Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За пчелните ужилвания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За пчелните ужилвания

    Насекоми е широко понятие. Мен ме ядат комарите като депутати на шведска маса, жена ми я хапят само когато мен ме няма. Но пък пчели и оси жилят нея, на мен не ми се е случвало.

    Коментар


    • #62
      От: За пчелните ужилвания

      Пчелите не ме жилят, дори когато ги хвана в шепа. Когато доближа кошерите пил алкохол ме нападат и ме удрят по главата, но пак не ме жилят. Осите ме жилят само ако им развалям гнездата (че щерката пищи като ги види), но без отоци. Със стършели не съм пробвал, но те не са агресивни бръмчилки.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #63
        От: За пчелните ужилвания

        Ясен, чел съм, че това е от кръвната група. Но не важи за пчелите, осите и стършелите. Мен нито ме хапят насекоми, нито бълхи и други такива. Но пчела, ако е ядосана, или просто се мръднеш по-рязко, няма спасение.

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Пчелите не ме жилят, дори когато ги хвана в шепа. Когато доближа кошерите пил алкохол ме нападат и ме удрят по главата, но пак не ме жилят. Осите ме жилят само ако им развалям гнездата (че щерката пищи като ги види), но без отоци. Със стършели не съм пробвал, но те не са агресивни бръмчилки.
        Или си бил прекалил с алкохола, или просто се опитваш да ни метнеш. Това е невъзможно. Пчелите ги дразни острата миризма на алкохола. Така е и с всички други остри миризми. Мисля, че сме го писали. Пчелите не понасят остри миризми и затова жилят, винаги !
        Последно редактирано от Райковски; 28-10-13, 17:03.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #64
          От: За пчелните ужилвания

          На пчелина трябва да има и ракия.Веднага след ужилване се изпиват около 50-60 мл,за неутрализиране на отровата.

          Коментар


          • #65
            От: За пчелните ужилвания

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            Ясен, чел съм, че това е от кръвната група. Но не важи за пчелите, осите и стършелите. Мен нито ме хапят насекоми, нито бълхи и други такива. Но пчела, ако е ядосана, или просто се мръднеш по-рязко, няма спасение.



            Или си бил прекалил с алкохола, или просто се опитваш да ни метнеш. Това е невъзможно. Пчелите ги дразни острата миризма на алкохола. Така е и с всички други остри миризми. Мисля, че сме го писали. Пчелите не понасят остри миризми и затова жилят, винаги !
            Отговърът ти е твърде нагъл. Независимо от досегашните ми симпатии към тебе, предлагам тест: ще дойда в пчелина ти и ще проверим това, което съм написал. Ако не "се опитвам да вИ "метна", ти губиш и ще ми напълниш Диското с тенекии с МЕД за твоя сметка. Ще го издядем с приятели за здравето на семейството ти и на красивата ти щерка . Ако не приемеш до края на октомври 2013 губиш баса. Ако аз загубя, ще купя тенекия с твоя мед на разумна рекламна цена и ще го пробваме във Форума. Ракията е от тебе, виното - от мене (в срока на пчела-теста и квартирите - от тебе). Ще си нося ловна пушка за мезето, ако организираш лов наоколо. Продължителност на гостуването - ти го определяш! Ответникът: ??? пп. Прати ми отговора си СЛ, за да не пропусна отговора ти!!!
            Последно редактирано от trapper; 28-10-13, 18:28. Причина: пп
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #66
              От: За пчелните ужилвания

              Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
              На пчелина трябва да има и ракия.Веднага след ужилване се изпиват около 50-60 мл,за неутрализиране на отровата.
              Това и аз съм го чувал, но един съсед така пробва и беше откаран в бърза помощ.

