Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пие вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как се пие вино?

    E че преди време, малко след това сезонно време, си беше ежедневие. Егати и малките радости, дето им се радваме, все повече и най-вече, все по-масово. Но темата беше за мерака. Наздраве!
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #62
      От: Как се пие вино?

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Да, въпросът се възприе директно Темата се превърна в споделен кеф по пантофи, което стопля душата по различен начин. На мен ми е много по-интересно да видя как всеки лично преживява срещата с виното. Защо ми е да препрочитам неща които вече са ми известни, или които мога да прочета в детайли от "професионален" източник?

      Изкефих се на снимката на колегата с паницата. Да, преживяването не е рафинирано като да отпиваш Шато не-знам-кое-си и чашата да ти се отразява в излъсканите обувки, пред махагоновия бар, с приглушена светлина и джаз. Просто е различен аспект кеф. За мен е удоволствие през лятото да пия червено вино налято във висока чаша пълна с лед, и не искам да слушам оборване колко е неправилно. И от паница ми харесва, налято още докато е сладко и недозряло, недовтасало, от кацата. Майната им на правилата, правиш каквото ти харесва защото си ваканция. Да има една тава мазни мръвки по средата на масата и всеки да се пресяга с вилицата, и да си облизваш пръстите, и да има комат хляб от погача, отчупен не отрязан. И всички да говорят на висок глас, един през друг, и да се обсъждат клюкарски неприсъстващите. Не искам да е ежедневие, но искам да го има, за моментите като ми скимне да избягам от цивилизацията, като ми писне от здравословни моркови, целина и от рафинирани правила.
      Споделям !
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #63
        От: Как се пие вино?

        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
        Да, въпросът се възприе директно Темата се превърна в споделен кеф...Изкефих се на снимката на колегата с паницата. Да, преживяването не е рафинирано като да отпиваш Шато не-знам-кое-си и чашата да ти се отразява в излъсканите обувки...
        Колега, със снимката си исках да кажа нещо много важно, че виното трябва да се пие с кеф и мерак. Не си мисли, че са ми чужди рафинираните методи на светското общество-пил съм вино къде ли не (из Европа). Може би темата е с друга насоченост-как учи протокола, но тогава няма да има стойност, понеже става предмет на една друга групичка безработни измамници, провели платен курс за 2-3 месеца и разбиращи от всичко, наречени сомелиери, чиято работа е да ти продадат нещо и да те убедят, че то си заслужава парите. Пусни тема за сомелиерите и ще чуеш много интерсни неща от мен, както и снимки на надути пуяци, с които съм си правил гавра на дегустации и срещи. Така, че пийте си виното, както ви харесва и колкото можете, но изпитвайте наслада от този акт.
        Наздраве!

        Коментар


        • #64
          От: Как се пие вино?

          Прав си Ице

          Най важно е да ти е кеф на душата като пиеш а глупостите на сомелиерите са за тези които не умеят занаята

          Нека се учат милите

          А Наздраве

          А че сме българи и юнаци как вика Цезар Верно еама какво да правиш тука сме се родили
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #65
            От: Как се пие вино?

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Прав си Ице

            Най важно е да ти е кеф на душата като пиеш а глупостите на сомелиерите са за тези които не умеят занаята

            Нека се учат милите

            А Наздраве

            А че сме българи и юнаци как вика Цезар Верно еама какво да правиш тука сме се родили
            Подкрепям.Знам от дядо ми,че виното се пие или с мезе или с мярка;и винаги с убави ора.Наздраве
            ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
            Г 230Е
            Г 500 0887 390 703

            Коментар


            • #66
              От: Как се пие вино?

              Колкото повече ви чета размислите и страстите за начина на пиене на винцето,толкова повече се убеждавам в правотата на изказването на един приятел??? Кисело, кисело вино му е майката,то хубаво всеки знаи да пийй!!!
              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

              Коментар


              • #67
                От: Как се пие вино?

                Сори, че е от телефона, но току-що влизам и жена ми ме посрещна с това

                Явно ще побългарим етикета...
                Наздраве!!!
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #68
                  От: Как се пие вино?

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  ... Може би темата е с друга насоченост-как учи протокола,
                  .... Пусни тема за сомелиерите и ще чуеш много интерсни неща от мен, както и снимки на надути пуяци, с които съм си правил гавра на дегустации и срещи. Така, че пийте си виното, както ви харесва и колкото можете, но изпитвайте наслада от този акт.
                  Наздраве!
                  Кой протокол- оня, дето се учи 7-8 години, чиракува се още толкоз и пак береш ядове и срам, или тоз, сегашния, дето става само с език (някакъв)?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как се пие вино?

                    Те така ми е най-благо,с малко сиренце и мръвка,а като е с компания още по-добре
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB050011.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5534644
                    НАЗДРАВЕ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как се пие вино?

                      Пие се с мерак и добро мезе и добри приятели :-) и зависи от мярката

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как се пие вино?

                        XXX

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как се пие вино?

                          Първоначално публикуван от Mitsu Преглед на мнение
                          XXX
                          То виното се пие за да станеш здрав,за да може да пиеш ракия!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            От двадесетина години си го произвеждаме ( само винцето, гроздето го купуваме ), и съответно консумираме. А от десетина години, след като спрях газираните напитки ( и за съжаление биричката ) се консумира целогодишно, всяка вечер ( съвсем умерено количество ). Задължително първоначално започваме с по една чашка мускатова, а напоследък - дюлева ракийца. Та явно вече сме минали с жената към категорията на пияниците...
                            Ако ми позволите тук да предложа нещо. Опитайте първо да е виното. Умерени количества, както казвате, с храната. После се насладете на една малка ракийца.Като мехлем се явява.Преди това обаче сте изпитали и цялото удоволствие от консумацията на божествената напитка.

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            То виното се пие за да станеш здрав,за да може да пиеш ракия!
                            Знаем я тая приказка. Много е хубава и много популярна. Минал съм през етапа на твърд неин привърженик. С времето обаче, след безброй практически занятия нещо си промених нагласите и май така ще си останат. Наздраве !
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-01-14, 09:53.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как се пие вино?

                              Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
                              Те така ми е най-благо,с малко сиренце и мръвка,а като е с компания още по-добре
                              [ATTACH=CONFIG]647443[/ATTACH]
                              НАЗДРАВЕ
                              Пак така ,ама мезето на дъсче може и натурално отрезано,много голем кеф и акъл!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как се пие вино?

                                Първоначално публикуван от Mitsu Преглед на мнение
                                Ако ми позволите тук да предложа нещо. Опитайте първо да е виното. Умерени количества, както казвате, с храната. После се насладете на една малка ракийца.Като мехлем се явява.Преди това обаче сте изпитали и цялото удоволствие от консумацията на божествената напитка.

                                По родния ми край / Северозападна България / е абсолютно общоприето преди една -две кани вИно да се вкарат барем три ракии за "загрявка"...А иначе каната с виното си седи целодневно на масата и си се пие като вода...абе алкохолизъм си е, откъдето и да го погледнеш..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X