Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Къртици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Предполагам, че е към мен зададения въпрос.
    1. На годишна база отглеждам около 1500 кг домати, 200 кг чушки, магданоз, лук, чесън, целина, алабаш, картофи, боб, цариградско грозде, поне 10 лози, череши, сливи, 2 дръвчета кайсии, 1 вишна, няколко ябълкови и круша дръвчета, 50тина заека, 3 котки, n-броя мишки и вероятно и други неща, за които не се сещам в момента.
    2. За мое успокоение - котките от горната точка.

    ПС: За да бъда честен - основната отглеждаща единица е бабата, аз съм основно PR и поддръжка на движимата и недвижима собственост.
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    NC 750

    Коментар


    • #77
      При мене бръмчилките работят. Най-скъпата - най-добре. Днес и купих нови батерии.
      Имам две соларни, от миналата година. Едната още работи, но слабо и взеха да се появяват все по-близо купчинки. Другата я беше залял потоп и дате фира.
      Имам капан с пружина - изобщо не го доближават.
      Пробвал съм димки и бомбички - ефект никакъв.
      Гледам, че руснаците ги изтребват механично (кротоловка) има разни варианти: https://www.youtube.com/watch?v=N9eZ0ByrTVo
      P.S. Хареса ми заровеният часовник. Ще го пробвам.
      Последно редактирано от kbot; 08-05-20, 13:22.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
        Предполагам, че е към мен зададения въпрос.
        1. На годишна база отглеждам около 1500 кг домати, 200 кг чушки, магданоз, лук, чесън, целина, алабаш, картофи, боб, цариградско грозде, поне 10 лози, череши, сливи, 2 дръвчета кайсии, 1 вишна, няколко ябълкови и круша дръвчета, 50тина заека, 3 котки, n-броя мишки и вероятно и други неща, за които не се сещам в момента.
        2. За мое успокоение - котките от горната точка.

        ПС: За да бъда честен - основната отглеждаща единица е бабата, аз съм основно PR и поддръжка на движимата и недвижима собственост.
        Ако обсъждаме само сляпото куче и къртиците, за съжаление котките не са решение. Поне при мен. Котки има много, но рядко котка може да се докопа до тях. Основното ми средство за борба със слепите кучета са самоделни капани, чак след това идват котките. С къртиците не се занимавам, а и тях котките не ги ядат.

        Коментар


        • #79
          Ахаха вече има супер много съвети, относно газа наистина не съм намерила никакви изследвания дали вреди или не...

          Коментар


          • #80
            Сигурно няма и да намериш. Дали вреди или не на какво?
            Иначе не знам дали съм писал в темата по рано но бях намерил добро решение по въпроса - обикновенни димки от амониева селитра. Тарикатлъка е да се разположат в поне 2 - 3 от дупките и да се запалят едновременно.
            Помага за исвестно време, като се появи нова дупка процедурата се повтаря.

            Коментар


            • #81
              Къртиците са полезни същества-не знам защо искате да ги убивате?

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Заради къртичините. Развалят ми пейзажа

              • Владо М
                Владо М коментира
                Редактиране на коментар
                Това наричам аз шиб*н садизъм. С една лопата се заравня за една минута.

              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Садизъм е да заравняваш декар и половина. Аз си имам и друга работи и ги гоня хуманно с бръмчилка. Ако нахалстват ще ги трепя без лоши чуства.

            • #82
              Аз взех някакви хапчета дето миришат много гадно, отровни били. Ще видим дали ще имат ефект!

              Коментар


              • #83
                Първоначално публикуван от contacol Преглед на мнение
                До: Помощ! Къртици.

