Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вкусотии в чинии

    И аз си имам една рецепта за грахова супа с бекон, който замествам с каквото дойде. Понеже се залагат доста подправки, почти не личи, че не е бекон. 2 часа в кукъра на "задушено" и става задушена супа-трепач.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Вкусотии в чинии

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      И аз си имам една рецепта за грахова супа с бекон, който замествам с каквото дойде. Понеже се залагат доста подправки, почти не личи, че не е бекон. 2 часа в кукъра на "задушено" и става задушена супа-трепач.
      Би ли споделил рецептата ?

      Коментар


      • От: Вкусотии в чинии

        Грахова супа с бекон в мултикукър:

        1 буркан грах (консерва) - аз го сипвам в голяма цедка и го изплаквам на чешмата. Нито от грах, нито от фасул ползвам наличната вода в консервата.
        2. 250-300 фрама бекон.
        3. 3 стръка кервиз.
        4 2-3 моркова.
        5. 2-3 по-малки глави лук.
        6. 1 голям картоф.
        6. 3-4 скилидки чесън
        7. 2-3 дафинови листа.
        8. Малка връзка (4-5 стръкчета) пресен джоджен или 1 чаена лъжичка сушен.
        9. По желание една супена лъжица доматено пюре размито във вода.
        10. Сол и черен пипер на вкус, но внимателно със солта, защото в бекона я има доста.
        11. Вода колкото трябва, за да покрие с един пръст отгоре продуктите в тенджерката на кукъра.

        ПРИГОТВЯНЕ:
        Нарязваме бекона на сравнително малки парченца и го запържваме леко 10-тина минути в кукъра на подходящата програма при притворен, но не затворен капак, докато си пусне мазнината.
        През това време се нарязва на ситно лука, морковите на кубчета (или около кубчетата), картофа също, стръковете кервиз на шайбички, чесъна и него на шайбички.
        Нарязаните зеленчуци без картофите се изсипват при бекона и с разбъркване се запържват още 10-тина минути. Добавят се подправките (джоджена и дафиновия лист също).
        След 20-тината минути запържване се добавят картофите и измития грах. Всичко се залива с вода (желателно топла заради покритието на тенджерката) около един пръст над продуктите. Ако искате по-гъста супа заливате с по-малко вода естествено. Кукъра се превключва на задушаване за 2 часа и капака се затваря плътно. След два часа получаваме нещо ... вкусно. Понеже се убедих, че или Панасоника е най-елементарния кукър или хвалбите, че никаква миризма не се усеща при готвенето са един голям балон а защо не и двете, желателно е говенето да става под абсорбатора.
        Бон апети, както казват!
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Вкусотии в чинии

          Нашия кукър в филипс и няма как да е притворен капка. Или затворен или отворен, но ще пробваме рецептата. Само ще сложим пилешко вместо бекон,че не си падаме по него.

          Коментар


          • От: Вкусотии в чинии

            Щом е Филипс, значи мощността му е доста по-голяма от тази на Панасоника. Карай на отворен капак. Просто абсорбера ще има повече работа. Предполагам, че 2 часа на задушаване ще са много. Евентуално час и половина. Аз току-що пресипах пиле лучена яхния от кукъра в другата тенджерка.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Вкусотии в чинии

              А сега пак си отвори работа с тая яхния. давай и нейната рецепта

              Коментар


              • От: Вкусотии в чинии

                Давам, давам :

                Около 500 грама пилешки пържоли от бут без кожа.
                5-6 средно големи глави лук
                2 супени лъжици доматено пюре
                1супена лъжица брашно - аз ползвам типово.
                3-4 дафинови листа
                10-тина зрънца черен пипер
                2-3 щипки сол - ако са ти много големи пръстите може само 2.
                1 равна чаена лъжица червен пипер - аз ползвам сладък, вие ако сте мазохисти може да ползвате и лют, но той ще убие всички други вкусове.
                2-3 супени лъжици зехтин.
                2-2.5 мерни чаши от машината с вода.

                Месото се нарязва на хапки или на порции, зависи как сте свикнали да си сервирате. Когато е на хапки по-лесно се запържва отгоре. Лукът се нарязва на тънки полукръгчета като диня. Сипваш зехтина в канчето на кукъра и слагаш месото и лука да се запържат 15-тина минути, докато лука почне да става прозрачен. Периодично, да не кажа постоянно разбъркваш, защото иначе парчетата месо се слепват ако си ги сипал направо на дъното. С едната от чашите вода размиваш пюрето и брашното, да няма бучки. Останалата вода сипваш в канчето при запържените продукти и превключваш пак на задушаване за време по избор, но с Филипса поне 1 час. Сега идва нещото, което при мене се получава без проблем, но не знам как е при Филипса - 20-тина минути преди края на програмата отваряш капака и сипваш размитото пюре с брашното и останалите подправки, Разбъркваш добре, за да се разнесат из манджата и затваряш капака, като оставяш програмата да свърши. После пробваш и решаваш дали си струва да си запазиш рецептата.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Вкусотии в чинии

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Октопод на скара.
                  През уикенда реших, че пак ще правя октопод на скара, но се оказа, че ми е свършил ригана. Босилек свърши работата и този път вместо на скара, реших да го метна във фурната. Стана по-сочен.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170303_210630.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5744859
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X