Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Относно пушените продукти

    Да попитам нещо,силно ме интересува - от замразената скумрия пушена скумрия става ли?Мещера,ако знаеш рецепта,сподели,че от два дена се облизвам по пушените риби ,пък си имам пушилня и ми се ще сам да си я направя.

    Коментар


    • #62
      До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
      Значи,рибарта я киснеме в сол "яйце на 5 стотинки" около5 дни.
      После я плакнеме и още 2-3 дни седи в марината от подправки по избор.
      Ние слагаме черен пипер,девисил,даф. лист,лук,моркови,кимион,подправки за риба и т.н.
      А отгоре върху варела има капак който ляга на шишовете и е с по малък диаметър от този на варела,но на снимките не се вижда.
      Дълъг,ще ти дойда на гости тия дни...Мале,лиги ми потекоха...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #63
        До: Относно пушените продукти

        Марто заповядай,но остана само ракийка.
        Бая голяма дружина бяхме и ометохме всичко.
        Но тия дни ще опушвам едни бекончета,сега седят в маринатата станат ли готови ще сигнализирам
        Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

        Коментар


        • #64
          До: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
          Да попитам нещо,силно ме интересува - от замразената скумрия пушена скумрия става ли?Мещера,ако знаеш рецепта,сподели,че от два дена се облизвам по пушените риби ,пък си имам пушилня и ми се ще сам да си я направя.

          Аз само от замразена скумрия правя пушена.То,прясна,освен карагьоз,няма.
          По-назад в темата май казах как става но ето-изчакваш да се размрази,почистваш от вътрешности,ципата и хрилете и осоляваш добре за около 10 часа.
          След това я измиваш обилно с вода и я оставяш да я одуха вятъра 2-3 часа.
          После-в пушилнята.5-6 часа или ,до златисто.Но самото златисто трябва да се загатне,тя после като повиси навън,си добива истинския цвят.
          Опилки от меше /дъб,бук/,добави начупени орехи и дафинов лист...
          И -Наздраве!

          Коментар


          • #65
            До: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
            Аз само от замразена скумрия правя пушена.То,прясна,освен карагьоз,няма.
            По-назад в темата май казах как става но ето-изчакваш да се размрази,почистваш от вътрешности,ципата и хрилете и осоляваш добре за около 10 часа.
            След това я измиваш обилно с вода и я оставяш да я одуха вятъра 2-3 часа.
            После-в пушилнята.5-6 часа или ,до златисто.Но самото златисто трябва да се загатне,тя после като повиси навън,си добива истинския цвят.
            Опилки от меше /дъб,бук/,добави начупени орехи и дафинов лист...
            И -Наздраве!
            Колега,току що дегустирах -стана супер!!! Благодаря. Ако не е много нахално ,пак ще питам, пилешки бутчета пушил ли си - кажи как. Още веднъж благодаря!!!

            Коментар


            • #66
              До: Относно пушените продукти

              Да,пушил съм,но нека утре да кажа,че нета много ми забива сега.
              Радвам се че се е получила рибата.

              Коментар


              • #67
                До: Относно пушените продукти

                Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
                Колега,току що дегустирах -стана супер!!! Благодаря. Ако не е много нахално ,пак ще питам, пилешки бутчета пушил ли си - кажи как. Още веднъж благодаря!!!

                Колега аз сега съм сложил пилешки крилца в маринатата да се понакиснат няколко дена и ако станат,ще пиша
                Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                Коментар


                • #68
                  До: Относно пушените продукти

                  Голямо ослунчване по вашата тема предлагам да се заключи че хирурзите само язви ще лекуват !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Относно пушените продукти

                    Така.
                    Бутчета правих само веднъж,нямам снимка за съжаление.
                    на мен самият,не ми харесаха-поне по външен вид.Не е онова бутче което се продава в магазина.Приятелите обаче,останаха много доволни.
                    Явно ще трябва да поработя само по външния вид-сви се кожичката.

                    Държах ги в стандартна марината за пилешко 48 часа,после ги одуха вятъра за 3-2 часа и -в камерата.Седяха 10 часа и нагоре,при 25-30 градуса.
                    Един съвет,специално за моят тип камера-ВЛАЖНИТЕ ОПИЛКИ ДАВАТ МНОГО КОНДЕНЗ,и месото стои едно,лигаво.Затуй слагам направо сухи опилки и процеса е по-добър.Споделете и вие по това.

