Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Афтършейв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Афтършейв

    Да започна с това, че мразя бръсненето. За мен си е досадно задължение, но не това е важното в случая. Преди десетина години се запознах с един възрастен човек. Бай Петър (оказа се 80 годишен) изглеждаше доста добре, включително кожата на лицето. Направих му комплимент и той ми разказа една история. На кратко- На времето като младеж отишъл при берберина (стар арменец) да го избръсне, че щял да ходи по приятелки. След като приключили, нашия младеж го помолил да му сложи от хубавия одеколон и ако може повечко. Берберина му сложил, но му казал, е ако иска да запази кожата на лицето си е най-добре да не слага нищо след бръснене. Бай Петър го послушал, а аз видях резултата. На първото бръснене пробвах да не слагам нищо. Гадничко, щипеше и ми беше неуютно. След второто-почти никакъв проблем. След третото изхвърлих всички автършейви, лосиони, кремове и помади. Точка. Нямам пъпки или каквито и да е кожни проблеми. Кофтито в случая е, че като се запознах с дядката бях на 40, но за младежите тук, все още не е късно. Приятно бръснене.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

  • #2
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Да започна с това, че мразя бръсненето. За мен си е досадно задължение, но не това е важното в случая.

    ...

    На първото бръснене пробвах да не слагам нищо. Гадничко, щипеше и ми беше неуютно. След второто-почти никакъв проблем. След третото изхвърлих всички автършейви, лосиони, кремове и помади. Точка. Нямам пъпки или каквито и да е кожни проблеми. ...
    Ползвам не само балсам, но и крем след това, защото кожата ми изсъхва. Даже крема го нанасям 2-3 пъти след бръснене.

    Ако прескоча балсама и пробвам само с крем?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Пробвай без нищо. Няма да умреш със сигурност. 2-3 пъти ще ти е гадно и толкова. Пък не си някой лигльо, до колкото те познавам.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        Навремето одеколона е бил задължителен. Защото бръснарите са бръснели с бръснач... Ама не за всеки клиент отделен бръснач... ;-) Та макар, че и с одеколон си е рисковано, без него хич... нали се сещате. А одеколона е вреден за кожата със сигурност и без съмнение, както и всичко друго съдържащо спирт. Ако някой иска без нищо, стара рецепта е с кубче лед...

        В интерес на истината 95% от наличните афтершейф козметики са вредни категорично. Но който иска най-доброто, ще знае и как да го намери.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          Точно. И дядо ми Ален Делон , на времето каза, че си кисне мутрата сутрин с ледена вода.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            То и афтершейф да се използва, ледената вода си е задължителна преди него..., само помага, не пречи...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Афтершейф

              В началото като почнах с досадното задължение - пробвах без дезинфекция накрая. То едни възпаления, то едно чудо. После козметики всякакви.
              Не знам дали бъркам много, ама в момента съм в другата крайност. Чист медицински 95% спирт. От една година така, нямам грам оплаквания, пък и усещането е незаменимо. Само стоя далеч от печката, че като нищо може да се подпаля.
              Абе хората пият алкохол. Колко алкохол да се абсорцира след бръснене - я има грам, я не. Селския пияница пука буквално колкото намери. Помня го от дете как пие. Още е жив и почти здрав.

              Коментар


              • #8
                Чистият алкохол 95% е цитотоксичен(убиващ клетката) и затова се е ползвал като дезинфектант навремето. На прясно обръснато лице с млади епителни клетки аз не бих си сложил неразреден спирт- разреждай го до 60-70гр.

                Коментар


                • #9
                  От: Афтершейф

                  Аз навремето започнах с лавандулов спирт Минах през Тройной,Барбон,Деним,Олд Спайс...Сега вече правят автършейв без алкохол,за чуствителни кожи и избора е голям.Аз бих избрал Колонел Конк,Тейлър оф олд Бонд стрийт,Прорасо,или класиката Олд Спайс...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Афтершейф

                    И аз горе долу пробвах известна част от намиращото се на пазара... После не малко четене, докато се спра на нещо за по-дълго време. Моите изисквания към момента покриват продуктите на ARRAN. Много внимавам с всякакви подобни, защото мазането на кожата до голяма степен е горе-долу като да изпиете същото... При това имайте предвид, че в световен мащаб ментетата на козметичните продукти са повече от тези на маслата и автомобилните части... Затова както винаги само от официален вносител и сериозна марка...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Афтершейф

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Да започна с това, че мразя бръсненето. За мен си е досадно задължение, но не това е важното в случая. Преди десетина години се запознах с един възрастен човек. Бай Петър (оказа се 80 годишен) изглеждаше доста добре, включително кожата на лицето. Направих му комплимент и той ми разказа една история. На кратко- На времето като младеж отишъл при берберина (стар арменец) да го избръсне, че щял да ходи по приятелки. След като приключили, нашия младеж го помолил да му сложи от хубавия одеколон и ако може повечко. Берберина му сложил, но му казал, е ако иска да запази кожата на лицето си е най-добре да не слага нищо след бръснене. Бай Петър го послушал, а аз видях резултата. На първото бръснене пробвах да не слагам нищо. Гадничко, щипеше и ми беше неуютно. След второто-почти никакъв проблем. След третото изхвърлих всички автършейви, лосиони, кремове и помади. Точка. Нямам пъпки или каквито и да е кожни проблеми. Кофтито в случая е, че като се запознах с дядката бях на 40, но за младежите тук, все още не е късно. Приятно бръснене.
                      И аз нищо не ползвам... не намирам разлика като ползвам и като не ползвам НО всичко е строго индивидуално. Има хора дето са с много раздразнителна и чувствителна кожа и без мазила става кофти тръпка .

                      Поздрави !
                      п.п. Нещо като гледам, напоследък само тами за бръснения се въртят. Идеята за Оффроуд афтършейв не е чак толко налудничева

                      Коментар


                      • #12
                        От: Афтершейф

                        С машинка за постригване си жуля лицето и главата и въобще несе занимавам със самобръсначки афтършейв

                        Коментар


                        • #13
                          От: Афтершейф

                          Най-доброто за мен е БАРБОН.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:barbon-after-shave.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5461124
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Афтершейф

                            От много години ползвам само балсам за чуствителна кожа, преди с афтършейфа ми ставаше червена и леки сърбежи, пробвайте да се избръснете с "каро" и ще се учудите след избръсването и изплакване, как кожата ти стяга яко, докато с разните известни марки го няма този ефект

                            Коментар


                            • #15
                              От: Афтершейф

                              Глей к'во нещо е невежеството. Говоря за моето. Никога не съм слагал нищо. Дори не знам какво е чувството като се наклепаш. А брадата ми е гъста и дебела като четина. Дори крема за бръснене като ми свърши минавам на сапунчето от мивката и изкарвам с него по седмица докато се сетя да си купя нов крем, разбира се какъвто падне. На въпроса на продавача "какъв?" отговарям "дай там някакъв". А пък когато съм на път никога не нося нищо друго освен четка за зъби. За бръснене ползвам еднодневка от някоя будка и си сапунисвам брадата с хотелското сапунче без четка. Та моята работа е мърляшка, а не като белите хора. Чувал съм че имало и специално мазило за избелване на ануса, ама не съм виждал такова на живо
                              Последно редактирано от elbgt; 13-03-13, 14:24.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X