Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започнахте ли със суджуците????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Започнахте ли със суджуците????

    Дано местото на тази тема да е в този раздел,ама като ,че ли не става да е на друго место........донесоха ми 15 кг. подходяща кайма и поради липса на други идеи,реших да я направя на суджук.
    Споделете, ако искате, рецептите, по които вие приготвяте суджук....Аз ще опиша моята.....:
    - Конско месо - 7 кг.
    - Свинско месо - 4 кг.
    - Овче месо - 4 кг.
    -Подправките: на 1 кг. месо по 5 гр., сол, черен пипер,чубрица,червен пипер, 3 с,л, захар, 3 смлени червени люти чушки и от близкия пазар едно пакетче готова подправка за суджук, в която част от гореописаните подправки има печена царевица и други подробности,които няма да описвам и да споменавам фирмата,защото може да прозвучи като реклама.......вкуса на каймата стана невероятен..пробвах и сурова и на скара...ще видим като поизсъхне...
    Това количество в два легена, четири-пет дни бъркане,мачкане и омесване,който както иска да разбира....не можах да ги изтрая и днес ги напълних и ги провесих на терасата....от тук на сетне следва сушене и всяка вечер занимавка с точилката върху специално отделена за целта дъска за рязане на хляб, която се ползва само за това....,и за да не ги кацат мухите в една тенджера солена вода колкото да плува яйце....накисвам ги там и отиват навън...не знам това със солената вода го пробвам за първи път...дали ще има смисъл....някой да разкаже ако е пробвал.
    Кажете ми дали не избързах малко...

    Улисах се в писане, а мислех да кача и малко снимки.....ЕТО ги и тях.....очаквам мнения и съвети.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01463.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5944829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01462.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5944830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01461.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:5944831.....лука просто си беше там....няма нищо общо със ситуацията и темата....
    Последно редактирано от maxxx; 28-10-11, 14:11.
    LZ3YG

  • #2
    От: Започнахте ли със суджуците????

    Първоначално публикуван от PARAPONERA
    Улисах се в писане, а мислех да кача и малко снимки.....ЕТО ги и тях.....очаквам мнения и съвети.....[ATTACH=CONFIG]377200[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]377201[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]377202[/ATTACH].....лука просто си беше там....няма нищо общо със ситуацията и темата....
    Има друга тема за тези благини.
    Като гледам не ти е сефте за сезона. Аз лично мисля, че е още рано.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #3
      От: Започнахте ли със суджуците????

      Не знам пакетчето за колко кг пълнежна маса е, но 5гр/кг сол е крайно недостатъчно, 22гр/кг е по рецептура - солта освен овкусяването изпича фарша/каймата/.
      Кисненето на суджуците в солена вода ще ти направи проблем, най-вероятно - ще се затворят порите на червата от солта и ще се затрудни съхненето/дори готови осолени черва да вземеш, киснат се в хладка вода да омекнат и обезсолят преди пълненето/, Ако и да ги мерданиш.С присъствието на овчо и свинско - предпоставка за гранясване и "месна кожа" във външния диаметър на суджука.
      По-скоро ги покрий отвсякъде с два пласта тензух да дишат и съхнат, но да не ги кацат мухи.
      На смилане, едрина и пълнене си ги докарал - поздравления.
      Последно редактирано от maxxx; 28-10-11, 14:32.

      Коментар


      • #4
        От: Започнахте ли със суджуците????

        Ей я темата:
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6194
        И
        наче и аз мисля, че е ранко - температурите не трябва да преминава десетте градуса поне. А maxx е направо учудващо толерантен към овчето месо (то и мен не ме очарова де).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Започнахте ли със суджуците????

          Мда , топличко е още, скрий ги някъде на хладно. Помня , че ги овалвахме в червен пипер против мухите.
          Следи процеса и ако нещо тръгне да се разваля - пращай , ще помагаме.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Започнахте ли със суджуците????