                    След изваждането ги опарих във вряща вода за 10-тина минути и пак-съхнене.после,във фризера.топля на микровълновата и сервирам.
                    Убиха се да ядат!Наистина няма нищо общо с магазинския вкус.
                    Като се постопли,ще пробвам пак,и бутчета и пилета и ще снимам.

                    А пушената скумрия,скоро готвих една червена яхния с пушена скумрия.знаете я,тази със домати,кисели краставички,лук,праз...
                    Стана...трепач!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Относно пушените продукти

                      Благодаря колега,ама снегът пак ни затрупа и ще трябва да отложа пробата.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Относно пушените продукти

                        Ееее къде сте бе Модератори???Грабваите големия ключ,то на кво мяза туй!!И после ,дасе борим с шкембаците,а боретесе да видим!!!
                        А на мастурите бравус!!!
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Относно пушените продукти

                          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                          Ееее къде сте бе Модератори???Грабваите големия ключ,то на кво мяза туй!!И после ,дасе борим с шкембаците,а боретесе да видим!!!
                          А на мастурите бравус!!!
                          С тези празници увеличихме обиколката .Сега ще има големи мъки докато пооправим фигурите за лятото .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Относно пушените продукти

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            С тези празници увеличихме обиколката .Сега ще има големи мъки докато пооправим фигурите за лятото .

                            Пичове,таз вечер намерих нещо прелюбопитно.Аз го изпробвах за съвсем мъничко и...а бе ще почна да го пробвам ,да видим.
                            Струва си да се опита,макар че не знам дали не бъркам стойката.чувството е...съвсем ново,и-приятно.
                            Ето го,от една книжка е...

                            ...Втория ми познат не смъкна много килограми, но затова пък външно доста се измени. Този познат правеше само едно упражнение: заставаше «на юмруци», все едно се опитва да се изправи от пода и... стоеше. Просто стоеше. Не знам дали таза му се повдигаше нагоре или бедрата му слизаха надолу. Туловището му бе равно като дъска. Започна да стои така по 1,5 минути и постепенно достигна до 4. Когато ми разказа за упражнението си помислих: какво пък му е сложното? И пробвах сам. Пробвайте и вие. Свалете си ръчния часовник и го поставете пред себе си на пода и застанете на юмруци все едно се опитвате да се изправите. След половин минута кръста ще започне да се гърчи, ръцете и плешките ви ще започнат да се тресат, а корема да ви боли. Пробвайте да постоите 1,5 минути. Мисля, че ще ви хареса усещането....
                            --------------

                            Пак си е по темата,щото и аз съм над един центнер,но пусто като се услаждат мезетата
                            Дано да съм бил полезен!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Относно пушените продукти

                              Евала, пичове, от обяд ми текат лигите. Вече се чудя кога ще имам път към Силистренко

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Един битов вариант от мен, приложим почти при всякакви условия.
                              Най-обикновена тенекия от сирене ,няколко шиша ( обикновенно ползваме изчистени електроди , черупки от орехи колкото да покрият дъното на тенекията 2-3 пръста . Скумрията се осолява като за готвене ,престоява един ден и е готова за пушене.На гърлото на тенекията се пробиват дупки за да могат да се нанижат шишовете. Провесват се рибетата ( 10-15 риби без проблем се събират ) под тенекията се слага слаб котлон и се захлюпва с нещо . Температурата трябва да е достатъчно висока за да започнат да тлеят черупките без да се запалят .
                              5-6 часа и имате прекрасна пушена скумрия
                              Въпрос: пробвано ли е за друго, мерак ми е да си направя малко пушена сланина, затова и се бухнах в темата, ама направо забравих по някое време
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #75
                                До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Евала, пичове, от обяд ми текат лигите. Вече се чудя кога ще имам път към Силистренко



                                Въпрос: пробвано ли е за друго, мерак ми е да си направя малко пушена сланина, затова и се бухнах в темата, ама направо забравих по някое време

                                Става за всичко,колега.само,сланинката я дръж по -дълго на пушека че вчера ядохме една прехвалена...само името й беше пушена сланина.
                                Подръж я в сол,морска още по-добре,поне денонощие,сложи в солчицата и чер пиперец,стрий и малко дафиново листче,и так далее.
                                Ще стане,само ,трябва да правиш всичко с любов...

                                тоест,да си сигурен,че каквото си почнал,ЩЕ СТАНЕ!
                                Последно редактирано от Мещера; 11-02-10, 19:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X