Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезета за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мезета за ракия

    Сигурно ще ми се смеете, ама крия ракийката в съндъка с инструменти, понеже ми се карат... и на този етап без мезе...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Мезета за ракия

      Кофичка сметана, печени чушки, да стане гъста салата, отгоре се поръсва с шарена сол.
      Снощи: обезкостени маслини на половинки, каба лук на люспи, малко зехтин и изстискан половин лимон.

      Коментар


      • От: Мезета за ракия

        Ракийката е нещо истинско, което уважавам много, но не прекалявам.....употребявам я с ето тези благинки и........включително и с удоволствие ги приготвям....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0355.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5427564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00763.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5427565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01593.jpg
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:5427566
        Някой ако иска помощ съм насреща....
        LZ3YG

        Коментар


        • От: Мезета за ракия

          То и от аватара ти се вижда, че си ценител
          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

          Коментар


          • От: Мезета за ракия

            Аз до сега се въздържах от пускане на снимков материал с мръвка защото все още смятям, че тя е мезе за друг вид пиене.
            ...че на ракията подхожда салата, трушия та дори и кисело мляко...
            НО ако ще се "дразним" по обедно врме, ето ви един албум с малко снимки включващ мен и моето






            http://www.facebook.com/media/set/?set=a.485767744789344.131049.100000683682113&type=3


            Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

            Коментар


            • От: Мезета за ракия

              Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
              Аз до сега се въздържах от пускане на снимков материал с мръвка защото все още смятям, че тя е мезе за друг вид пиене.
              ...че на ракията подхожда салата, трушия та дори и кисело мляко...
              НО ако ще се "дразним" по обедно врме, ето ви един албум с малко снимки включващ мен и моето






              http://www.facebook.com/media/set/?set=a.485767744789344.131049.100000683682113&type=3


              Дидо, извинявай ама и аз не можах да се въздържа???....с какво стреля младата дама от единият албум??? нещо в камуфлажна разцветка...
              Иначе отстрани и фронтално погледнато ако това всичкото ти е минало през ръцете .... признавам те отвсякъде....ааааааа май хубавата ракия се пие най-готино в приятна компания.....с всякакви мезета.....
              Най ми харесаха електрошишовете.........че не си гориш ръцете да ги обръщаш де...
              LZ3YG

              Коментар


              • От: Мезета за ракия

                Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                Аз до сега се въздържах от пускане на снимков материал с мръвка защото все още смятям, че тя е мезе за друг вид пиене.
                ...че на ракията подхожда салата, трушия та дори и кисело мляко...
                Направо изби рибата...
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • От: Мезета за ракия

                  Това с което стреля (жена ми) е моята (нашата) въздушна пушка Air Arms S400 класик.
                  А за електро шишовете, както ги нарече, мога да ти покажа едно клипче. За жалост е заснето с телефона ми а той не е много добър в това. Клипа съм го показвал вече някъде в темите и се извинявам ако на някой ще му досъдя с него
                  Самото BBQ e с 11 малки шиша (от тия дето се виждат) и още 3 големи по дължина на самото BBQ. Само големите шишове, от опит, събират 4,5кг свинско. Но тях не ги ползваме често.
                  На клипа се вижда още и грил уок, който опревделено прави много добри запечени на жар зеленчуци. Него може да намерите в магазин Баухаус до надлез Надежда (София) с/у 30лв

                  http://www.youtube.com/watch?v=f8ULrrErilM



                  А ето, какво представлява грил уока, тиган с много дупки и незалепващо покритие:
                  ...имам и на него много снимки но да не се дразним много! .... направо чувствам вкусът и....


                  А това вече е мезе за ракия!
                  Печени зеленчуци на ската.... ...тиквички, лук, гъби, патладжан, моркови чушки и каквото се сетите...
                  Предварително се слага сол за да извлече соковете. Това трябва да стане за да не изтекат в/у жарта. После се добавая зехтин и хайде на оганя. Хубавото на Уока е че ти позволява разбъркване на зеленчуците.





