Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ги прихвана пчелите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво ги прихвана пчелите?

    Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
    Привет!
    Ами гаден е приятелю...
    Според мен има вкус на огранивено олио с привкус на отработено масло за двигатели...не, че съм кусвал и от двете...може и да си въобразавам щото го омразих тоя мед...Рапичния мед го изкупуват в Германия...
    Успех...
    А дали не го изкупуват само заради пчеларите? Да не скачат толкова против рапицата?

    Коментар


    • #47
      От: Какво ги прихвана пчелите?

      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
      А дали не го изкупуват само заради пчеларите? Да не скачат толкова против рапицата?
      Привет!
      Не не заради това...
      Доколкото знам го изнасят в големи разфасовки и в Германия добавят нещоси на растителна основа и го разфасоват в малки опаковки...ама какво добавят идея нямам...
      В западна европа го консумират под наименованието бял-кремообразен мед...
      Даже са доказали, че рапичния мед имал свойства на Афродизиак...
      Успех...
      Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
      .................................................................................................
      Е. Абу

      Коментар


      • #48
        От: Какво ги прихвана пчелите?

        Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
        ...Даже са доказали, че рапичния мед имал свойства на Афродизиак...
        Изследванията, да не са провеждани в някоя казарма - там, както знаем, боба и марулята също имат такива качества...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Какво ги прихвана пчелите?

          Какво не му харесвате на рапичния мед ,аз миналата година вадих за първи път такъв мед и с изключение на тава ,че няма аромат медът си ми хареса ,пък и няма да се учудя ако има и свойства на Афродизияк предвид факта споделен и от много колеги пчелари ,,че по време на рапична паша пчелите направо полудяват и се озлобяват прегледите на кошера се превръща в приключение с болезнен ефект , а и съм срещал писания по пчеларски форуми за полезноста на рапичния мед срещу белодробни и сърдечно съдови заболявания ....

          Коментар


          • #50
            От: Какво ги прихвана пчелите?

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            Писах в началото, до сега четох какво сте умували и ще се включа отново с воше позволение.
            Виждам че сте запознати с пчеларството за това ще споделя директно опит без обяснения.
            Аз съм на 38години, трето поколение пчелар. Тоест откакто се помня раста сред кошери. Всичко което описвате като неприятни случки със измрели и изчезнали пчелни семейства ми е минавало пред очите, и за мен няма нищо нередно или странно във тези неща.
            Вярно пчели не умират от студ, ама когато има достатъчно муха да произвежда топлина от меда.Когато мухата остане на малко кълбо в средата и наоколо е пълно със мед тя все едно се парализира.Както казваше един стар пчелар-зимата в кошера пита мед е буца лед. Има момент в който при малко муха тя просто се преохлажда и не може да го преработи и да отдели ттка нужната и енергия под формата на топлина. И тогава наблюдаваме явлението умрели пчели на топка в средата на пити пълни с мед.
            До тук никой не спомена и другият беч на презимуващите пчели- влагата.
            Тази гадна влага която се отделя при естествените жизнени процеси през зимата. Влагата от която пчеличките се подрискват и умират, особено когато няма възможност за зимно облитани. Знаете за какво говоря.
            Аз лично винаги след снеговалеж гледам да открия прелките, никога не затварям горната за да става течение.
            На възглавницата съм пробил отвори за вентилация, а понякога през най студените месеци дори откривам капачето на хранилката да се изветря кошера.
            Не мога да разбера защо толкова се оплаквате от рапицата, била виновна.
            Аз се моля да има рапица за да могат пчелите ми да се засилят пролетта. Какво по хубаво от много нектар рано на пролет и то за дълго време. Защо се роят кошерите, ами когато майката няма къде да снася, не защото пчелите нямат работа а точно наопъки. Внасят нектар по-бързо от колкото майката успява да снесе из празните килийки. И семейството забива и изпада в роево настроение.
            Казвате че слагате основи за градене и пак се роят. Да ама къде ги слагате, може ли майката като ги изградят да снесе в тях веднага.
            Другото което е спасително , а никой не спомена да го прави е да се вади меда навреме, да се разместват рамките или корпусите, за да се промени организацията в гнездото.
            По време на рапицата аз центрофужа по на често, веднага щом нектара е изветрен и започнат да запечатват.През това време слагам втори и ли трети магазин. А и работя само със Дадан Блат дето някой по нагоре каза че били кофти. Е не мисля че са кофти!!!
            Така че проблема Другари не е във рапицата или ГМОтата.
            Желая ви здрави пчелички и много продукция!
            Oтносно влагата, да тя е голям проблем, но ТЕЧЕНИЕТО Е ОЩЕ ПО-ЛОШО ОТ ВЛАГАТА, така, че внимавай.
            Причините за зимна смъртност за пчелите са много, лоши запаси от мед, манов или гроздов например, продължителна зима, те не се облитат, получават диария и .....
            Ако зимата е продължителна и студена, пчелите се движат само нагоре и назад по рамките, но нямат възможност да преминат на съседните пити с мед и загиват от глад при наличие на мед.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #51
              От: Какво ги прихвана пчелите?

