Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно пушените продукти

    Пробвах пушен кашкавал...Добре узрял,от истинско мляко.Нарязах и наредих с морска сол.Залях с моята специална отвара от подправки и-в хладилника за 6-7 часа.После увих в тензух и го държах на по-горещо в камерата към 6 часа.Като го извадих,имаше цвят и силен аромат.Твърде силен...И на мен ми накърти.Попарих го във вряла вода,после го сложих в хладилника.Пробвах на сандвичи на тостер,на микровълнова-получава се добре.Подозирам,че и за пица ще е супер,настърган.Но за директна консумация,трябва да се нареже на филийки и да се пусне за минутка в микровълновата.И да предложа още нещо.Покрай мезетата ще вървят и питиетата.Не ми е за даване това,но двамата студенти не чакат.Става въпрос за лимитирана серия двойно препечен дестилат от сини сливи-25 литра.Без захар и консерванти."Спирачната течност " замръзва на -45 градуса,не зацапва системата и държи бистро предното стъкло.цената й е 10 кинта.Ако има ценители,пращайте хабер.Ха наздраве,че нещо...ПП Ето кашкавалчето,държано 1 минута в микровълнова.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Мещера; 22-01-12, 18:24.

    Коментар


    • От: Относно пушените продукти

      Сурово осолен,жарено-пушен толстолоб.
      Рибите са с големина около два килограма,непочистени.След почистването се заравят в сол за една нощ.След това се киснат 2-3 часа в една саламура // и после-в камерата за 10-12 часа.
      Покрай тях експериментирах и един солено-пушен чироз,от риба салака.Но чистенето на тия рибки си е живо средновековно мъчение.
      На вкус са...мозък.
      Силно подозирам,че ако се метнат тия рибки на скарата да се опарят за малко...много вино и бира ще изпият!
      Вкуса и аромата не мога да предам,затова ето поне външният им вид:
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Относно пушените продукти

        Мезетата са страхотни - само за ценители! Имат обаче един голям недостатък - много бързо свършват, като ги сложиш на масата...

        Коментар


        • От: Относно пушените продукти

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Мезетата са страхотни - само за ценители! Имат обаче един голям недостатък - много бързо свършват, като ги сложиш на масата...
          Брей, явно съм голям ценител и аз - действително са чудесни...

          Ама, Марто, моите не свършват бе - като намалеят запасите, и възобновявам..

          Определено си заслужава, определено....

          Коментар


          • От: Относно пушените продукти

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Брей, явно съм голям ценител и аз - действително са чудесни...

            Ама, Марто, моите не свършват бе - като намалеят запасите, и възобновявам..

            Определено си заслужава, определено....
            Благодаря!
            Като казваш,запаси..
            Имам:пилешки бутчета,филе свински врат,скумрийка и сливова ракийка.
            Мога да обезпеча един средно голям банкет от стотина души.

            Коментар


            • От: Относно пушените продукти

              Мезетата са страхотни, не са само за ценители. Без да разбираш много, когато ги пробваш, разбираш, че са неповторими.

              Коментар


              • От: Относно пушените продукти

                Колеги,известно време ме търсете по телефона в подписа ми,който иска нещо.Компа ми сдаде багажа и трябва да го ремонтирам.

                Коментар


                • От: Относно пушените продукти

                  Пушените мезенца на Мещера са наистина мнооооого добри, а и той е супер коректен.

                  Коментар


                  • От: Относно пушените продукти

                    Момчета,
                    шапка Ви свалям.
                    Мноооого мерак събудихте в душата ми и мнооого слункав устата.

                    ето литература на Руски рецепти + пушилни кое, как - http://uploading.com/files/2c5eda26/KOPTIM_SOLIM.rar/

                    Коментар


                    • От: Относно пушените продукти

                      Колеги има ли някой около София с пушилня? Искам да видя как действа, че и аз да си спретна една. Благодаря.

                      Коментар


                      • От: Относно пушените продукти

                        Здравей!Аз съм съпругата на Мещера,който е писал в тази тема.Ние имаме пушилня,която е направена от него и той е поместил и негови чертежи.Вярно е ,че сме далече,но ако искаш заповядай да я видиш.Аз не вярвам той пак да я използва, защото е болен,но не иска и да се разделя с нея.Ако имаш въпроси пиши!Успех!

                        Коментар


                        • От: Относно пушените продукти

                          Първоначално публикуван от Svetlana Meshterova Преглед на мнение
                          ...Аз не вярвам той пак да я използва, защото е болен...
                          Напротив, ще я използва, и то здраво ще я използва.
                          Да се стяга Антон, и да се оправя бързо.

                          Коментар


                          • От: Относно пушените продукти

                            Светланааа, я по-смело, как няма да я използва, ще я използва разбира се...Той няма все да е болен я...Има още да се пуши Поздрави на адаша...
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • От: Относно пушените продукти

                              Днес и аз се задомих с една домашна пушилня и ще влизам в приключения и веднага реших да я пробвам с малко сланина, докато се маринова другото месо. Само не ми е ясно след като извадя месото от маринатата веднага ли да го слагам да опушва и какъв вид опушване да му приложа топло или студено.

                              Коментар


                              • От: Относно пушените продукти

                                Майкоу, още един луд на тема пушене, като мен!
                                Честито за хубавата машинария! Какви са и параметрите?

                                Относно въпросите ти:
                                1. Това е пушилня за топло пушене. За да осъществиш студено ще ти трябва една джаджа. Нарича се генератор за студен пушек /cold smoke generator/.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010_0423_132419[1].jpg
Прегледи:1
Размер:239.1 КБ
ID:5592158

                                Работи по тази схема. Трябва обаче да има достъп на свеж въздух, защото цялото количество дървесина тлее за 7-8 часа.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eco%20smoker%204_20121102091245[1].jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5592159

                                Има и варианти с прикачено външно тяло и помпичка за въздух, но не мисля, че ще изпадаш до там!

                                2. Всички продукти, след мариноване и овкусяване, трябва да се подсушат със салфетки. Ако останат мокри, влагата по тях увлича дима и го концентрира. В резултат на това се влошава вкуса. Когато е сух продукта димът навлиза равномерно. Понеже имаш термометър, следи винаги температурата. Задължително /при топлото пушене на сурови продукти/ трябва да минеш 65 градуса, за да изтрепеш секаква гад вътре. Аз пуша на 90-100 градуса, което запазва повечето качества на месото и рибата. Студеното пушене е до 30-35 градуса и се ползват вече обработени топлинно продукти, които само се доовкусяват /сирена, кашкавали, яйца/.

                                3. От къде я закупи /ако не е тайна/? Имаш ли схема за работа с нея?
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X