Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5698049
    По новогодишните празници сътворих чудовищна шунка от плешка с кожа. С ябълки лук и моркови...и канап.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
      Здравейте колеги, четох, четох и се запалих и аз по идеята да си правя сам някой неща. Имам двама бандита на 1г и 9 месеца та ми се иска да е нещо дето знам какво има вътре.
      Питането ми е в немския "Амазон" намерих шунковар от 1,5 кг. инокс на доста добра цена, но за доставка до София ми искат 22 Евро. Това нормално ли е и ако се съберем няколко човека няма ли да е по евтина доставката? Не съм много на ти с немския и неми стана ясно как се определя цената за доставката на килограм или на бройка?
      Аз също си поръчах шунковар от немския "Амазон" и платих доставка 22 Евро,не можах да намеря с по евтина доставка.Ако се поръчат повече е по изгодно.

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        И моя е от същото място. Доставката за 1 и за 10 броя е една и съща. Кооперирахме се 5 човека и излезе по евтинко. Дерзайте.
        Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]846112[/ATTACH]
          По новогодишните празници сътворих чудовищна шунка от плешка с кожа. С ябълки лук и моркови...и канап.
          Мдааааа.....!
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Това горното първо го варите и после го печете ли?

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Не се вари! Пече се. Първо ДО час на много силно. После по рецептата на Коцето 10 мин на см от продукта на слабо. Много слабо. Към 130*.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Благодаря,ще се пробва.

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, четох, четох и се запалих и аз по идеята да си правя сам някой неща. Имам двама бандита на 1г и 9 месеца та ми се иска да е нещо дето знам какво има вътре.
                  Питането ми е в немския "Амазон" намерих шунковар от 1,5 кг. инокс на доста добра цена, но за доставка до София ми искат 22 Евро. Това нормално ли е и ако се съберем няколко човека няма ли да е по евтина доставката? Не съм много на ти с немския и неми стана ясно как се определя цената за доставката на килограм или на бройка?
                  И аз се оглеждам за шунковар от прочетеното в нета,мога да обобщя следното:
                  В България се намира рядко но ги има
                  Вариант 1: www.tescomaonline.com/en/preparing/meatТескома цена 36 евро италиански пластмасов ,същият в момента е на промоция в немскияwww .amazon.de/Tescoma-420866-Kochschinkenform-Presto-Thermometer/dp/B00Q00I8L2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1436810350&sr=8-1&keywords=ham+maker,в България има вносител който не ги поддържа на склад ,но чувам ,че се намират заблудени бройки в големите техно магазини.
                  Вариант 2: oriongroup.cz/sunkovar/ в българия ги внасят Голден сейлс ,има колега тук който си взе такъв за 37лв.+доставка,може би и аз ще се спра на този вариант.Минуса е че правят промоцията 4 пъти в годината и трябва да се следи.
                  Вариант 3: от немския http://www .amazon.de,тука вече има много и различни варианти от 20 до към 70 евро варират цените.В зависимаст от това какво включва пакета ,със термометър без ,със втора пружина и т.н.поръчка индивидуално 22 евро,ако се комбинират 10 човека излиза доста тънко,но 10 човека на едно мнение в България си е трудно постижимо,това последното си е мое мнение, не искам да се засяга никой,че току виж ми пратили бат Бойко ,да ми сложи данък на домашната шунка .И последно
                  Вариант 4 :Всякакви самоделки от консервени кутий,стречове и всичко каквото ви хрумне .Поздрави и да ви е сладко
                  Имам и предложение към админите :Да се раздели темата на техническа част, от къде и какво до купим.И на готварска част рецепти ,продукти и те така ,дано съм бил полезен айде със здраве !
                  Пиронът,който стърчи над останалите,получава удар с чук.

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Здравейте,
                    Много Благодаря за отговорите на въпроса ми. Значи ще чакам да се обади още някой мераклия да направим комбина, а между другото ще търся някои познат да ми го препрати по пощата, казаха че излиза по евтино.
                    П.П. ако има мераклии да пишат аз съм насреща.

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Първоначално публикуван от mr_green Преглед на мнение
                      ....току виж ми пратили бат Бойко ,да ми сложи данък на домашната шунка
                      Ще го сменяме, споко!
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Много Благодаря за отговорите на въпроса ми. Значи ще чакам да се обади още някой мераклия да направим комбина, а между другото ще търся някои познат да ми го препрати по пощата, казаха че излиза по евтино.
                        П.П. ако има мераклии да пишат аз съм насреща.
                        Здравей колега, и аз искам един,ако има и други да се съберем.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                          Здравей колега, и аз искам един,ако има и други да се съберем.
                          Здравейте,
                          за сега сме двамата само, нека да изчакаме още малко и тогава скок в играта.

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Първоначално публикуван от Svet1234 Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            за сега сме двамата само, нека да изчакаме още малко и тогава скок в играта.
                            Не сте само двама. По-нагоре в темата бяхме писали с още няколко колеги. Аз още съм един от кандидатите и следя редовно темата, така че при евентуална поръчка ще се включа и аз с една бройка шунковар.

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Привет момци!

                              Следя темата от доста време, тъй като и аз бъркам шунка в домашни условия.

                              Преди няколко месеца поръчах два метални шунковара от немския Амазон. Първо един от 1,5 кг., а после (пуста лакомия!!!) и един от 3 кг. Става дума ето за тези модели.

                              http://www.amazon.de/SCHINKENKOCHER-...chschinkenform

                              До сега бая измъчих този от 1,5 кг., но до три килограмовия така и не успях да стигна. Просто количество над 2 кг. ми идва малко нагорнище, при положение, че вкъщи не само жената, ами и детето реши да рупа само зеленчуци.

                              Във връзка с това, ако някой има фамилия от читави месоядци и иска да бърка по-големи количества шунка съм готов да се разделя с 3 килограмовия уред, който така или иначе ще остане неизползван.

                              Освен корпуса и термометъра, си поръчах отделно и 80 бройки найлонови торбички, така че към уреда влизат и 20 броя от тях. Всичко ми е излязло над 100 лв., като аз търся 85 за да са доволни и двете страни. Ако човека е от София можем да спестим и транспортните.

                              П.С.

                              Ако поста ми се възприема като реклама (какъвто реално си е) нямам нищо против модерацията да го забърше. Просто търся начин да се разделя с непотребна вещ, която може да бъде от полза на някой друг.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Метален или пластмосов ще поръчвате?
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X