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Отговърът ти е твърде нагъл. Независимо от досегашните ми симпатии към тебе, предлагам тест: ще дойда в пчелина ти и ще проверим това, което съм написал. Ако не "се опитвам да вИ "метна", ти губиш и ще ми напълниш Диското с тенекии с МЕД за твоя сметка. Ще го издядем с приятели за здравето на семейството ти и на красивата ти щерка . Ако не приемеш до края на октомври 2013 губиш баса. Ако аз загубя, ще купя тенекия с твоя мед на разумна рекламна цена и ще го пробваме във Форума. Ракията е от тебе, виното - от мене (в срока на пчела-теста и квартирите - от тебе). Ще си нося ловна пушка за мезето, ако организираш лов наоколо. Продължителност на гостуването - ти го определяш! Ответникът: ??? пп. Прати ми отговора си СЛ, за да не пропусна отговора ти!!!
              Моля да ме извиниш, щом е прозвучало нагло.
              Отговорът си го имаш на ЛС.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #67
                От: За пчелните ужилвания

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Това и аз съм го чувал, но един съсед така пробва и беше откаран в бърза помощ.
                Преди 10г ме ужили една пчела по гушата и имах сериозни проблеми,и посещене в бърза помощ.От тогава винаги,след ужилване изпивам по 50мл ракия на екс и до сега не съм имал проблем,но свеждам ужилванията до минимум(вече винаги съм с було риза с дълъг ръкав и ръкавици последните много ме драднят,но поне не ми се цапат ръцете с прополис).Веднъж даже имах такъв случай:
                Идва съседа 70+г да му помогна да свали един рояк от ябълката.Отивам, роя на върха а ябълката голяма.Слагам було вземам един чувал найлонов и се качвам на ябалката,нагоре,нагоре протягам се хващам клона с роя и пррраааз,клона се счупи и целият рой върху мен(е няма такова усещане).Раносметката от дясната ръка извадих 34 жила отлявата 21,отдено през тениската сигурно още толкова ужилвания.Дозата ракия:100мл на екс,следващите 10 мин още 2х100 и всичко беше ок.
                Малко се отплеснах,но като заключение искам да кажа на всички колеги да се отнаят съвсем отговорно към естествените рояци,и да не се осланят на твърденията ,че рояците не жилят!Успех.

                Коментар


                • #68
                  От: За пчелните ужилвания

                  Не си се отплеснал, даже това което написа е интересно. Явно ракията е и лековита. Но ми се струва странно, на пчела по 50 мл. Явно си има предел, който ако се надвиши, се получава обратният ефект.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #69
                    От: За пчелните ужилвания

                    Според мен,50мл по-скоро е минимум,а иначе и дори да не те е ужилила пчела пак може да се докараш до кома.А по принцип като ме жилнат 5-6 пчели по едно време не ги смятам 5-6х50,а си пия 50мл, и обикновенно си давам малко почивка.А ако работата не е неотлжна и съм вече изморен даже приключвам за деня.

                    Коментар


                    • #70
                      От: За пчелните ужилвания

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      ..... обаче може да намине някой алергичен, знае ли се, може да стане голяма беля ...
                      За урбазон не знам, ама преди месец колега на 27 години умря в ръцете на баща си след ужилване от оса по ухото и анафилактичен шок. Като отидох не можах да го позная, само от личната карта видях за кой става въпрос. Питах лекаря от Бърза помощ какво би могло да го предотврати и каза, че веднага е трябвало да се бие адреналин. Та моля медиците да споделят кога, къде и каква доза се поставя.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #71
                        От: За пчелните ужилвания

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        За урбазон не знам, ама преди месец колега на 27 години умря в ръцете на баща си след ужилване от оса по ухото и анафилактичен шок. Като отидох не можах да го позная, само от личната карта видях за кой става въпрос. Питах лекаря от Бърза помощ какво би могло да го предотврати и каза, че веднага е трябвало да се бие адреналин. Та моля медиците да споделят кога, къде и каква доза се поставя.
                        И аз това казах в няколко мнения преди това, урбазона НЕ действа бързо и НЯМА да спаси от анафилактичен шок, бие се Адреналин и после кортикостероиди като урбазон.

                        За дозировка се чете листовката на съответната опаковка - АДРЕНАЛИН ампула 0.1% 1 мл. - 1 МГ = 1 Ампула за възрастен или 1/3 - 1/4 за дете зависи от възраст и килограми


                        3. КАК СЕ ПРИЛАГА АДРЕНАЛИН СОФАРМА
                        Дозата и продължителността на лечение се определят от лекуващия Ви лекар. Адреналин Софарма инжекционен разтвор се прилага подкожно или интравенозно от квалифициран медицински персонал. Преди интравенозното приложение инжекционният разтвор се разрежда до концентрация 1:10000 с физиологичен разтвор.

