Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно пушените продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Относно пушените продукти

    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
    Става за всичко,колега.само,сланинката я дръж по -дълго на пушека че вчера ядохме една прехвалена...само името й беше пушена сланина.
    Подръж я в сол,морска още по-добре,поне денонощие,сложи в солчицата и чер пиперец,стрий и малко дафиново листче,и так далее.
    Ще стане,само ,трябва да правиш всичко с любов...

    тоест,да си сигурен,че каквото си почнал,ЩЕ СТАНЕ!
    Благодаря за съвета! материал има, вече си е поела солта, марината ще и спретна, но мисля да се пробвам с малък съд - тенекия за сирене или малко варелче (затова и цитирах droba). та от там са ми притесненията, но ще пробвам в събота, ще се разбере

    П.П. Миналото лято се мотахме по Силистра (по работа де) и малко след като тръгнахме от града, огладняхме. В чудо се видях да намеря къде да хапнем по пътя, ама кой да ти знае ... и без това не бързахме за никъде. Нищо, напролет, живот и здраве, пак ще има ходене из вашия край
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #77
      До: Относно пушените продукти

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Благодаря за съвета! материал има, вече си е поела солта, марината ще и спретна, но мисля да се пробвам с малък съд - тенекия за сирене или малко варелче (затова и цитирах droba). та от там са ми притесненията, но ще пробвам в събота, ще се разбере

      П.П. Миналото лято се мотахме по Силистра (по работа де) и малко след като тръгнахме от града, огладняхме. В чудо се видях да намеря къде да хапнем по пътя, ама кой да ти знае ... и без това не бързахме за никъде. Нищо, напролет, живот и здраве, пак ще има ходене из вашия край
      Просто немаш грижи...Само ще кажа :добро сте ми ДОШЛИ...,БРАТ!

      Коментар


      • #78
        До: Относно пушените продукти

        Привет!
        На празника говорих с един Добрички пич дето всяка година ходи с караваната на Каварна...
        Та той ми каза, че печалбата му е нараснала в пъти когато миналата година се е уредил с място почти до стадиона в Каварна...само хъмках и кимах...
        Та авер сега за теб да споделя...има логика в това, че ако си с караваната по близо до входа на стадиона ще имаш повече клиенти...щото през миналата година много хора си стояха седнали на кръчметата, поркаха си и от там си слушаха концертите...
        Успех...и чакай гости...
        Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
        .................................................................................................
        Е. Абу

        Коментар


        • #79
          До: Относно пушените продукти

          Здравей колега!
          Този от Добрич да не би да е с един автобус чавдар,преправен и червено боядисан?
          Тия дни ще ходя до Каварна да договорирам мястото, и ще кача тука резултата.Малко не е по темата,но скоро ще пусна снимки и на едно ново..."приспособление"за печене на пърленки и разни меса.

          Коментар


          • #80
            До: Относно пушените продукти

            Ето това е т.нар. Търговска улица пред входа на стадион Каварна.Ще гледам да съм някъде от лявата страна.По ей туй знаме ще ме познаете.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              До: Относно пушените продукти

              Колеги,никъде не успях да намеря технология за правене на топено-пушено сирене.А много си го уважавам.
              Някой може ли да помогне?

              -------
              Тука ще дам една рецепта за топено сирене,с извинение за превода-автоматичен е.
              Ако няма други предложения,ще пробвам това и ще опуша после да видим какво ще стане.

              ТОПЕНО СИРЕНЕ:
              1.Вие се нуждаете от:
              100 грама сирене, 2 жълтъка, 1 супена лъжица. супена лъжица масло, мляко, черен пипер и сол на вкус. Сирене, нарязани на тънки филийки, се налива млякото и да престои 5-6 часа, после сиренето в отделна купа и пуснати на водна баня, добавя се масло, 2 с.л. мляко, черен пипер и сол. Чрез постигане на смес от крем последователност, тя лежеше на една чиния и сервирайте с препечен хляб.
              2.Вие се нуждаете от:
              80 грама сирене Ементал, 80 г от всяко сирене, 800 грама сирене, мазнина, 2 чаши бяло вино, 4 чаши коняк, 4 супени лъжици. брашно или нишесте, 1 скилидка чесън, черен пипер. Grate вътре в глинен съд с чесън, сложили са нарязани на ленти, глоба сирене, кашкавал, добавете виното, брашно или нишесте, ракия и черен пипер. Поставете гърне с ниски огън, като се бърка непрекъснато, след това увеличете огъня и варете, докато родих масите, да служи в една и съща пот.
              Последно редактирано от Мещера; 13-03-10, 15:36.

              Коментар


              • #82
                До: Относно пушените продукти

                Не зная как ще бъде посрещнато от модераторите,но наистина кризата ме натиска...

                Мога да предложа на съфорумците вакуумирани филета пушен свински врат,също и скумрия.Моля ако има интерес-на лични.
                Последно редактирано от Мещера; 13-03-10, 16:18.

                Коментар


                • #83
                  До: Относно пушените продукти

                  Някой от знаещите може ли да ме осветли по някои въпроси:
                  - марината за пържоли на скара. /съставки, време за киснене и др./
                  - домашно направена кайма за кебапчета и кюфтета.

