Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започнахте ли със суджуците????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Започнахте ли със суджуците????

    Не бе брат,с брадвата само се отделя главата от торса,иначе другото е както казваш

    Пък,за точенето на наденичките,(както дума PARAPONERA) все гледам без да искам,да спукам някоя,че сърце юнашко не трае!!!

    Коментар


    • #17
      От: Започнахте ли със суджуците????

      Браво докторе, браво Боби, изглеждат перфектно, дано да са такива и на вкус.....
      LZ3YG

      Коментар


      • #18
        От: Започнахте ли със суджуците????

        'Вервай ми',така е!Предполагам,твоите също.А,пък винцето вече го почнах,още не се е избистрило,ама няма да купувам боклуци от магазина я!!!

        Коментар


        • #19
          От: Започнахте ли със суджуците????

          Започваме ...

          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Започнахте ли със суджуците????

            Imarh, голямооо браво, виждам и позицията на простира е правилна/имам в предвид/, че благинките биват обдухвани,така де климатика си го монтирал на правилното место......ха сега да може и виното да стане по бързо....да падне и малко снежец става мммммммм........супер...
            LZ3YG

            Коментар


            • #21
              От: Започнахте ли със суджуците????

              Машалла,бравос!Пожелавам ти,и другия простир да напълниш,че булята да те овряка защо няма място за прането!

              Коментар


              • #22
                От: Започнахте ли със суджуците????

                И аз понаправих малко със закъснение, но дано станат за празниците.
                Прикачени файлове
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #23
                  От: Започнахте ли със суджуците????

                  Станимире, гледам май все другарката Дочева около съществената част от сериозното мероприятие......аха ясно ти си човекът с камерата...ако случайно се излъжат да ме пуснат в отпуск, ще дойда до Сливен да си видя дъщерята и внучето и ще ти се обадя да се видим и да обменим челен опит, така да дегустираме.....моите суджуци вече са супер.....и ги очаква вече само това.....
                  Прикачени файлове
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #24
                    От: Започнахте ли със суджуците????

                    Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                    Станимире, гледам май все другарката Дочева около съществената част от сериозното мероприятие......аха ясно ти си човекът с камерата...ако случайно се излъжат да ме пуснат в отпуск, ще дойда до Сливен да си видя дъщерята и внучето и ще ти се обадя да се видим и да обменим челен опит, така да дегустираме.....моите суджуци вече са супер.....и ги очаква вече само това.....
                    О.К.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Започнахте ли със суджуците????

                      Здравейте. Имамам един въпрос към Специалиста Дочев. Защо бурканите са обърнати с капачките на долу. Това нещо съм го виждал много пъти но не мога да си обясня смисълът му. Явно има защо бурканите да са с капачките на долу но защо какъв е смисала каква е логигата. Този въпрос съм го задавал много пъти но отговорите са били защото така защото майка ми и баща ми така са го правили и т.н. но аз не мога да разбера защо това е правилно. Надвам се да получа компитентният отговор за който благодря предварително. Бъдете здрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Започнахте ли със суджуците????

                        Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                        Здравейте. Имамам един въпрос към Специалиста Дочев. Защо бурканите са обърнати с капачките на долу. Това нещо съм го виждал много пъти но не мога да си обясня смисълът му. Явно има защо бурканите да са с капачките на долу но защо какъв е смисала каква е логигата. Този въпрос съм го задавал много пъти но отговорите са били защото така защото майка ми и баща ми така са го правили и т.н. но аз не мога да разбера защо това е правилно. Надвам се да получа компитентният отговор за който благодря предварително. Бъдете здрави.
                        Колега, старите хора като не са ходили в университети не означава, че са биле неуки!
                        Бурканите се обръщат надолу с капаците за да става по бавно и равномерно охлаждането на буркана и капачката, все пак са от различен материал!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Започнахте ли със суджуците????

                          Всичко казано от колегата Дочев за затварянето на бурканите е вярно,но искам да допълня към обяснението още нещо.Когато се обърне буркана с капачката надолу горещата марината/какъвто и да е сироп/ попада върху капачката затопля силиконовия слои които е нанесен от вътрешната страна и той омеква и се създава възможност да прилепне по-плътно към шийката на буркана.При наливане на горещата марината се получава разширение/тя и течността е разширена/ на продукта вътре,а при изстиване се получава свиване.Това свиване създава вакум в буркана който вакум от своя страна придърпва/засмуква/капачката и благодарение на омекналото силиконово уплътнение се получава стабилно/така да се каже херметическо/ затваряне.За качественото запечатване може да се разбере по това дали капачката е хлътнала на вътре или не.Когато е хлътнала е добре,ако не е хлътнала работа е зле.Този начин се прилага за да се избегне термичната обработка на даден продукт с цел запазване на някои от неговите качества.При термечната обработка се унищожават голяма част от витамините/ от високите температури те се разграждат/и се променят вкусовите качества на продукта.При консервиране на някои продукти по горе посочения начин се добавят и консерванти.Например в къщи при консервиране на зеленчуци по така наречения слънчев метод поставяме за консервант по два аспирина на буркан.Има и други консерванти които се продават в търговската мрежа.
                          За суджуците евала.Има доста привлекателен външен вид.
                          И ние със съпругата направихме,но няма да са готови за празниците.Ама като минат през скарата ще намерят место на масата.
                          На всички пожелавам приятно изкарване на празниците и не щадете материала.Ми,че то май остана само заради едно ядене да живеем.
                          Наздраве и добър апетит!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X