Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Воден клапан на български.
    Е тъи де,ама на три ракии изписАх 15 реда....
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
      Тоз "сифон" е....абе купих го с бурето от Македония!Там му викат "врелник" или нещо подобно!
      Мерси, това исках да разбера - произхода на джаджата, щото:
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      А-а-а-а, Боголюб младши вече е наложил два петдесетлитрови бидона ... затваря бидоните и пуска по едно маркуче отгоре в чаша с вода да бълбука без да се "аерира" заготовката.
      А бурето колко литра, от какво дърво и колко пари? Щото близо до твоята ъ-ъ-ъ хасиенда - във Врачеш правят много реномирани бурета, ама малки - за рИкия.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Мерси, това исках да разбера - произхода на джаджата, щото:

        А бурето колко литра, от какво дърво и колко пари? Щото близо до твоята ъ-ъ-ъ хасиенда - във Врачеш правят много реномирани бурета, ама малки - за рИкия.
        Хихихихихи.......бурето е от пластмасово дрЪво!!!!!!180 литра,со се "врелникот" ми излезнА около 170-180 лева по спомен!Има си и канелка.По назад в темата бях писал като го купих.Фирмата е словенска,фабриката у мАкедонско!Правят ги специално за вино тез кафявите.Мойто е по скъпо щот е елипсовидно и с красоти разни!200 литрово,кръгло е около 150-160 лева крайна цена!В бриколажа и подобни съм ги виждал над 200 инещо лева....
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
          Хихихихихи.......бурето е от пластмасово дрЪво!!!!!!
          Въх, уби мА...
          Писал съм тука, ама ми наскачаха, за един тЕрикат, дето освен приклади за пушки от корени на 200+ годишен орех, беше набарал и някакви дъбчета в Клета Майка, които беше носил за проби по Франция и Италия и вика "Чист бариков матрял, бате!!!" С триста зора намери майстор да му сглоби 6 бъчви - 4 продаде за по 6000 евро парчето в Италия, а две си запази - в едната залагаше бяло, а в другата червено вино. Та-а-а-а търся нещо подобно (ама не на "експортни" цени, де).
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Е щом го знаеш Врачеш, къФ ти е проблема? Той е като "ренесансова Флоренция", ма не на Софийски окръг, а на Ботевградска околия. Иди, завърти се по мегдана и ще намериш буре/та.

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
              Е щом го знаеш Врачеш, къФ ти е проблема? Той е като "ренесансова Флоренция", ма не на Софийски окръг, а на Ботевградска околия. Иди, завърти се по мегдана и ще намериш буре/та.
              За вино, дъбови - нема. Поне преди години, де, оттогава не съм ходил.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                За вино, дъбови - нема. Поне преди години, де, оттогава не съм ходил.
                Да речем, че има само дъбови...другите не се търсят. Особено за вино.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Със бентонит ли се откалява?
                  Аз правя сок по две технологии - с фризиране и с пастьоризация.
                  Първата е най-проста, стига да имаш бол място във фризера. В пластмасови бутилки, като не пълниш до горе.
                  Втората - пастьоризация при 75-80гр, бутилките не се пълнят до горе. Затваряш и държиш на хладно. Преди употреба внимателно източваш, че на дъното има утайка.
                  Преди пастьоризацията може да добавиш серниста к-на 1 мл/литър, да изчакаш около ден и да отделиш първата утайка.
                  А за виното, аз правя малки серии - 70-100л и няколко големи стъклени дамаджани по 50, 40 и 25 л ми вършат чудесна работа. Чисто, лесна поддръжка.
                  За мен приоритет е материала, ронкам на ръка и отделям всяко загнило и неузряло зърно; и второ-хигиената на всеки етап от производството на виното.
                  А как сладко си бълбукат сега клапаните

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                    ООО виждал съм и съм ползвал,само че за вино е катастрофа.За ракия е ок.
                    Виното има душа и с дрелката му се такова мамата.
                    Че виното има душа е повече от ясно, но обясни химически и технически защо дрелката му "такова мамата" ? Да стане по-ясно някак си.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                      Че виното има душа е повече от ясно, но обясни химически и технически защо дрелката му "такова мамата" ? Да стане по-ясно някак си.
                      Опошлява, бре, опошлява... Друго си е боси девичи крачка да шляпкат, э-э-э-э-эххх...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Химически и технически дрелката срязва неща които трябва да останат цели. Семките и чепките примерно.

                        Има си преси които правят каквото трябва. Обикновено има от кого да я вземеш срещу някакъв наем през сезона.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Че виното има душа е повече от ясно, но обясни химически и технически защо дрелката му "такова мамата" ? Да стане по-ясно някак си.
                          Не мъчи човека!
                          Дрелката би навредила, когато е кВт-и и об. х 1000 и разбива семките.
                          Би попречила и за провеждане на някаква мацерация преди заквасване, както и при използване на ензими за направа на млади, богати на феноли вина тип божоле. Все неща от висшия пилотаж.

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Аз за "откаляването".

                            Виното не е закалено, за да го откалявате. Това си е металургичен термин.
                            Виното се откалва. Демек-маха му се калта.
                            И не, не се откалва с бентонит или белтък. С тях се обистря-утайката става по-груба, и пада на дъното на бурето. За да се откали- източвате виното, измивате калта, и после виното обратно в бурето.
                            Което не е правилно де. По технология червеното вино се държи в джибрите докато протече бурната ферментация, после в бурето докато протече и тихата, и се обистри, и когато е готово се бутилира в стъклени бутилки.
                            Обаче поради особеностите на националната консумация на вино-то никога не остава за бутилиране, и се изпива направо от бурето.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              За вино, дъбови - нема. Поне преди години, де, оттогава не съм ходил.
                              Е то дъбови кат няма, какви има?
                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Опошлява, бре, опошлява... Друго си е боси девичи крачка да шляпкат, э-э-э-э-эххх...
                              Тия, дето викат Э-э-эх, са виждале вино и грозде на картинка, основно.
                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Аз за "откаляването".

                              Виното не е закалено, за да го откалявате. Това си е металургичен термин.
                              Виното се откалва. Демек-маха му се калта.
                              И не, не се откалва с бентонит или белтък. С тях се обистря-утайката става по-груба, и пада на дъното на бурето. За да се откали- източвате виното, измивате калта, и после виното обратно в бурето.
                              Което не е правилно де. По технология червеното вино се държи в джибрите докато протече бурната ферментация, после в бурето докато протече и тихата, и се обистри, и когато е готово се бутилира в стъклени бутилки.
                              Обаче поради особеностите на националната консумация на вино-то никога не остава за бутилиране, и се изпива направо от бурето.
                              Не схващам, като се свали утайката на дъното, това кал ли е или не?
                              ПП Бялото вино се прави без джибри и се откалява, демек маха му се калта - може преди това да се свали още с белтък, бентонит, може и да не се - важно е да се направи тая работа, обаче, в слънчево и тихо време.

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Химически и технически дрелката срязва неща които трябва да останат цели. Семките и чепките примерно.

                                Има си преси които правят каквото трябва. Обикновено има от кого да я вземеш срещу някакъв наем през сезона.
                                Срязва ги, ама дръжки ! Целостта на семките и чепките остава абсолютно непокътната. Май всичко опира до глезотии и превъзнасяния.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X