                  Аз имам рецепти, но искам да си обогатя знанията и съответно да си засиля апетита.

                  Благодара!
                  Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                  "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Относно пушените продукти

                    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                    Не зная как ще бъде посрещнато от модераторите,но наистина кризата ме натиска...

                    Мога да предложа на съфорумците вакуумирани филета пушен свински врат,също и скумрия.Моля ако има интерес-на лични.
                    Колега ,ти си перфектен кулинар! Аз много си падам по пушените храни и винаги си ги купувам когато видя нещо интересно в магазина.Ако имам път към теб непременно ще ти се обадя да опитаме от твоите деликатеси.Успех !!!
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #85
                      До: Относно пушените продукти

                      Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                      Колега ,ти си перфектен кулинар! Аз много си падам по пушените храни и винаги си ги купувам когато видя нещо интересно в магазина.Ако имам път към теб непременно ще ти се обадя да опитаме от твоите деликатеси.Успех !!!

                      Любо,от 1-ви до 4-ти клас съм живял и учил в Пирдоп!
                      И на връх Паскал съм се качвал...

                      Коментар


                      • #86
                        До: Относно пушените продукти

                        Днес заформих една серия филенца и една пробна серия "хайдушки пържоли".
                        Утре вечер-фотосесия и подробни обяснения.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Относно пушените продукти

                          Колеги,извинявам се за закъснението-беше по технологични причини.

                          Месото е свински врат от търговската мрежа,замразен.Около два килограма излиза едно такова парче.Нарязва се на еднакви по големина филенца с тегло около 200-250 грама и се поставят в сол за 10-12 часа.Хубаво е ако имате,да добавите селитра една щипка и малко начупен дафинов лист към солта.На другият ден изваждате филетата от солта,измивате ги и слагате в студена вода за около 2 часа.Следва опушването-закачат се в камерата,слагат се опилките както е показано на снимките.Към опилките-начупени орехи,дафинов лист.И се чака...7,8,10 часа?...
                          Оставяте два-три дни на вятъра и...
                          След туй,на масата и по показания начин...
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Мещера; 18-03-10, 16:47.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Относно пушените продукти

                            "Хайдушки пържоли"

                            Нарязва се един свински врат надълго-да станат като тасми.Следва "мариноване" измислено от мен-около 1 кг.лук смлян с пасатора.добавено малко олио,бира,пикантина и по желание-лют червен пипер.Заливат се хубаво с тази "марината" и-в хладилника 10-12 часа.След това се измиват на течаща вода и в камерата за опушване-не повече от 3 часа,колкото да поемат аромата на пушека.После пак в хладилника за една вечер.
                            След туй-на скарата или на показания "дзвер".
                            Задължително - с приятели!

                            Наздраве!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              До: Относно пушените продукти

                              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                              Колеги,извинявам се за закъснението-беше по технологични причини.

                              Месото е свински врат от търговската мрежа,замразен.Около два килограма излиза едно такова парче.Нарязва се на еднакви по големина филенца с тегло около 200-250 грама и се поставят в сол за 10-12 часа.Хубаво е ако имате,да добавите селитра една щипка и малко начупен дафинов лист към солта.На другият ден изваждате филетата от солта,измивате ги и слагате в студена вода за около 2 часа.Следва опушването-закачат се в камерата,слагат се опилките както е показано на снимките.Към опилките-начупени орехи,дафинов лист.И се чака...7,8,10 часа?...
                              Оставяте два-три дни на вятъра и...
                              След туй,на масата и по показания начин...
                              Извиниме но пак аз щото се ме удряш на болното място СКАРАТА
                              Защо трябва да се слагат Д лист бахар кимон и тн
                              Ами ако няко не харесва тези тежки подправки.
                              Друго твоята пушилня е много сложна и скъпа за доста хора.
                              Има по лесен вариант и много евтин жалко че незнам как да го начертая на компа.Ще пробвам нещо да импровизирам и е само на дърва. Нещо подобно на външна тоалетна измазана със кал дупка за комин и дупка за огъня.А ако мен ме гостиш със месо увкусено със д лист кимон бахар.Ще пия само вино. Мое мнение.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Относно пушените продукти

                                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                                Извиниме но пак аз щото се ме удряш на болното място СКАРАТА
                                Защо трябва да се слагат Д лист бахар кимон и тн
                                Ами ако няко не харесва тези тежки подправки.
                                Друго твоята пушилня е много сложна и скъпа за доста хора.
                                Има по лесен вариант и много евтин жалко че незнам как да го начертая на компа.Ще пробвам нещо да импровизирам и е само на дърва. Нещо подобно на външна тоалетна измазана със кал дупка за комин и дупка за огъня.А ако мен ме гостиш със месо увкусено със д лист кимон бахар.Ще пия само вино. Мое мнение.

                                Аз съм го написал-не е задължително а препоръчително.Вкуса на тези пушени филета е на натурално месо - не се усеща никаква подправка.
                                Всъщност,тези сниманите филета още тази събота ще идат в с.Островче-дето ще правим събирането за Лудогорие 2010.
                                Та след това ще има предполагам и отзиви от колеги,които са опитали мезето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X