                        Възрастни:
                        За лечение на анафилактичен шок се прилага в дози от 0,2 до 0,5 mg, максимална доза до 1 mg. При сърдечен арест - интравенозно по 0,5 - 1 mg на всеки 3-5 минути по време на реанимацията.

                        Деца:
                        Интравенозно по 0,01 mg/kg (10 мg/kg) телесно тегло по време на реанимацията. При новородени до 1 месец при сърдечен арест Адреналин Софарма инжекционен разтвор се прилага интравенозно в доза 0,01 mg/kg (10 мg/kg) - 0,03 mg/kg (30 (мg/kg) телесно тегло на всеки 3-5 минути.


                        Още за: [непозволен линк]
                        Последно редактирано от Райковски; 30-10-13, 06:43. Причина: премахване на непозволен линк
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #72
                          От: За пчелните ужилвания

                          Венозно може да го постави медик или подготвен предварително човек. Четох, че се поставя мускулно в бедрото и ако не се повлияе, след 10-15 минути се повтаря.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: За пчелните ужилвания

                            Така е на теория,а на практика,докато стигнеш до Бърза помощ,може и да не ти трябва адреналин.Аз,съм един от тези хора които не се разбира ме с пчелите(от известно време,преди не беше така)Тази година след ужилване на няколко пчели ,едвам стигнах от село до болницата и припаднах пред кабинета,събрах половината доктори на болницата да ме спасяват,полежах и в интензивното и общия извод е -бай-бабо да не те среща мечка.Сам в гората няма как да си биеш адреналин,щото почти сигурно ще се самоубиеш,а орбазона няма да ти помогне при силен шок.Най-интересното е че от осите ми няма нищо,след 2м ме нажилиха 4 оси в гората бях сам и на около 10км от най-близкото село,имам някакви хомеопатични лекарства с мен та те ли помогнаха или нещо друго ,и този път ми се размина.Искам да споделя че лекаря ,който ме лекуваше ,ми каза че тези реакции на организма се дължат на генно модифицираните съставки в храните.(преди това до 40г са ме жилили много пъти пчели и не съм имал никакви проблеми)

                            Коментар


                            • #74
                              От: За пчелните ужилвания

                              Прочетете ето за това нещо, което по цял свят спасява деца и възрастни от алергичен шок и смърт - казва се ЕПИПЕН, идва от ЕПИнефрин(синтетичен аналог на хормона адреналин) и ПЕН, писалка на английски.

                              Инжектира се вкожно или подкожно, венозно пострадал или НЕмедик НЕ може да направи, за това НЕ е добре дори и да опитва!

                              Вкожно и подкожно в случая означава, че с игличката за диабатеци, която е така или иначе 1-2 см дълга няма как да се бие по-надълбоко, та без драми в тази посока.

                              ЕПИПЕН в България струва около 100-150 лева и се продава без рецепта, хубавото е, че има писалки за деца и за възрастни, приложението е елементарно и отнема 2-3 секунди, риска е минимален. http://www.epipen.com/How-to-Use-EpiPen

                              Евтиния вариант е ампула адреналин от аптеката за левче, комплект игла спринцовка 1 кубик за стотинки, и отнема под минутка на обикновен човек, рискове има, от инфекция, от вкарване на въздух в кръвта и т.н. за това се препоръчва на НЕпрофесионалисти ПОДКОЖНО, така риска малко се редуцира.

                              Ето тук нагледно е показано каква е разликата между вкожно, подкожно и мускулно инжетиране, вие правите45 градуса ъгъл на иглата и не повече от 1см вкарване в кожата(предпочита се ръка като място за приложение), тоест малките игли за диабетици са перфектни и за деца и за възрастни!

                              http://gardenrain.wordpress.com/2009...jection-sites/

                              Адреналина носи рискове за това прочетете листовката и се посъветвайте с лекар, това по-горе НЕ е предписание от медик а изразява само личното ми мнение!
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #75
                                От: За пчелните ужилвания

                                Много грешно е след ужилване да се подценява ужилването, особено от алергичен човек. Грешно е и да се правят опити, да си инжектираш адреналин сам, защото рискът е доста голям. Най-добре е веднага да се потърси медицинска помощ. Ако си в гората, лошо. Затова е хубаво никога алергичен човек да не ходи сам, дори и по поляните.
                                На пръв поглед ужилването, макар и безобидно, доста често е фатално. Пример е дал и колегата с мнението по-горе.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X