Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Вкусотии в чинии

    ЕЕЕЕЕЕййй,нема отслабване и това си е...Скоро и аз ще пусна нещо по-усукано.

    Коментар


    • До: Вкусотии в чинии

      Първоначално публикуван от penioprimorsko Преглед на мнение
      Настъргваш тиква(около една тава,тази в която ще го правиш),прибавяш две чаши(водни) захар,две пакетчета канела,смлени орехи и разбъркваш сместа.Растилаш корите(фамилия) и поръсваш със сместа след което навиваш на руло(по да листа), нареждаш в тава(предварително намазана с олио),може и да го поръсиш с малко захар.Печеш в фурна на 250 градуса отгоре и отдолу. След като се изпече поръсваш леко с вода и го завиваш с кърпа да се задуши да омекне.
      Благодаря!

      Като за първи път стана много добре...основа беше твоята рецепта с малко добавки от моя страна.
      Вместо орехи, смлях фъстъци /'щото нямах орехи /, освен канела, сложих и 2 пакетчета ванилия, както и една идея индийско орехче.
      След като се изпече, предварително бях изтискал сока на един портокал, към който бях добавил пудра захар до получаването на консистенция, малко по рядка от боза, та с това залях тиквеника и го задуших под кърпа. Стана много нежен и вкусен.

      Днес от 14 часа готвя и все още не съм готов.
      Направих едни глазирани ребърца, сега пека пържолите.
      Снимки на всичко - тия дни.
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • До: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
        Благодаря!

        Като за първи път стана много добре...основа беше твоята рецепта с малко добавки от моя страна.
        Вместо орехи, смлях фъстъци /'щото нямах орехи /, освен канела, сложих и 2 пакетчета ванилия, както и една идея индийско орехче.
        След като се изпече, предварително бях изтискал сока на един портокал, към който бях добавил пудра захар до получаването на консистенция, малко по рядка от боза, та с това залях тиквеника и го задуших под кърпа. Стана много нежен и вкусен.

        Днес от 14 часа готвя и все още не съм готов.
        Направих едни глазирани ребърца, сега пека пържолите.
        Снимки на всичко - тия дни.

        Бе човек...
        Обади се и ще имаш орехи...
        По е-конт ако требе.

        Коментар


        • До: Вкусотии в чинии

          Извинявам се за закъснялата рецепта, но вчера тия жени ми взеха огъня.
          Започнах ме от 10ч. почерпките, докато угодя на всички дами и ...... деня, че и част от ноща, та до сутринта - 2ч.

          ТИКВЕНИК

          - един пакет кори
          -1кг. тиква
          - 2п. канела
          - 2-3 ябълки
          - олио, масло за намазване
          - 1ч. ч. захар
          - 1ч. ч. вода
          - една шепа стафиди

          Тиквата и ябълките се настъргват и заедно с водата се задушават в тенджера. Преди да е омекнала тиквата се добавя захарта, стафидите и канелата. Тиквата е готова когато сместа придобие гладка консистенция. Вземаш две кори и между тях слагаш олио, отгоре пак олио и с лъжицата по средата на листа, от единия до другия край слагаш от сместа, но гледаш да я поизцеждаш, навиваш корите и слагаш в предварително намазаната с маслото тава и т.н. да стане като вита баница. Течността която се е оцедила от сместа я изливаш върху корите и слагаш да се пече. След изпичането виждам, че е ясно как се процедира.

          П.П. Ядки не слагам защото не ги обичам готвени.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • До: Вкусотии в чинии

            Вальо, гледам и виждам, че с Янев сте се справили чудесно.
            Не знам какви дечица сте хранели, но със сигурност каузата Ви е била добра, а и като гледам какви неща са се родили под работата на вашите ръце. Евала.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • До: Вкусотии в чинии

              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
              Бе човек...
              Обади се и ще имаш орехи...
              По е-конт ако требе.

              Благодаря.
              Просто ме мързеше да излизам до магазина.

              Дори и с фъстъци - пак стана вкусно.

              А ето и друга вкусотийка:

              Пълнено пиле с ориз, гъби и праз, а около него картофки

              Сваряваме един пилешки труп:


              Половината гъби нарязваме ситно:


              Както и един праз:

              ...както се казва - "ГОЛЯМ праз"

              Задушаваме с гъбите и ориз:


              А другата половина от гъбките мяткаме да се варят с пилето:


              С плънката пълним пилето, намазваме го с масълце, а около него редим картофки и заливаме с бульона:


              Вече готово:


              И сервираме:


              Бон апети! И не забравяйте, че кожичката, колкото и апетитно да изглежда, е бъкана с кофти холестерол!!!
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • До: Вкусотии в чинии

                Мерси за рецептата,довечера ще ядем пиле с праз и гъби и биричка.

