Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пие вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се пие вино?

    Бялото стана, една идея му трябва да се избистри, но....... кой да го чака. От 80л. вече сме към 60-те. Всяка вечер по чаша сливова/100-150 грама/ и един буркан вино, ама честно да си кажа май ходя все по два пъти до избата. Буркана е тип Омния от 800мл. не е 3 литра!
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #47
      От: Как се пие вино?

      А знаете ли на каква температура се пие червеното вино? Много от пиещите считат че това е стайна температура ( 20-22С). Оказва се обаче , че това не точно така и температурата е някъде около 14-16С.Разлика, по обяснение на колега от Франция, на който родителите имат собствена изба е, че в средновековието стайната температура в каменните къщи и замъци е била определено по-ниска от сегашната стайна температура. Така че на здраве :-)
      AUDI Q5, 2TDI

      Коментар


      • #48
        От: Как се пие вино?

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Алкохолизъм - не. Просто има разлика между "вкусно" и "полезно". Това е...
        Дядо ми ги докара до 87, а всеки ден 2 пъти, на обед и вечеря, изпиваше около половин кило, даваше и на бабата около 300, наливаха си го в едно канче от литър, но не го пълнеха догоре, та около 800 им се събираше на двамата. Тяхно производство разбира се.
        Бабата ги докара до 70 само, щото явно 300 бяха малко.
        Та толкоз за полезно и вкусно.

        ПП. Беше много много вкусно, ама няма вече.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #49
          От: Как се пие вино?

          Мисля, че идеята на темата беше "как се пие вино", а не "какви сме юнаци". Нормално е едни да ги интересува кое и как е правилно, което лъсва веднага по обществени прояви, например с чужденци, които включително по косвени признаци си подбират с кого най-малкото да общуват, а камо ли да работят (и сетне чуваме "въх ко стана). Също е нормално други хора въобще да не знаят, че такива неща съществуват и да си пият от маркуча. Затова - пийте както си желаете и ви е кеф. И не, не си мислете, че можете да промените отдавна установените количества и качества и тяхното влияние върху човешкият организъм и да ги превърнете в норма "Бай Ганю - я ме къв съм юнак". От толкова юнакуване във всички сфери сме на тва дередже. Ние, например, биейки се по гърдите, дори си нямаме и хабера от здравословно хранене в исторически план и до днес. И абсолютно никаква култура - нито в национален, нито в личен и семеен план. Но нищо - нали сме си юнаци... Ха ви наздраве!!!
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #50
            От: Как се пие вино?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            В древна Елада е имало "виночерпец".Задачата му била не само да пълни чашите, а да следи за състоянието на пиячите и съответно да разрежда виното с вода.
            Ганимед им е бил бога на тия виночерпци.

            Коментар


            • #51
              От: Как се пие вино?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ганимед им е бил бога на тия виночерпци.
              Дионисий и Бакхус кво правеха през това време? Върти ми се нещо в главата, ама не ми се рови в Гугъла?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #52
                От: Как се пие вино?

                Кило и половина на ден си е нормално .....и вечер 200 грама рикики....

                И да ни чекат да умреме 500 кила мръвка и 200 кила вино....ше избутаме зимата.....

                Бог да прости прасенцето 200 кила стана.....


                И 200 кила джибри за ракия.....
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #53
                  От: Как се пие вино?

                  Във форума има и група "Ценители на виното" http://www.offroad-bulgaria.com/group.php?groupid=45

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се пие вино?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Мисля, че идеята на темата беше "как се пие вино", а не "какви сме юнаци". Нормално е едни да ги интересува кое и как е правилно, което лъсва веднага по обществени прояви, например с чужденци, които включително по косвени признаци си подбират с кого най-малкото да общуват, а камо ли да работят (и сетне чуваме "въх ко стана). Също е нормално други хора въобще да не знаят, че такива неща съществуват и да си пият от маркуча. Затова - пийте както си желаете и ви е кеф. И не, не си мислете, че можете да промените отдавна установените количества и качества и тяхното влияние върху човешкият организъм и да ги превърнете в норма "Бай Ганю - я ме къв съм юнак". От толкова юнакуване във всички сфери сме на тва дередже. Ние, например, биейки се по гърдите, дори си нямаме и хабера от здравословно хранене в исторически план и до днес. И абсолютно никаква култура - нито в национален, нито в личен и семеен план. Но нищо - нали сме си юнаци... Ха ви наздраве!!!
                    И в най веселата тема ще се намери ментор! Ми ,колега живей си на марулки и жива вода 150години ! Искренно от мен Жив и здрав бъди! А мнения като твоето ,ми на масата обикновенно кажат за този тип хора: маани го ,ни пие ,ни пуши ,ни по -жени оди! А виното е за това ,за Любов и с такава се прави и пие! Наздраве !
                    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се пие вино?

