Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ракетна печка /Rocket stove/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ракетна печка /Rocket stove/

    Нещото е изключително полезно и ефективно. Ползва се в полеви условия, с различно гориво. Не съм го измислил аз, но пък много му се радвам!

    Ето как изглежда серийното производство и самоделките:




    ето малко демо:




    как се прави:














    те и обяснено: http://candida-international.blogspo...ld-one-in.html

    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ето и как аз си го направих:

    Дъ мейкинг













































    Съставки:
    - 1 поцинкована кофа /от на баба ми мазето/
    - 1 тефлонова тава /от тъщата/
    - 2 големи консерви /от домати/
    - 1 средна консерва /компот/
    - 1 малка консерва /царевица/
    - 1 кухненска решетка-поставка
    - 2 кламера
    - камъни
    - инструменти

    Тестовете преминаха успешно, напук на всички песимисти
    С малко пиниз се нагажда огина!







    Като заключение - много брже пали, подходящо за тиган или тенджерка, после може да се ползва като чушкопек


    Кулинарни тестове - успешни!

    Харчи много малко дърва! С две зареждания /7-8 дръвца/ - ядене за двама души!

    Вижда се колко са големи дръвцата:



    Задължително тигана/тенджерата да се завие с фолио, че после всичко е черно!
    Скоро ще сменям камъните с нещо друго, че като се нагреят...

    Поздрави
    Коце
    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Ракетна печка /Rocket stove/

    Евала за ентусиазма!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Ракетна печка /Rocket stove/

      Аз само едно неангажиращо въпросче - горе пише че трябва изолация, а ти си нахвърлял камънаци - някакви специални ли?

      И една идейка - изолацията може да се направи и от цимент с перлит. Става нещо като газобетона, леко и изолиращо. Като се налее и изсъхне ще стане екстра, а дори на по-къден етап да се понапука (от вибрации, не от топлото), пак ще си седи вътре и ще си върши работата. Но най-вече - ще тежи 2-3 пъти по-малко от пълнеж с обикновен чакъл.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Ракетна печка /Rocket stove/

        Супер е !

        Коментар


        • #5
          От: Ракетна печка /Rocket stove/

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Аз само едно неангажиращо въпросче - горе пише че трябва изолация, а ти си нахвърлял камънаци - някакви специални ли?
          Честно да си призная - от пред блока са.
          Иначе се зачудих преди малко, гледайки третото клипче, какъв му е пълнежа. Оказа се "експандиран вермикулит". Модерен топлоизолационен материал, който има и приложение в цветарството, понеже абсорбира много вода. Получава се от определен вид слюди, след топлинна обработка. Има ниска плътност. Човекът спомена, че го е взел от градината на жена си и така го открих и тук. Продават го в една цветарница и отивам да взема. Ако това не свърши работа, ще го оползотворя за саксиите!

          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #6
            От: Ракетна печка /Rocket stove/

            Ако знаете само как ще се зарадва майка ми на една такава печка ... В двора и е пълно със съчки от дърветата.

            До колкото разбирам, целта е да се ползват дребни клечки и дръвца. И например да можеш да свариш една тенджера с манджа. Обаче виждам един проблем. Къде отиват жарта и пепелта? Като гледам така, падат на дъното и си остават там. Няма ли така след 2-3 зареждания да се напълни и да трябва да се чисти? При по-продължителна работа ще е неудобно. Дали не може да се измисли някаква скаричка и чекмедженце отдолу, така, че да може да се чисти пепелта по време на работа?

            Още нещо. На снимките горе, хората са направили краченца, така че ако сложиш съд отгоре, да може да излиза огънят отстрани. В противен случай огънят ще се задуши. При теб не го видях. И само заради правоъгълния тиган не си имал проблеми.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Ракетна печка /Rocket stove/

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Честно да си призная - от пред блока са.
              Иначе се зачудих преди малко, гледайки третото клипче, какъв му е пълнежа. Оказа се "експандиран вермикулит". Модерен топлоизолационен материал, който има и приложение в цветарството, понеже абсорбира много вода. Получава се от определен вид слюди, след топлинна обработка. Има ниска плътност. Човекът спомена, че го е взел от градината на жена си и така го открих и тук. Продават го в една цветарница и отивам да взема. Ако това не свърши работа, ще го оползотворя за саксиите!