                Коментар


                • До: Вкусотии в чинии

                  уууууу ревльовци

                  Хем ядете хем ревете
                  Ама пусто кат готвите така, чак аз започнах да оглеждам фризера.Да видим какво ще измисля. на пурво време съм сложил една царевичка да се вари. Пиленцето ми хареса, ама за бела всички пилета съм ги направил на порции.


                  А между другото и аз съм станал бая килца, ама жената ме успокоява "добре си добре си" и аз хапвам юнашки
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • До: Вкусотии в чинии

                    Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                    А между другото и аз съм станал бая килца, ама жената ме успокоява "добре си добре си" и аз хапвам юнашки
                    Жените ни така ни успокояват, за да не сме левенти и да не ни заглеждат чуждите моми.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • До: Вкусотии в чинии

                      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                      Жените ни така ни успокояват, за да не сме левенти и да не ни заглеждат чуждите моми.
                      Моята е още по "услужлива". Като кажа, че няма да ям и прави нещо вкусно.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • До: Вкусотии в чинии

                        Ето нещо от поредицата "Евъргрийн" - СКУМРИЯ НА СКАРА

                        4 филета:


                        ...които мариновах:

                        ...и метнах на скарата.

                        През това време задуших на пара броколи:


                        ...и го овъргалях с една кофичка сметана:


                        Изпържих и картофки, за да се получи това:
                        Последно редактирано от GODzillata; 09-03-10, 13:14.
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • До: Вкусотии в чинии

                          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                          А между другото и аз съм станал бая килца, ама жената ме успокоява "добре си добре си" и аз хапвам юнашки
                          Жените ни така ни успокояват, за да не сме левенти и да не ни заглеждат чуждите моми.

                          A ето го и тиквеника...


                          Задуших нарендосаната тиква с микс от масло и малко зехтинец, добавих захар, ванилия, смлени фъстъци и една идея индийско орехче.


                          Първата кора мажех с микса...


                          ...а втората - с плънката:


                          След това ги завих на руло и ги метнах в тавата, където ги нарязах на парчета:


                          Изпечения тиквеник наръсих със сока на 1/2 портокал и пудра захар, след което го задуших под кърпа.
                          Стана ароматен и мек.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • До: Вкусотии в чинии

                            А сега по същество! - Глазирани ребърца и вратняци

                            Смлях ситно чесън и лук, добавих зехтин, лимонов сок, вино, сол, бял и черен пипер, кориандър, разни други подправки и соев сос - от което направих марина:


                            Мариновах вратняците:

                            ...и го оставих в хладилника да се ароматизират.

                            Към останалата марина прибавих мед и мариновах ребърцата:

                            ...след което заминаха във фурната.

                            Гогато бяха почти готови, добавих яко лучец:


                            И ето ги готови:


                            Дойде ред на вратните пържоли...нарязах малко гъби на едро:


                            ...които добавих в тавата с вратняци и марина:


                            Докато се печаха, рекох да убия време като приготвя някакъв сос. Импровизирах в стил "манджа с грозде" - запържих леко в зехтин праз и сусамово семе:


                            ...добавих едно кубче зеленчуков бульон и доматено пюре, размито в малко топла вода:


                            Накрая шибнах вътре и една опаковка майонеза, както и бульонец от вече готовите пържоли:


                            Размесих всичко добре и в крайна сметка се получи едно апетитно сосче:


                            Последва кулинарна вакханалия с много наздравици!
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • До: Вкусотии в чинии

                              ти си за бан!
                              LZ5DG....0888985906
                              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                              Не всичко, което има две бузи е лице!

                              Коментар


                              • До: Вкусотии в чинии

                                Оправих се чрез Интернета.

                                Като прочетох рецептата на Годзила "Рязнах едно сомле на шайби..." се замислих какво е това животно "сомле", проклинайки неосведомеността си.
                                Звучи като на френскии си помислих, че е от рецептите на "Лов Риболов" на френската програма.

                                Интернет, обаче, ме отпраща към нашия форум, към поста та Годзила.И разбрах колко съм далеч от жаржона на готвачите - рибари: Сомле било малко сомче...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X