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      ...Ние, например, биейки се по гърдите, дори си нямаме и хабера от здравословно хранене в исторически план и до днес. И абсолютно никаква култура - нито в национален, нито в личен и семеен план. Но нищо - нали сме си юнаци... Ха ви наздраве!!!
                      Прав си в общи линии.
                      Но както се казва- "Тука е така". Имаме си национални особености в личен, семеен и регионален план. И на мен така ми харесва и така ще си я карам, без особени угризения на съвестта.
                      Иначе аз вино не пия... Наздраве с домашна ракийка!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се пие вино?

                        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                        Прав си в общи линии.
                        Но както се казва- "Тука е така". Имаме си национални особености в личен, семеен и регионален план. И на мен така ми харесва и така ще си я карам, без особени угризения на съвестта.
                        Иначе аз вино не пия... Наздраве с домашна ракийка!
                        Аз пък съм на Фервекс... И се заблудих, че някой наистина се интересува от тази иначе интимност с виното. А всъщност - ценителите сами са се ориентирали вече как се интимничи с виното.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се пие вино?

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Аз пък съм на Фервекс... И се заблудих, че някой наистина се интересува от тази иначе интимност с виното. А всъщност - ценителите сами са се ориентирали вече как се интимничи с виното.
                          Нали го изтеглиха от мрежата, или имаш нескончаеми запаси?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се пие вино?

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Дионисий и Бакхус кво правеха през това време? Върти ми се нещо в главата, ама не ми се рови в Гугъла?
                            бе и на мен не ми се рови, ама все пак
                            Ганимедчо е бил жив педал, който е наливал вината по амфори и други емкости, и силно се е навеждал, при това.
                            Други подобни са се възползвали от това, като са внимавали да не се разлее виното. На Ганимедчо дюзата му е била последна грижа - както нему, така и на ползвателите.

                            инак Дионисий е бил бог на виното, не обикновен педал, като Ганимед..
                            Пък Бакхуса - то и той е бил бог, сякаш... може би от сорта на Дионисий...и той е бил ....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се пие вино?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Нали го изтеглиха от мрежата, или имаш нескончаеми запаси?
                              Ми въргаляха се 2-3 сашета в аптечката...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се пие вино?

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Мисля, че идеята на темата беше "как се пие вино"
                                Да, въпросът се възприе директно Темата се превърна в споделен кеф по пантофи, което стопля душата по различен начин. На мен ми е много по-интересно да видя как всеки лично преживява срещата с виното. Защо ми е да препрочитам неща които вече са ми известни, или които мога да прочета в детайли от "професионален" източник?

                                Изкефих се на снимката на колегата с паницата. Да, преживяването не е рафинирано като да отпиваш Шато не-знам-кое-си и чашата да ти се отразява в излъсканите обувки, пред махагоновия бар, с приглушена светлина и джаз. Просто е различен аспект кеф. За мен е удоволствие през лятото да пия червено вино налято във висока чаша пълна с лед, и не искам да слушам оборване колко е неправилно. И от паница ми харесва, налято още докато е сладко и недозряло, недовтасало, от кацата. Майната им на правилата, правиш каквото ти харесва защото си ваканция. Да има една тава мазни мръвки по средата на масата и всеки да се пресяга с вилицата, и да си облизваш пръстите, и да има комат хляб от погача, отчупен не отрязан. И всички да говорят на висок глас, един през друг, и да се обсъждат клюкарски неприсъстващите. Не искам да е ежедневие, но искам да го има, за моментите като ми скимне да избягам от цивилизацията, като ми писне от здравословни моркови, целина и от рафинирани правила.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X