              [ATTACH=CONFIG]501012[/ATTACH]
              Не си давай парите за глупости, ами си вземи перлит. Има същите качества, ама е в пъти по-евтин от това в магазина. Ако го забъркаш както ти казах (цимент се слага колкото да го залепи), ще стане перфектно. С това си изолирах подовете вкъщи. Става супер леко, точно като газобетон, само може би с една идея по-крехко (то това зависи от количеството цимент).

              В цветарницата ще ти продадат същото, между другото - перлит. Ситни бели топчета, приличаши на стиропор. А имай в предвид че може и точно стиропор да ти продадат. На око можеш да познаеш перлита по това че като го стиснеш и стъркаш с пръсти се разпада (топчетата стават на прах), а стиропора - не.

              Вермикулит така или иначе няма от къде да вземеш, защото няма такова производство тук, до колкото ми е известно. Виж перлит - дал господ.

              ПП: Погледнах - и вермикулит се намира, срещу 9.60 пакета от 2 литра. За толкова пари можеш да вземеш 100 литров чувал перлит от близкия строителен магазин.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Ракетна печка /Rocket stove/

                Може да се ползват всякакви клечки, съчки, дъски и т.н. Относно жарта - пада долу, но е в малки количества. Изгарянето е доста ефективно. Когато се позапуши, махаш леглото на съчките и я издърпваш навън. Лесно е.
                Иначе може да се измисли нещо, но ще трябва да приложим гениалната инженерна мисъл на българина!
                При моят модел тигана седи върху една скаричка, която лежи върху комина. Комина има 4 отвора и няма как да се запуши. Идеята е топлият въздух да се движи покрай съда за готвене и така да го загрява максимално. Винаги може да добавиш нещо, което да го вдигне малко повече на комина. Следващият път ще пробвам и ще видим разликата.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #9
                  От: Ракетна печка /Rocket stove/

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Вермикулит така или иначе няма от къде да вземеш, защото няма такова производство тук, до колкото ми е известно. Виж перлит - дал господ.
                  Намерих - в Бриколаж, 10 литра = 8 лв. Перлита е по-евтин, съгласен съм.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ракетна печка /Rocket stove/

                    До колкото помня, ако ще бъркаш - мисля че беше една обемна част теракол, една обемна част цимент, и 6 до 8 обемни части перлит. Теракола с чиста съвсет можеш да го заместиш отново с цимент, примерно в пропорция 1.5 - 2 към 10, защото не гониш здравина - при мен беше под все пак.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ракетна печка /Rocket stove/

                      Като гледам си мисля ,че не се търси ефект на топлоизолация ,а ефект на топлоакумулация(като на пещите за печене).Така че разни пемзи(вулканични камъни),фракция от огнеупорен материал омешано с шамот ,натрошени тухли(огнеупорни)пак става.Целта е да задържи топлината и от там идва икономията на гориво.Иначе като цяло идеята е хубава еле ако се поработи върху промишлената естетика,ще стане супер.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ракетна печка /Rocket stove/

                        Изначално, идеята е акумулация на топлината. Но! След като чаках да изстине около 3 часа, отрекох напълно тази идея. Защото аз не го /и няма да го/ ползвам статично в двора, ами в гората, на язовира и т.н.! Заводските модели са с огнеупорни тухли. Да, това ще намали малко ефектът на пестене на топлина, но пък ще ни спести голямото чакане.

                        п.п. за естетиката ще се погрижа скоро
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ракетна печка /Rocket stove/

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Като гледам си мисля ,че не се търси ефект на топлоизолация ,а ефект на топлоакумулация(като на пещите за печене).Така че разни пемзи(вулканични камъни),фракция от огнеупорен материал омешано с шамот ,натрошени тухли(огнеупорни)пак става.Целта е да задържи топлината и от там идва икономията на гориво.Иначе като цяло идеята е хубава еле ако се поработи върху промишлената естетика,ще стане супер.
                          Целта е да се фокусира топлината, а не да се задържи. Затова е и икономично - отгоре имаш една дупка, където е голЕмата жега. Идеята е разликата в температурите на входящия и изходящиа въздух да е максимално голяма, тогава и се получава въпросния "ракетен" ефект.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ракетна печка /Rocket stove/

                            Огнеупорни тухли и изолационни тухли не са взаимноизключващи се неща.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ракетна печка /Rocket stove/

                              хм, чудесно за оползотворяване на клечока......... като се разрових, има доста разновидности, включително и отоплителни, че и готварски




                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuelsavingstove.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5415432
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X