                  Последно редактирано от akraba1; 21-11-12, 16:09. Причина: добавяне на снимков материал
                  Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                  Коментар


                  • От: Мезета за ракия

                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Мезета за ракия

                      Здравейте!
                      Ще дам една рецепта на мезе, което всяка вечер присъства на масата ми предимно за ракия, но става и за бира.
                      Карфиол на микровълнова
                      800гр-1кг карфиол се накъсва на розички и се слага в йенска купичка.
                      -Обърква се с 2яйца
                      -200гр натрошено сирене
                      -1с.л. маргарин(масло)
                      -1-2щипки сол
                      Поставя се 10мин. в микровълнова фурна на пълна мощност.
                      Отваря се и се поръсва с 100гр. нарязан на малки кубчета кашкавал.Обърква се, слага се още малко маргарин и се поръсва с още 50-100гр. кашкавал.
                      Още 5-8минути в микровълнова под капак.
                      На мен лично ми харесва топло.
                      Да Ви е сладко!

                      Коментар


                      • От: Мезета за ракия

                        Мммм, това ще го пробваме още утре!
                        Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                        Коментар


                        • От: Мезета за ракия

                          Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                          Мммм, това ще го пробваме още утре!
                          akraba1 Стажанти приемаш ли ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Мезета за ракия

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            Кой ми е снимал терасата??
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • От: Мезета за ракия

                              Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                              Това с което стреля (жена ми) е моята (нашата) въздушна пушка Air Arms S400 класик.
                              А за електро шишовете, както ги нарече, мога да ти покажа едно клипче. За жалост е заснето с телефона ми а той не е много добър в това. Клипа съм го показвал вече някъде в темите и се извинявам ако на някой ще му досъдя с него
                              Самото BBQ e с 11 малки шиша (от тия дето се виждат) и още 3 големи по дължина на самото BBQ. Само големите шишове, от опит, събират 4,5кг свинско. Но тях не ги ползваме често.
                              На клипа се вижда още и грил уок, който опревделено прави много добри запечени на жар зеленчуци. Него може да намерите в магазин Баухаус до надлез Надежда (София) с/у 30лв

                              http://www.youtube.com/watch?v=f8ULrrErilM



                              А ето, какво представлява грил уока, тиган с много дупки и незалепващо покритие:
                              ...имам и на него много снимки но да не се дразним много! .... направо чувствам вкусът и....


                              А това вече е мезе за ракия!
                              Печени зеленчуци на ската.... ...тиквички, лук, гъби, патладжан, моркови чушки и каквото се сетите...
                              Предварително се слага сол за да извлече соковете. Това трябва да стане за да не изтекат в/у жарта. После се добавая зехтин и хайде на оганя. Хубавото на Уока е че ти позволява разбъркване на зеленчуците.





                              Колега от кога си търся такова барбекю. Дай насоки!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Мезета за ракия

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Колега от кога си търся такова барбекю. Дай насоки!

                                Излизаме от темата но мисля, че това е полезна информация. Ако модератора сметне за необходимо нека премести поста в друга по-подходяща тема
                                Насоките съм ги давал в друг форум.
                                За да не пиша пак всико наново...

                                ...Ето цитат от там:


