

      Коментар


      • #33
        От: Постни храни

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Хайде бе, човек! И аз умирам за тази манджа! Дай рецептата!
        Вари ли се предварително, или направо във фурната? Ей този въпрос ме тормози.
        Лука, слагаш подсолена вода да заври и като заври започваш да бъркаш и да изсипваш качамака/царевично брашно, но е по едро смляно/, като започне да се отделя от стените на тенджерата, сваляш от огъня и слагаш масло, колко ти душа сака.
        Изсипваш в тавичка и гарнираш с каквото искаш. Аз най го харесвам с пръжки и сирене. Запичаш леко, за 10-15мин. във фурната и наливаш каната с руйно вино.
        По на там на всеки му е ясно.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #34
          От: Постни храни

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Лука, слагаш подсолена вода да заври и като заври започваш да бъркаш и да изсипваш качамака
          Е, аз се надявах на по-мързелив начин - без варене и бъркане, а направо във фурната, ама май няма...

          Коментар


          • #35
            От: Постни храни

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Е, аз се надявах на по-мързелив начин - без варене и бъркане, а направо във фурната, ама май няма...
            Има има колега,купуваш си смес за качамак царевичен грис се казва и за няма и 5мин от възвирането на водата е готов.Пробвано а и на самата опаковка има рецептата.Със сирене и масло е най добре,не че не става и с маргарин но друго си е с масълце.А и със запръжка от червен пипер може.

            Коментар


            • #36
              От: Постни храни

              За да не загаря качамака, 1 към 2-2,5 царевично брашно/грис и вода.10/15 минути на микровеле според количеството, после овкусявайте с каквото решите, запръжки и т.н.
              Рецептата е от рибарските ми набези, но малая си е малай.
              Ако ви се стори гъст към края /след разбъркване/, добавете вода по ваша преценка и го сложете за 2,3 минути още в микровелето.

              Коментар


              • #37
                От: Постни храни

                грис-халва
                лесно,вкусно и полезно
                Запичате грис в сух съд до златисто.Доливате съответно 3 чаши хладка вода,1 ванилия,малко кора от лимон , 1 супена лъжица олио или зехтин и захар на вкус.Ако сложите мед или друг подсладител няма да сгрешите.Изсипете в товичка и запечете във фурната.Когато изстине поръсете с канела.Нарежете на кубчета ииииииииииииииии Да ви е сладко...

                Коментар


                • #38
                  От: Постни храни

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:5263588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5263587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5263586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5263585И аз да покажа какво си спретнах за вечеря(още не съм го изял). Сач, само с зеленчуци, зехтин и подправки. Загрях сача с малко зехтин и сложих лук, бамя, грах и много тънко нарязани картофи. Подправки-непомня вече. След 10мин. гъбки. След 10мин. - на масата. Липсва му малко шарено месце, но за прекалилите през годината ТАКА.

                  Поздрави!
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #39
                    От: Постни храни

                    Да допълня, получи се много вкусно, то май е от сача. Всичко на сач много ми харесва. Добър апетит!
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #40
                      От: Постни храни

                      Я да видим дали покрай постите сега, ще споделите някоя интересна постна рецепта.
                      Аз напоследък пробвам разни интересни водорасли, чия, конопени сърцевини и киноа във всякакви разновидности и предимно като добавка към салати.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Постни храни

                        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                        От две години спазвам двата големи поста, признавам, че при мен е по-скоро диета. Действа ми много добре и мисля да стане част от живота ми напред
                        Нека в тази тема съберем интересни рецепти и продукти подходящи за постите. Имам предвид, храни с неживотински произход, не непременно църковно канонни
                        Пожелавам воля на започващите Великите пости!
                        Пост без изповед и причастие не е пост. Когато се причастите след искрена исповед ще го разберете. А и постът не е само постене с уста, а и с уши, очи, ръце и крака. Т. е. на не грешим.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Постни храни

                          Да така е! Затова съм описал, какво е за мен - "постене с уста". От името на темата става ясно, че е за рецепти и съвети относно храна през период на пост. От днес отново актуална. Поздрави!
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • #43
                            От: Постни храни

                            Първоначално публикуван от ангел44 Преглед на мнение
                            Пост без изповед и причастие не е пост. Когато се причастите след искрена исповед ще го разберете. А и постът не е само постене с уста, а и с уши, очи, ръце и крака. Т. е. на не грешим.
                            Хм .. чета я тая библия и нещо не намирам отричане на постите без изповед и причастие пред "свещенник". Покажи, моля, къде го прочете това, защото сигурно е пропуск от моя страна. Винаги съм смятал, че по-важно е какво излиза от устата, а не какво влиза в нея. Очистването от мазнотията духовно трябва да дойде отвътре и да доведе до желание за телесно очистване. Относно душевното състояние, това да си разкажеш на някого "греховете" няма общо с това, да си ги простиш сам, за да може и Господ да ти ги прости.
                            От трета страна, това какво някой е решил да нарича пост и кое да отрича като пост, всъщност няма особено значение. Щом усещаш, че имаш нужда да се изчистиш (освободиш) от нещо вредно, всяко действие в тази посока, свързано с лишения от нещо любимо е пост според мен.
                            В тази връзка, много обичам боб с боб и червен пипер. Боба се вари до припадък и се мачка. След това на "бобеното пюре" се добавят печени чушки, доматен сос, червен пипер, сол, джоджен ... Накрая се отваря буркан зелен боб и се овкусява с бобеното пюре . Баба ми му слагаше и цели сварени бобове от гигантския боб (черен и бял) и вкусотията ставаше страхотна... Помня, че дядо сипваше по лъжица оцет във всяка чиния ... Та така - да ви е сладко и постно
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X