Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пие вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се пие вино?

    Виното, според вида..
    Бяло със сухи мезета, червено с пържолки, розето сирена.. За жалост любимото ми(кераца) ми влияе зле на сърцето, а иначе с него като прасе, каквото има на масата, може и люцерна..

    Коментар


    • #32
      От: Как се пие вино?

      Четенето го започнах с том 8 на "Большая Советская 3нциклопедия" от 1956 година, в темата "Вино виноградное". Първото си вино съм го пил на 1 година и 8 месеца (баща ми ме е записал на магнетофон). Практика му е майката, теориите са за ВИХВП.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Как се пие вино?

        Виното го пия с месце ,най вече пастърма мое производство(всъщност всичко предпочитам с пастърма или някое лото, соленичко да е) А за количеството си имам мярка зависи какво пия ако ще е бира нека са 10 ,домашна ракия 500-700 гр., виното литър -литър и половина важното е човек да има мярка
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #34
          От: Как се пие вино?

          А бе хората отдавна са го измислили твърдо пиене твърдо мезе, меко пиене меко мезе!
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #35
            От: Как се пие вино?

            А знаете ли, че чашата (форма, дълбочина, вид стъкло) е част от виното? Естествено че знаете.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Как се пие вино?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Сега опитвам младо мерло от различни бъчви на млад производетел от Ю Б-я и се чудя, как може това чудесно питие да няма подобаващо място на европейските прапези.
              Има, има подобаващо място и още как. Особено по регионите където много се консумира телешко, много върви, в компания, с приглушена светлина и на сладки приказки. Особено пък мерлото дето е леко, сладко и евтино. А като приключи телешкото, има едни солени тънки бисквитки, намазват се с масълце и като сложиш по едно кашкавалче отгоре, и добавиш грозденце да се търкаля около тях, покрай тях с часове може да си приказваме аристократично за виното. Без ябълки, щото много хрупат и пречат на разговора

              Коментар


              • #37
                От: Как се пие вино?

                След 350мл. вино......минавам на ракия
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #38
                  От: Как се пие вино?

                  Аз пък гледам, че сме си в мярката с жена ми! 700 ml за двамата. Тя рядко пие....
                  Наздраве!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се пие вино?

                    Виното си е вино. Младото, на млади години е палаво, ама тогава кой ти пробира, разборът е най-рано сутринта. От него поуки не помня да са извличани. С възрастта всичко си идва по местата, и претенциите, и табиета, и мързелът, и оправданията. Само това, за 0,350мл. да капризничиш с мезетата не съм го виждал тук.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се пие вино?

                      Аз пък го пия така, 'щото съм проЗД и никакви чаши, свещи и мезенца не ми пречат. Колкото по-рано се започне, толкова по-добре! И така...вече десетки години.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се пие вино?

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Аз пък го пия така, 'щото съм проЗД и никакви чаши, свещи и мезенца не ми пречат. Колкото по-рано се започне, толкова по-добре! И така...вече десетки години.
                        Професионалист!
                        Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                        0879076007 Жельо

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се пие вино?

                          В подходяща чаша, с подходяща температура и с добри приятели.
                          Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се пие вино?

                            И аз ужким съм от " производителите " но не пия вино, по ми харесва ракииката. Обаче имам един комшия много стръвен на виното. Преди години беше един от старите колеги правеше едно яко вино от сорт Сепараве - като мастило. Бяхме го кръстили 100 октана. Та колегата прави кръгла годишнина и е поканен и комшията. Като го знам какъв е викам си чакай да го предупредя , казах му за виното , казах му че е добре да не прекалява и да го разрежда с лимонадка Чак на третия ден се свести Как беше лафа за виното - лесно влиза - трудно излиза
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как се пие вино?

                              В древна Елада е имало "виночерпец".Задачата му била не само да пълни чашите, а да следи за състоянието на пиячите и съответно да разрежда виното с вода.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как се пие вино?

                                Тая година като източихме виното в нашето "ТКЗС" ни се падна по 120 литра на човек. Жената вика ей сега ще имаш да пиеш сумати време. Аз и викам е сто литра сто дена дали ще ме изкара до нова година не знам - пък тя ми вика АЛКоХОЛИККК
                                088455338две
                                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                                Джамбазов 2010г..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X