Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезета за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мезета за ракия

    Сори за спама,ама и аз не нещо не приемам манджа с ракия...

    Коментар


    • От: Мезета за ракия

      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
      Сори за спама,ама и аз не нещо не приемам манджа с ракия...
      Ние само замезваме
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Мезета за ракия

        Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
        Бат Пепо, както ти можеш да наточиш и тенекия от сирене и да се обръснеш, така и аз мога да фрасна една ракия с препечена филийка
        Абе явно и пиенето си е въпрос на можене... Аз,например,хляба ще го избегна,като не диетичен,но към ракийцата бих прибавил :
        По половин кило свинско и телешко,нарязано като за шишчета
        Половин кило добре сварено телешко шкембе
        250 - 300 грама гъби
        Една средна глава лук и една-две скилидки чесън
        Два домата,чубрица,кимион,кориандър и малко магданоз - за поръсване
        Като позапържа месото и лука,бих ги сложил в една керемида със другите неща,настъргвам доматите,слагам и пресованият чесън,А!и малко лют пипер или чушка.Разбърквам и - във фурната,докато стине ракията...
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: Мезета за ракия

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Абе явно и пиенето си е въпрос на можене... Аз,например,хляба ще го избегна,като не диетичен,но към ракийцата бих прибавил :
          По половин кило свинско и телешко,нарязано като за шишчета
          Половин кило добре сварено телешко шкембе
          250 - 300 грама гъби
          Една средна глава лук и една-две скилидки чесън
          Два домата,чубрица,кимион,кориандър и малко магданоз - за поръсване
          Като позапържа месото и лука,бих ги сложил в една керемида със другите неща,настъргвам доматите,слагам и пресованият чесън,А!и малко лют пипер или чушка.Разбърквам и - във фурната,докато стине ракията...
          Всичко си му е таман, и аз така долу-горе процедирам, само в тва почервеното се различаваме. През целия процес на готвене, от самото му начало, се започва леко да се цъка ракийка. И вече според сезона може с кисело, може с домат или краставица. Аз не си губа времето да права слажнотии, че да спори готвенето, отварям буркан кисели краставички и рупам. Или клъцвам на едро един домат на дъската, обилно сол и тва е.

          Коментар


          • От: Мезета за ракия

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Всичко си му е таман, и аз така долу-горе процедирам, само в тва почервеното се различаваме. През целия процес на готвене, от самото му начало, се започва леко да се цъка ракийка. И вече според сезона може с кисело, може с домат или краставица. Аз не си губа времето да права слажнотии, че да спори готвенето, отварям буркан кисели краставички и рупам. Или клъцвам на едро един домат на дъската, обилно сол и тва е.
            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
            Сори за спама,ама и аз не нещо не приемам манджа с ракия...
            Колеги без обиди,но това си е каруцарско пиене, на нещо.
            Всяко питие си изисква тертипа, дето се казва!
            Идеята не е да се нашльокаме, а да изпитаме удоволствие и наслада от употребата на питието.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • От: Мезета за ракия

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              Колеги без обиди,но това си е каруцарско пиене, на нещо.
              Всяко питие си изисква тертипа, дето се казва!
              Идеята не е да се нашльокаме, а да изпитаме удоволствие и наслада от употребата на питието.
              Еее, ти па ся. Че то, според някои, и пиенето на ракия е каруцарско занимание
              Широко скроен ако си, то трябва да знаеш, че това в червеното е строго индивидуално и изцяло емоционално, ирационално демек. И не ще да го буташ у рамки и квалификации.

              Коментар


              • От: Мезета за ракия

                E-e-e,аз,поне,не мога да се съглася.Защото според мен,пиенето на каква да е ракия,без мезе,само с чаша вода,на екс или във водна чаша,по всяко време на денонощието,"до козирката" си е точно квалифицирано нещо и може само по един начин да се рамкира...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Мезета за ракия

                  Ми, добре. Ма ей такова "каква да е ракия,без мезе,само с чаша вода,на екс или във водна чаша,по всяко време на денонощието,"до козирката"" аз не съм споменавал никъде. За мен пиенето на ракия е за аперетив и върви задържително със салата, зеленчук и в никой случай за напиване - за това има по подходящи питиета.

                  Коментар


                  • От: Мезета за ракия

                    Аматьори!

                    Коментар


                    • От: Мезета за ракия

                      Мен ми се струва, че ви свършиха мезетата и го обърнахте на чат.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Мезета за ракия

                        Аз предпочитам със салатка според сезона.
                        Обаче защо изчезнаха истинските хрупкави марули? На пазара има само меки къдрави, и неприятни на вкус. Някои напододобяват истинските, но само на форма, иначе пак са меки и неприятни.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • От: Мезета за ракия

                          Мда, класическа салата от класическа маруля. Права, не разни къдрави разновидности със странното име "салата". Режеш на тънко, посолваш, леко омачкваш. Добавяш пресен кромид и репички, пак на тънко и подправяш с олио и оцет - никви зехтини, лимони, балсамико и прочие сволочи. Сипваш си, казваш кат Бай Ганя "яла Боже помози", кръстейки се и огън

                          Коментар


                          • От: Мезета за ракия

                            За да не каже Админа, че само спамиме: Краставица, домат, чушки, лук, маринована печурка, сирене, колбас или шунка, кашкавал, олио, маслини . Всичко в този ред, наедро и по много (без солта )
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150422_182445.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5655019

                            Коментар


                            • От: Мезета за ракия

                              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                              Мда, класическа салата от класическа маруля. Права, не разни къдрави разновидности със странното име "салата". Режеш на тънко, посолваш, леко омачкваш. Добавяш пресен кромид и репички, пак на тънко и подправяш с олио и оцет - никви зехтини, лимони, балсамико и прочие сволочи. Сипваш си, казваш кат Бай Ганя "яла Боже помози", кръстейки се и огън
                              А! Е - тука си стиснАхме ръцете!
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Мезета за ракия

                                Тази вечер съм на домашна кайсиева ракийка и рекох че трябва мезе за нея , та взех че направих пилешки дробчета с лук, поръсани с черен пиперец, червен пипер, малко домашна чубричка и домашни домати от буркан, парчета краве масло за аромат и го сложих да се пекат, ето и снимка преди да се е изпекъл

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0452.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5655051

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X