Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от yanev65 Преглед на мнение
    Съжалявам,че тия дни не снимах .Много празници, много нещо.Давам една идея за сърмички-аз им викам сиромашки-Необходими продукти:0.5кг свинска кайма,половин чаена чаша ориз,0.3 кг гъби,0.5кг свинско месо\каквото има,може и диво\и 20 зелеви листа.Подправки:сол черен и червен пипер и чубрица\ако обичате кимион\.Олио,ал. фолио и тава.Ако свинското месо е много постно може и малко сланинка\бекон\,че то зелето си иска мазничко.В тиган запържваме каймата и гъбите, а накрая и ориза\хубаво измит\докато се оцъкли.Добавям подправките и една чаша вода.След 2-3 минути свалям от огъня и похлупвам ориза да си дръпне водата.Докато това става почиствам зелевите листа от жилите.За една сърма върху пърче фолио ,слагам два зелеви листа да се застъпят и в основата свинското месо с подправки да се оформи като малка пържола\може и на пърчета\.Върху месото две лъжици от ориза и завивам листата и фолиото.Получените 10 сърми нареждам в тава залята с олио и добавям половин чаша вода.След около час отвивам, запичам, консумирам.Да ви е сладко.Аз отивам да готвя.Честит имен ден на всички адаши!Мустакатия
    Да ти се свети името!
    Следващият път като посегнеш да завиваш сарми,махни чубрицата и сложи същото количество майорана.Сигурно ще ти допадне,пък и си е разнообразие.
    През зимата не слагаш ли при сармите и сушени чушки/по-малко материал събират,но овкусяват и сармите,и соса/?
    А зелева чорба,освен водата-50/50?

    Коментар


    • #77
      До: Вкусотии в чинии

      GODzillata го обявявам за мой враг №1 /както и на следпразничната ми диета /.
      Не случайно се казва майстор-готвач, а не готвачКА
      У дома maxxx-a е спеца на вкусотиите, въпреки че и аз правя някакви /жалки, за момента/ опити в готвенето.

      Daddy's girl! Always & Forever!
      Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

      Коментар


      • #78
        До: Вкусотии в чинии

        Макс,от сърце ти благодаря за пожеланията и да Ви се връща тъпкано на тебе и близките ти!За майораната...абе и чехите щяха да правят сърми. Те друга подправка нямат,а забравих и ким\за да тръцкат после\.Всичко друго е на кой както му е сладко и традиции разбира се.Абе трябва да се експериментира.Така се доразвиват нещата.Иначе вземи една готварска книга и готово2 + 2=4 и не го ядеш, щото рецептата е по друг тертип.

        Коментар


        • #79
          До: Вкусотии в чинии

          Прав си,експеримент е истината.
          Бобец,традиционно с червен пипер,доматки,лук,чесън-на финала лъжица горчица, мащерка и пресен девисил листа.
          Малко странничко ме гледаха моите,после си сипаха по още една доза.
          Гарнирал съм го както със свински шишове/плешка и гърди/,така и с трътки на шиш,кламбичкани в тарос,балсамов оцет и соев сос/лук,пиперка,гъба(не винаги слагам),домат за пълнежа на шиша се подразбират/.

          Коментар


          • #80
            До: Вкусотии в чинии

            Янев да си жив и здрав и все такива вкусотии да ни презентираш.
            Весел празник.

            Относно нетрадиционното готвене и аз съм за.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #81
              До: Вкусотии в чинии

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              Янев да си жив и здрав и все такива вкусотии да ни презентираш.
              Весел празник.

              Относно нетрадиционното готвене и аз съм за.
              Ако на аватара си ти добре се справяш. не се обиждай.

              Коментар


              • #82
                До: Вкусотии в чинии

                Дочев, благодаря от сърце! Дай боже всекиму здраве и късмет.Тенджрите и тавите ми къкрят така ,че имам време за една рецепта.Малкият ми син е Никола и ще ви дам моята рецепта за шаран.ПЪЛНЕН ШАРАН СЪС СВИНСКО МЕСО: една риба 2-2,5 кг.\толково се събира в тавата на готварската печка без да режеш главата или опашката и да я осъкатиш\ по възможност дива ,пет- шестстотин грама гърди без кост,1 чаена чаша ориз,2 глави лук, една малка консерва домати,300 грама манатарки,една шепа орехи,олио,сол, черен пипер, гьозум,2 пресни домата и 1 лимон .Простичко.Почистената и осолена риба наръсваме и с черен пипер.В тенджера задушаваме ситно нарязания лук и добавяме месото и гъбите също на ситно .Запържваме до златисто.После ориза пържене до"изцъкляне",орехите и малко преди да загори заливате с чаша топла вода и цялата консерва домати.Сол,чер. пипер и гьозум да има и сваляме да си дръпне ориза под капак.Обилно намазваме тавичката с олио ипълним рибата без зашиване.Плънката ,която остане слагаме около шарана Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC060115.jpg
Прегледи:3
Размер:211.7 КБ
ID:5147936

