Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Вкусотии в чинии

    Случвало ли ви се е да ви обхване "особен глад"? ....това е, когато нещо ви се хапва, но не знаете какво точно...

    Снощи така стана с мен...и отворих хладилника, след бърза инвентаризация, измъкнах следните неща:

    + кофичка кисело мляко, която извадих последствие.

    Всички тези продукти крещяха само едно - ВИТА БАНИЦА

    И така...

    Разбиваме 5 яйца, натрошаваме сирене колкото душа иска, стопяваме едно пакетче масло и го изсипваме при другите неща, като преди това обаче с част от него намазваме дъното на тавата.
    Мяткаме и кофичката с кисело мляко + една чаша газирана вода, бой с миксера, после изчакваме една цигара време и след това вадим корите, прегъваме една на около 1/3 и започваме да мажем със силиконова четчица:


    След като кората е намазана, я навиваме на руло и после я навиваме - кеф ви по часовниковата стрелка или обратно.


    Продължаваме да мажем и навиваме, тихичко псувайки, че се занимаваме с несвойствени за нас неща, и игнорирайки болката в кръста, най-после финишираме:


    Мацваме намотката с четчицата и хвърляме във фурната докато получим това:


    Докато чакате да изстине баницата и преди да си направите айрян, вадите друга тава, хвърляте две кори на дъното, сипвате и размазвате от останалата смес, пак две кори, пак смес, пак кори, мажете ги отгоре и хоп! - във фурната.


    Хапвате си от първата баница и вече позиситени, вадите втората тава:
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #62
      До: Вкусотии в чинии

      Спри се бе човек.
      Отиди ми диетата с твоите гадни манджи.
      Велик си.
      Че и манджите ти стават и са добри, но лошото е че ги пробвам, а тази зима кужа наддадох. С тез мезета и с това сукане от бурето.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #63
        До: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Че и манджите ти стават и са добри, но лошото е че ги пробвам, а тази зима кужа наддадох. С тез мезета и с това сукане от бурето.
        Коня бил казал :
        " Ако ще се мре, от зоб да е "

        Страхотия си, страхотия...

        Коментар


        • #64
          До: Вкусотии в чинии

          Ако сте били на зъболекар и два часа не трябва да ядете, можете да запълните времето, като си направите МЕДАЛЬОН С ГЪБИ

          Взимате филийки хляб, обрязвате им кората, топвате ги в разбити яйца и ги изпържвате.
          Така хем ще има за децата за закуска, хем ще се ползват като канапе за мръвките.


          Говорейки за мръвките, тях ги нарязвате така:


          Поръсвате ги от двете страни със сол и черен пипер и почвате да ги млатите с (на)дървен чук.


          След това ги изпържвате - всяка страна по няколко минути:


          После ги оставате захлупени в някоя тенджера, за да си омекват.
          Хей, не почвайте да ги ядете! Не са минали 2 часа от зъболекаря!


          За да разсеете мисълта си от пържолките, разтопете масълце, метнете гъбите, поръсете ги със сол и черен пипер и ги задушете.


          ...после запържете малко брашно в масло, сипнете 2-3 чаши гъбен бульон, бъркайте, докато стане соса, върнете обратно гъбите и сложете пържолките в соса....да си покъкрят малко.


          Слагате пържена филийка в чинията, отгоре пържолки, гъбки и заливате със соса - да ви е сладко!
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • #65
            До: Вкусотии в чинии

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Ако сте били на зъболекар и два часа не трябва да ядете, можете да запълните времето, като си направите МЕДАЛЬОН С ГЪБИ

            Взимате филийки хляб, обрязвате им кората, топвате ги в разбити яйца и ги изпържвате.
            Така хем ще има за децата за закуска, хем ще се ползват като канапе за мръвките.


            Говорейки за мръвките, тях ги нарязвате така:


            Поръсвате ги от двете страни със сол и черен пипер и почвате да ги млатите с (на)дървен чук.


            След това ги изпържвате - всяка страна по няколко минути:


            После ги оставате захлупени в някоя тенджера, за да си омекват.
            Хей, не почвайте да ги ядете! Не са минали 2 часа от зъболекаря!


            За да разсеете мисълта си от пържолките, разтопете масълце, метнете гъбите, поръсете ги със сол и черен пипер и ги задушете.


            ...после запържете малко брашно в масло, сипнете 2-3 чаши гъбен бульон, бъркайте, докато стане соса, върнете обратно гъбите и сложете пържолките в соса....да си покъкрят малко.


            Слагате пържена филийка в чинията, отгоре пържолки, гъбки и заливате със соса - да ви е сладко!
            Като гледам си готов за цяла бижутерия.