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            ...maxx е направо учудващо толерантен към овчето месо (то и мен не ме очарова де).
            Така е решил човека за овчото, така го е приготвил - мен ако питаш, да го забранят барабар с тежката дрога най-добре, ама вкусове разни.
            Не забравяйте, че да узрее суджука и да се зачерви, му трябват 15-на градуса и вентилатор/ако няма климатик/първите два-три дена.Ако тръгне да се омазнява червото, веднага подсушаване с памучна кърпа и местене на по-хладно/това според пълнежа/.В този период е и ежедневното мерданене, после пак може, но по-леко с натиска, червото лесно се пука и суджука се разваля от достъпа на кислород.

            Коментар


            • #7
              От: Започнахте ли със суджуците????

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              червото лесно се пука и суджука се разваля от достъпа на кислород.
              Спука ли ми се някой веднага се озовава на скарата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Започнахте ли със суджуците????

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Ей я темата:
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6194
                И
                наче и аз мисля, че е ранко - температурите не трябва да преминава десетте градуса поне. А maxx е направо учудващо толерантен към овчето месо (то и мен не ме очарова де).
                Овчият лой по никакъв начин не трябва да намира място в соджука, той не е като телешкият и затова ако се слага овчо то трябва да се изчисти идеално от лой, ципи и всичко останало, само червено месо , и за телешкото също не е за предпочитане да съдържа тези неща но там ги има и по малко, а и телешкият лой не е с толкова тежка миризма.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #9
                  От: Започнахте ли със суджуците????

                  Предварително почистих месото от лой, ципи и сухожилия и съдейки от първата малка партида съм улучил съставките,поне на външен вид де.Имат още да съхнат и ако се задържи така времето ще ги изчакам още една седмица.Не мога да ги чакам повече...съвестта не ми разрешава.Докато каймата беше извън червата я пробвах и на аромат много ми хареса,а жената не можа да се сдържи и метна две хайдушки кюфтета...уж за проба де...едното на скара другото го изпържи....бяха страхотни.
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #10
                    От: Започнахте ли със суджуците????

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Мда , топличко е още, скрий ги някъде на хладно. Помня , че ги овалвахме в червен пипер против мухите.
                    Следи процеса и ако нещо тръгне да се разваля - пращай , ще помагаме.
                    И аз ще помагам с каквото мога
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      От: Започнахте ли със суджуците????

                      Предполагам сте забелязали,че климатика е съвсем близо,а суджуците са по продължение на въздушната му струя и са постоянно обдухвани. Ето и едно от най-приятните ми задължения::::как ви изглеждат...????Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01464.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5315021
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #12
                        От: Започнахте ли със суджуците????

                        Чакай,и аз да се похваля!Тая година почнахме бая раничко,ама едното прасе не можеше да става(към 240-250 кила),и нали знаете - покрай сухото,изгоря и мокрото!Малко телешки 'шол' и ..........190 броя......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00424 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5318103.....,ох на батя!!!!!!!!!

                        Тука,.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00417.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5318104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00418.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5318105.

                        (малкото прасе).пенсиотираният касапин(баща ми),гледа малко на кръв,защо ли?

                        И,булката помага...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00419.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5318106...

                        Вече на софрата....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00420.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5318107

                        ....и тоз член на фамилията иска да си вкуси от благинките

                        Тука,вече тотално се е осрал....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000354.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5318108

                        ....добре че нас не ни снимаха

                        Коментар


                        • #13
                          От: Започнахте ли със суджуците????

                          Всичко изглежда толкова ....благородно и красиво....традицията е жива ...бог да ви поживи още едно прасенце да гътнете и още толкова суджучета да завъртите...

                          Аз онзи ден не можах да се стърпя и намерих един пукнат суджук....жената го сложи в един тефлонов тиган.............съжалявам че виното още не е станало....
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #14
                            От: Започнахте ли със суджуците????

                            Айде и аз да се похваля.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17112011073.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5318396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17112011074.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5318397

                            Коментар


                            • #15
                              От: Започнахте ли със суджуците????

                              А бе Bon40 тва прасе е брадвата ли го клахте?Големи Душмани сте.
                              За първи път виждам така да се коли прасе.
                              По нашия край му се мятаме трима отгоре,един му прави малка дупчица на шийката да му изтече кръвчицата...После го щавим,после горелката,миене....
                              Следва най-важната почивка-хапване на кожа с червено вино. и така нататък.


                              Вий му резнахте кратуната направо в кочината бре..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X