              Относно вкусовите качества на рапичния мед-свинска мас със захар (според мен, разбира се),да не говорим че няма никакви полезни съставки в него,а афродизиак става и от една супена лъжица захар с добра реклама.А забравих,едно шишенце от рапичен мед на врата ви е амулет за здраве!!!

              Коментар


              • #52
                От: Какво ги прихвана пчелите?

                Първоначално публикуван от kara7 Преглед на мнение
                Относно вкусовите качества на рапичния мед-свинска мас със захар (според мен, разбира се),да не говорим че няма никакви полезни съставки в него,а афродизиак става и от една супена лъжица захар с добра реклама.А забравих,едно шишенце от рапичен мед на врата ви е амулет за здраве!!!
                Привет!
                Супер определение за иначе и омразния от мен мед...хахахаха...и най важното правилно...
                Само незнам как може на западняците да им става от мед...нещо са извратени тез хора...
                Аз от 15 години все покрай пчелите и меда, а от мед не ми става...виж ако вида голия задник на комшийката съм готов веднага да вляза в бой...
                Успех...
                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                .................................................................................................
                Е. Абу

                Коментар


                • #53
                  От: Какво ги прихвана пчелите?

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Oтносно влагата, да тя е голям проблем, но ТЕЧЕНИЕТО Е ОЩЕ ПО-ЛОШО ОТ ВЛАГАТА, така, че внимавай.
                  Причините за зимна смъртност за пчелите са много, лоши запаси от мед, манов или гроздов например, продължителна зима, те не се облитат, получават диария и .....
                  Ако зимата е продължителна и студена, пчелите се движат само нагоре и назад по рамките, но нямат възможност да преминат на съседните пити с мед и загиват от глад при наличие на мед.
                  Привет!
                  Значи до миналата година аз през зимата махам хранилката и върху процепа на таблата поставям вълнено парцалче на два пласта...
                  Тази година на част от кошерите отворих горната прелка, а горе на процепа на таблата оставих фибран за отопление...
                  На първия преглед ще ви кажа кои кошери са иззимили по добре...
                  Иначе съм съгласен напълно с теб...
                  Успех...
                  Последно редактирано от hun_ter; 27-02-11, 22:19. Причина: Допълнение...
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво ги прихвана пчелите?

                    И така днес проведох първият за годината пълен преглед на пчеличките.
                    Времето чудно(20 градуса , безветрие) мухата лети и носи прашец и вода. Семействата са иззимили отлично, като подмора е в границите на нормалното.Където не бяха го изхвърлили извадих дъната и ги почистих за да не мухлясът умрелите пчели. Превантивно против развитие на зарази. Храната в кошерите е напълно достатъчна за да стигне докато стане възможно подхранването със сиропец. Аз го започвам със първото зацъфтяване на овошките. По мъничко за стимулиране и където има нужда за дохранване. Наливам меден сироп.
                    Та картинката вътре в кошерите бе повече от красива, пчелите са доста живи, има много складиран пресен цветен прашец, като внасят постоянно нов. В гората са нацъфтели минзухари,кокичета и синчец. Пълно е с пчели. Но също така основен източник в момента си остава цъфтежа на леската.
                    А другото хубаво нещо е че има прясно открито и по малко запечатано пило.
                    За момента съм повече от доволен от видяното, дано и нататък да се развиват добре!
                    Хайде поздрави!!!!
                    П.С ( нямам жертви за сега от зимуването)
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X