Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Аз ползвам май Мулинекс със една бъркалка ...

    Та всеки който няма такава машина в къщи е пропуснал много от живота.
    Имахме Мулинекс с 2 бъркалки и, общо взето, работеше добре. Само че казанчетата се оказаха консуматив, поради сравнително бързо разбиване на втулките на осите на перките. Като капак на всичко, в един хубав ден (след изтичане на гаранцията) машината се побърка - двадесетина минути преди края на програмата, когато хлябът беше практически опечен, бъркалките се включиха и нямаше спиране, освен чрез изскубване на щепсела от контакта. Добре, че стана в наше присъствие.
    Ремонтът се оказа безсмислен от финансова гледна точка, та след тази случка въпросът го реших с един по-як миксер - 15-на минути замесване на тестото, 1 час да втаса + 40 минути до час за печене. Е, трябва да се занимава човек, ама пък хлябът става с над час по-бързо, отколкото в машината.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Прав си, машината е за изтънчени чревоугодници-мързеливци. Иначе, за козунаците и аз ползвам миксер от големите "професионални" лидълски.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Мисля да я ползваме само за най-обикновен хляб от 1кг примерно. Семейство с две деца, но сме като хлебарки, аз и децата обичаме много хляб, пък ако прави и козунак - няма да е зле! Интересува ме какво да изисквам, като техника от машината. Съвета за хоризонтален съд е част от информацията, която търся! Евентуално марка и модел да препоръчате!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          За да получиш 1кг готов хляб, машината трябва да замеси 700 гр брашно плюс другите съставки на рецептата. Т.е. трябва да търсиш машина, която може да замеси около 1300гр продукти. Имай предвид, че на машините се дават грамажите на продуктите, а не както някои мислят, грамажа на готовия хляб. За марка и модел мога да кажа, че наистина Тефал/Мулинекс предлагат най-разнообразния асортимент, но според мен цените са надути. Освен това, Тефал е марката и с най-скъпите консумативи по формата на бъркалки и казанче. Комплекта беше около 70-80 лева. В интерес на истината, не се прецакват толкова лесно ако се внимава повечко. Аз лично бих ти препоръчал да дебнеш хлебопекарните, които се пускат в ЛИДЛ. Те са с най- добро съотношение цена-качество, както и с най-евтините консумативи - 25 лева за комплект казанче и две бъркалки. А накрая избора зависи и от сумата, с която си склонен да се разделиш. Ако парите не са спирка и искаш да месиш наистина големи количества тесто, марката са две -Тефал и Горенье, като за Тефал е серията 6хххххх а за Горенье - ВМ1600WG примерно.

          П.П. Ако сте любители на корите, Тефал вади най-дебелите кори по начало.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Никога не съм робувал на марки, търся практична, ефективна и надеждна машина. Тези в Лидл само един вид ли са!?
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              ... Тези в Лидл само един вид ли са!?
              Доколкото знам, да.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                500 гр.брашно вади 700 гр.хляб 700 гр.брашно вади 900 гр.хляб ,на Мулинекс на 900 гр.хляб ако объркаш пропорциите и хляба се надуе повече опира във капака и става съвсем леко плосък ,както казах съм овладял изкуството до перфекционизъм,но едно от нещата да се смени и почвам почти отначало,знам че София мел в червените опаковки е Ок,има и други разбира се,знам че унгарската мая е Ок,знам точно от нея колко да сложа.Знам че маята на д-р йоткер е ок,но аз не я харесвам,защото на втория ден хляба има леко кисел оттенък което не ме кефи.Ако увеличиш захарта или солта съответно влияеш и на ферментацията,по това как се къса тестото,знам с кое със прекалил и т.н
                Ако ти е интересно ,ще разбереш много неща.Гледай да има отложен старт,аз примерно зареждам продуктите вечерта ,ако ползвам жива мая ,я разтварям и във кладенче във брашното я слагам да не се разтвори до сутринта,ако е суха няма проблем,смятам примерно че точно в 8:10 сутринта искам топъл ароматен хляб и пускам таймера,съответно в 8:10 излиза от фурната аромат от 82 г.край селската фурна,там вече тостери,принцеси ,закуски т.н

                Козунак пробвах веднъж,според мен не стана,според жената бил много хубав,кекс пак според мен единствено намаза питбула,ама децата често питат кога пак ще правя.