                                ----------------------мой цитат от друг форум-------------------------------

                                Сега ще ви представя Кипърското BBQ или както те го на ричат Сувлаки.
                                Това BBQ e придобило такава популярност, че е достатачно да напишете в търсачките CYPRUS TYPE BBQ или SUVLAKY . Под това име ще го нямерите да се продава в цял свят. Цените са шарени.
                                Аз лично моето го взех от Кипър. Там явно е най-евтино. Целият комплект ми излезе към 100лв.
                                В този комплект влиза "легена" двата механизма голям и малък за задвижване, два мотора за задвижване, три големи шиша от неръждаема стомана, 11 бр. мали шиша от неръждавейка.
                                Както и два броя пластмасови ветрила/духалки за разпалване.
                                Цената е възможно най-добрата.
                                В щатите един мотор като моя за въртене на шишовете стрива $35. Аз съм купил моя, който е само на батерии за 1,5 паунда. /2007г Кипър още бе с парична единица Паунд/. т.е. разликата в цената е 10 пъти!
                                Същото BBQ намерих да се продава в България - втора ръка, само с трите големи шиша, на цена от 160лв с мотор на батерии или 200лв с мотор на 220V и 12V.

                                Всъщност какво представлява самото BBQ:
                                Тясна и дълга тава. Над нея са монтирани механизми за задвижване/въртене на шишовете.
                                Те са два вида. Едните са 11 бр. по-малки. Другите са 3 бр. големи. На големите се събира без проблем 4,5кг. месо. От личен опит го знам. :yes:
                                Реално в Кипър няма къща в която да няма поне едно такова сувлаки.
                                Ползава се мниго и по излети и когато ходят за риба. Те са запалени рибари.
                                Сувлакито е напълно разглобяемо. Всички чарколяци се побират в основното корито.
                                Много леко и удобно за пренасяне а в същото време може да нахрани целия лагер.

                                Ето няколко клипа за да видите как работи:
                                Това не е точно моя модел но е доста подобен
                                http://www.youtube.com/watch?v=ChJv8...eature=related

                                Това е като моето
                                http://www.youtube.com/watch?v=pG4JJN0HIlw
                                Клипове има много в мрежата.


                                Ето и малко снимки:

                                Повечето снимки пак съм ги сложил в ZIP файл в края на поста. Може да видите различни модели и приложения на сувлакито.


                                Във всяка къща там го има.





                                Вече го има и в една родопска вила
                                Това сувлаки пълен комплект го купих за вилата в Павелско. А за вилата край София си взех като резервни части само шишовете, механизмите и моторчетата. Самото корито ще си го направя сам. Като часто по отделно ми злязоха пак смешни пари.



                                В тази поцинкована кутийка има 11 зъбни колела зацепени едно в друго.
                                Когато завъртиш едното то завърта другото да него и т.н.
                                Моторчето е централно закрепено.





                                Самото сувлаки когато го купувате от магазина е доста конпактно и добре опаковано.
                                Повярвайте ми аз не бях единствения с такова нещо на летището и никой не ми се смееше.
                                Там се майтапехме, че българите когато пристигат в Кипър разтоварват антени на "БулсатКом" а когато си заминават товарят BBQ-та. Но не само българите. Има и много англичани които взимат със себеси.


                                Това са снимките които направих в супермаркета където го видях


                                Така се закрепва мотора за въртене на шишовете





                                това е малкия вариант. Просто е малко по-къса тавата и е с по-малко на брой шишове.



                                Тва са моторите.
                                Този който е без кабел се задвижва само от една от дебелите батерии 1,5V. Работи над 20ч непрестана работа. Цената му там е 1,5 паунда
                                Другия мотор е с 10м кабел и адаптор. Адаптора го включвате на 220в в мрежата и сте готови. Цената му там е 3 паунда.
                                Третия вид са мотори които работят и на 220в и на 12в захранвани от кола по време на излет. Цената и там средно към 10 или 15 паунда.
                                В България се продават към 60 -65 лв.









                                Ето и останалите снимки в ЗИП файл.
                                http://www.airguns.bg/files/akraba/CYPRUS/Cyprus.rar

                                ----------------------------край на цитата-----------------------------------------

                                Надявам се, че съм бил полезен и информацията е изчерпателна.




                                П.С. Поста може леко да излиза от тямата НО снимката ми със синята тениста в този пост е точно по темата

                                RAKIA Connecting People!
                                Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X