            На следващия събор съм до теб.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #66
              До: Вкусотии в чинии

              Признание: Съзнателно избягвам темата ти докато съм на работа, но ме привлича като магнит и... ето го печалния резултат. Пак се взирам в твоите тенджери и тигани вместо в моите книжа
              Браво!
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #67
                До: Вкусотии в чинии

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                Признание: Съзнателно избягвам темата ти докато съм на работа, но ме привлича като магнит и... ето го печалния резултат. Пак се взирам в твоите тенджери и тигани вместо в моите книжа
                Браво!
                И на мен все ми се случва като съм на работа да ги чета. Лигите ми изтичат.
                Ама и описанията си ги бива.

                И такаааа...заколваме едно прасе и едно теле.

                Името на ястието е едно такова...като да не е много греховно да се сготви...

                Направих хляб с маслини и лук ...но нещо не ми идваше да карам по почина "хлебец еж, водица пий", та рекох да врътна и едно РУЛО "СТЕФАНИ"

                Спонтанно ми се прияде скумрия
                Иван
                ivanp98[at]mail.бг

                Коментар


                • #68
                  До: Вкусотии в чинии

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  .......




                  Слагате пържена филийка в чинията, отгоре пържолки, гъбки и заливате със соса - да ви е сладко!
                  .....
                  колега, манджара е ок! ама е пръснало олио на обектива, та половината образ е в дефокус... да го почистиш ли , или да потърсиш някой наясно с оптиката да го направи... че освен язва от слюнчене ще развиеме и астегматизъм...
                  Последно редактирано от Goblin; 14-01-10, 22:29.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #69
                    До: Вкусотии в чинии

                    Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                    .....
                    колега, манджара е ок! ама е пръснало олио на обектива, та половината образ е в дефокус... да го почистиш ли , или да потърсиш някой наясно с оптиката да го направи... че освен язва от слюнчене ще развиеме и астегматизъм...
                    Колега, хайде бегом в някой фотофорум, някой наясно с оптиката да те научи да различаваш конденз от олио, после при Ясен във физиката, да те научи какво излиза по студен обектив при снимки във влажна среда около топли печки, и после, подготвен - в спама, да си ръсиш щуротиите там. Остави ни тук да се облизваме без да се терзаем с псевдомъдрости...
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #70
                      До: Вкусотии в чинии

                      колега, извинявам се ! ако и изказа да ми да е бил закачлив, идеята беше колегата да си опази техниката, не да се предизвиква реакция.
                      20г. си вадя хляба с фотография, близо 10г. съм работил и сервиз за фототехника... все с конденз и мазно по обективи да съм се сблъсквал...
                      Последно редактирано от glinski; 15-01-10, 08:41. Причина: подреждане
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #71
                        До: Вкусотии в чинии


                        Тогава чакам професионален съвет как да избегна конденза?

                        Снимане от по-далеч със зуум?
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • #72
                          До: Вкусотии в чинии

                          Какво сготвих днес..
                          Необходими са само моркови, картофи, праз, кашкавал, соев сос и месце, разбира се..
                          Можеше и гъбки, ама нямах.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S1037162.JPG
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:5147562 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S1037163.JPG
Прегледи:1
Размер:292.3 КБ
ID:5147563 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S1037168.JPG
Прегледи:1
Размер:310.0 КБ
ID:5147564 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S1037175.JPG
Прегледи:1
Размер:294.1 КБ
ID:5147565
                          Бързо, лесно и вкусно!
                          Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Вкусотии в чинии

                            Съжалявам,че тия дни не снимах .Много празници, много нещо.Давам една идея за сърмички-аз им викам сиромашки-Необходими продукти:0.5кг свинска кайма,половин чаена чаша ориз,0.3 кг гъби,0.5кг свинско месо\каквото има,може и диво\и 20 зелеви листа.Подправки:сол черен и червен пипер и чубрица\ако обичате кимион\.Олио,ал. фолио и тава.Ако свинското месо е много постно може и малко сланинка\бекон\,че то зелето си иска мазничко.В тиган запържваме каймата и гъбите, а накрая и ориза\хубаво измит\докато се оцъкли.Добавям подправките и една чаша вода.След 2-3 минути свалям от огъня и похлупвам ориза да си дръпне водата.Докато това става почиствам зелевите листа от жилите.За една сърма върху пърче фолио ,слагам два зелеви листа да се застъпят и в основата свинското месо с подправки да се оформи като малка пържола\може и на пърчета\.Върху месото две лъжици от ориза и завивам листата и фолиото.Получените 10 сърми нареждам в тава залята с олио и добавям половин чаша вода.След около час отвивам, запичам, консумирам.Да ви е сладко.Аз отивам да готвя.Честит имен ден на всички адаши!Мустакатия

                            Коментар


                            • #74
                              До: Вкусотии в чинии

                              Хей Мустак какво ще приготвиш тази вечер. ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И на всички други именници.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Вкусотии в чинии

                                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                                Хей Мустак какво ще приготвиш тази вечер. ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И на всички други именници.
                                За тебе една "мучкалица" ,както и викаме,от свинско, съшко и пушено, ама не на капки ами на хапки , но рецептата утре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X