                Жената незнаен как се ползва машината,та минава за мъжки инвертар.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  500 гр.брашно вади 700 гр.хляб 700 гр.брашно вади 900 гр.хляб ,на Мулинекс на 900 гр.хляб ако объркаш пропорциите и хляба се надуе повече опира във капака и става съвсем леко плосък ,както казах съм овладял изкуството до перфекционизъм,но едно от нещата да се смени и почвам почти отначало,знам че София мел в червените опаковки е Ок,има и други разбира се,знам че унгарската мая е Ок,знам точно от нея колко да сложа.Знам че маята на д-р йоткер е ок,но аз не я харесвам,защото на втория ден хляба има леко кисел оттенък което не ме кефи.Ако увеличиш захарта или солта съответно влияеш и на ферментацията,по това как се къса тестото,знам с кое със прекалил и т.н
                  Ако ти е интересно ,ще разбереш много неща.Гледай да има отложен старт,аз примерно зареждам продуктите вечерта ,ако ползвам жива мая ,я разтварям и във кладенче във брашното я слагам да не се разтвори до сутринта,ако е суха няма проблем,смятам примерно че точно в 8:10 сутринта искам топъл ароматен хляб и пускам таймера,съответно в 8:10 излиза от фурната аромат от 82 г.край селската фурна,там вече тостери,принцеси ,закуски т.н

                  Козунак пробвах веднъж,според мен не стана,според жената бил много хубав,кекс пак според мен единствено намаза питбула,ама децата често питат кога пак ще правя.

                  Жената незнаен как се ползва машината,та минава за мъжки инвертар.
                  Ценно...ще напътстваш.
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Много си е арна лидълската фурна. Ползва се интензивно от нашето семейство вече 3-та година, като за това време сме купили няколко хляба, основно след връщане от дълга отпуска като е нямало как и кой да пусне маКината. За кексовете жена ми прави експерименти, ама не помни какво прави и резултатите понякога надминават очакванията и в двата смисъла на думата

                    Използваме пълнозърнести брашна от Метро и суха мая от Кауфланд. На Йоткер и мене не ме кефи. С жива не ми се занимава. И таймера е незаменима екстра ...

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Без значение е дали е с една или две бъркалки, повече бъркалки, по-голяма вместимост, но и повече дертове около бъркалките, запичат, протичат, има едни зегерки по осите, които ...изгниват, повече ремъци и зъбни колела.
                      В момента имам и с една перка и с две. Ползвам ги и разлика в качеството на хляба не виждам. Сякаш лек превес на този с едната перка. Правим хляб и тесто за всичко друго, в това число козунак, пица, тутманик. Правим и сладко, става лесно и вкусно, но това много поврежда кофата, запича в осите и при следващо ползване трябва да се раздвижват..... Спасява ме това, че имам няколко кофи за този с двете перки и съм прежалил една за сладко.

                      Продавал съм ги, сервизирал съм ги. Разликите между различните марки е.....най-вече в имената им и цената. Най-гадното нещо са тези с постоянно токови мотори, но това няма как да се разбере. За марки, Clatronik е зле, тези в Лидл и Кауфланд стават, а и гаранция 3г. си е голям '+'.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Пълнозърнесто лебЕ, спретнато с машинката от Лидл:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9374.jpg
Прегледи:1
Размер:1,002.2 КБ
ID:5771601
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Ако може марка на брашното и точната рецепта ако не е ползван готов микс.Причината да питам е че до сега не съм успял да накарам хляба да втаса толкова когато ползвам пълнозърнесто брашно.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ...до сега не съм успял да накарам хляба да втаса толкова когато ползвам пълнозърнесто брашно.
                            Грешката е вярна! От наистина черно брашно, толкова качествен хляб не може да се получи.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Грешката е вярна! От наистина черно брашно, толкова качествен хляб не може да се получи.
                              Мда..дори смес от бяло и пълнозърнесто ,пак не бухва така
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Тази сутрин извадих точно такъв хляб от Лидъл фурната. Рецептата я знам наизуст:
                                - 270 грама бяло
                                - 270 грама пълнозърнесто
                                - по една малка мерителна лъжица захар и сол съответно
                                - едно пакетче суха мая

                                Моите поправки по горната рецепта са, че увеличавам малко пълнозърнестото за сметка на бялото (240/300) и пускам на програма за пълнозърнест хляб, но на съкратената процедура. Така става малко по-плътен хляба и по-тънка кората. В къщи така го предпочитаме ...

                                Може да добавиш и малко начупени печени тиквени семки. Става мнооого арен хляб

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X