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC060116.jpg
Прегледи:3
Размер:113.8 КБ
ID:5147937и доливаме 1,5 чаши вода.Пресните домати на шайба и покривате рибата и плънката ,до където ви стигне.Завиваме с ал. фолио и след час отвиваме да запечем. Режеш си малко лимон да не ти гледат нафуканата физиономия и естествено вино \след ракията\.Мисля,че преди много години много хора са приготвяли шаран така,защото по стария Никулден са колели прасето,а пък въпреки постите българинът никога не е бил чак толкова религиозен.Резултат и гости гарантирани от Мустакатия

                Коментар


                • #83
                  До: Вкусотии в чинии

                  Янев, честит ти празник и от мен!

                  ***********


                  Оня ден празнувахме рд на щерката. От двете купени торти нито една не ми хареса, затова рекох да мина на почина "направи си сам".

                  Ако ще е гарга - да е рошава, т.е. ако ще е торта - да е "Гараш".

                  Спрях се на тази рецепта от нета.

                  Необходими продукти: 10 яйца, 300 г. захар, 400 гр.смлени орехи, 300 гр. краве масло, 200 гр.разтопен шоколад, 100 гр.захар, 0.100 л. вода, 1 прах ванилия.


                  Разбивката на горните продукти е следната:
                  За блатовете: 10 белтъка, 300 г. захар, 400 гр.смлени орехи
                  За крема: 300 гр. краве масло, 200 гр.разтопен шоколад, 6 жълтъка, 100 гр.захар, 0.100 л. вода, 1 прах ванилия.

                  Аз само ще онагледя приготвянето и крайния резултат, а иначе инструкциите можете да си ги видите от горния линк.

                  Тъй като нямах точно 400 гр. орехи, добавих бадеми и лешници:


                  Бой с миксера до получаване на това:

                  Само да отбележа, че явно така се правят и ореховки, много вкусен е блата.

                  Говерейки за него, ето го:

                  От сместта изкарах четири блата.

                  Приготвяне на крема:


                  Следва мазане на първия блат, после на другия и т.н.


                  Накрая наръсих цялата торта със смлени бадеми, защото ми бяха останали много.



                  След приготвянето, тортата заминава за цяла нощ в хладилника, а сутринта си я хапнете с чаша ароматно кафе.
                  Стана мнооооого вкусна!
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #84
                    До: Вкусотии в чинии

                    И си я хапна нали

                    Коментар


                    • #85
                      До: Вкусотии в чинии

                      Благодаря за пожеланията God na zila!Жена ми и тя е родена "оня ден" ама аз минах по скромно с торта" салам"\ всички я знаете\ и повечето тя си я подготви и я усука.\дали са с еднакви характери като са на една дата,а..малииииии .Жална ти майка пич.Сдавай я по-бързо ако е дорасла\Шегувам се разбира се .Как не те мързи за сладко толко труд Евалла! До утре ,че още имам гости!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Вкусотии в чинии

                        Първоначално публикуван от yanev65 Преглед на мнение
                        И си я хапна нали

                        Останали са 2-3 парченца.
                        Ще занеса едно на зъболекарката ми, че вчера се заприказвахме на тема торти и се оказа, че и тя била майстор на Гараш-а, та да я дегустира и да обменим кулинарни тънкости.
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • #87
                          До: Вкусотии в чинии

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Ако на аватара си ти добре се справяш. не се обиждай.
                          Не се обиждам.
                          Харесвам осанката си и я уважавам защото съм вложил доста труд.
                          От бивш активен спортист на категория 95кг., след 10 години семеен живот 170кг., ама преди носех две торби цимент и сега пак ги нося + още две постоянно.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Вкусотии в чинии

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Не се обиждам.
                            Харесвам осанката си и я уважавам защото съм вложил доста труд.
                            От бивш активен спортист на категория 95кг., след 10 години семеен живот 170кг., ама преди носех две торби цимент и сега пак ги нося + още две постоянно.
                            Да си жив и здрав. Хич да нети пука.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Вкусотии в чинии

                              Дочев,брат аз съм115, амо еди мъж ако не тежи поне колкото две торби цимент какъв тежкар може да бъде\лекотии\!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Вкусотии в чинии

                                Тъй като днес вън вали и нямам какво да правя. Реших да направя Бисквитено саламче. Но нали съм лакум направих двойна доза. Ако някой незнае тази рецепта по късно мога да я пусна.






                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X