                Къртици и слепи кучета се гонят и унищожават най-лесно със смок. Смокът може лесно да се опитоми. Той много обича прясно мляко. Всеки ден на едно и също място, по едно и също време му слагаш паничката с подсвиркване. След известно време смокът ще идва само като му подсвирнеш. Та той е в състояние да седи и дебне цял ден пред дупката на къртицата или сляпото куче.Като се появи, той се нахвърля и я удушава. Като изчистиш цялата територия от къртици и слепи кучета със въпросния смок се отърваваш и от него като му пуснеш таралеж. Със кучета също става, но се търси специална порода за подземен лов:ягхтериери,бултериери и всякакви видове териери. С котка може и да става, но с котка, която е научена и ловува. Има котки, които нищо не могат защото не са научени, но има и такива, които са научени и нищо не пропускат. Та така. Караме на принципа за естествения враг на къртиците и слепите кучета.
                Ако таралежите станат много, пускаш лисици. И ако те станат много търсиш ловджии. Така правеха тримата глупаци. Поздрави
                Nissan Pathfinder 4.0L

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Смоци имам. Виждал съм ги да влизат по дупките, но къртиците си стоят. То и жаби имам, ама те не ми пречат, нито смоците.

              • #84
                Стара тема, ма да споделя.

                Тая година ни разсипа сляпото куче. От пролетта не се е спряло. Започна с грахта, мина на картофите, после подпука чесъна и лука и накрая подхвана боба.

                От години правехме с баща ми (Бог да го прости!) едни тракащи и скрибуцащи въртележки, които донякъде помагат.
                Имам пет соларни уреда наредени над боба и преди пипера. Миналата година беше вадило и от него. А тази, тъкмо се очертава да има за някоя и друга низа сушени чушки.
                Та, проблемът с тези тракалки е, че с годините се скапват перките, Изгниват или се чупят. А имаше 5-6.

                Днес ми остана малко време и реших да възстановя поне една. По-нататък, здраве и живот, ще направя повече.
                Понеже самите перки са най-голямата заЙгравка, реших че ще си купя диск за дърво за дълбаене (карвинг). Като раш пила.

                Качвам няколко снимки, колкото да се добие представа.
                Предимството е, че звукът не е постоянен и през равни интервали както при електронните, на които са привикнали и не ги ебават изобщо.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:294105478_1499677623827426_7226028128521037200_n.jpg
Прегледи:304
Размер:88.9 КБ
ID:6877557

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:293792827_420388530138540_1048977135436910167_n.jpg
Прегледи:289
Размер:41.2 КБ
ID:6877558

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:293660789_819440082305693_5115589909896208467_n.jpg
Прегледи:304
Размер:116.2 КБ
ID:6877559

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:293135059_1237930817036105_1607118389690470781_n.jpg
Прегледи:300
Размер:200.0 КБ
ID:6877560

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:293465870_434679201887651_2634858331610103461_n.jpg
Прегледи:299
Размер:47.6 КБ
ID:6877561

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:293874146_1384912712019216_3053823954399904556_n.jpg
Прегледи:301
Размер:85.1 КБ
ID:6877562




                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  И понеже се влияе от поривите на вятъра (когато го има, де), не е някакъв постоянен ритмичен звук през равни интервали като на соларните УЖ гоначки.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Този пропелер сам ли си го дялаш? Ако е така-голямо браво. Аз си знам,ч е си със златни ръце, ама чак и аеродинамика да разбираш...

                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Перките си ги правя сам. Не е астрофизика, нито рокет сайънс. Светнат съм поне основно с аеродинамиката. Татко също беше. Въпрос е на търпение и ръка.
                  Не трябва да е тежка перката, за да се завърта лесно от дори малко вятър. Но като я изтъняваш пък, е по-склонна да се строши с времето. МОга и доста по-прецизно, но не е това замисълът. Малко дисбаланс дори помага да трака повече.

              • #85
                Далеч съм от такива грижи, но съм чувал, че ползват "фос-токсин" или нещо подобно на таблети, които се заравят в дупките. много отровно било и трудно се намирали, ако ги има все още. Инфото ми е от преди много години.
                ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                Коментар


                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Радвай се, че си далеч.
                  Иначе сме пробвали какво ли не. Имам и капани. Слагали сме карбид, нафталин. развалена риба, просто не се сещам да изброя всичко. Пукал съм с газов пистолеД в дупките...
                  Колкото повече запустява полето, гадовете се насочват към обработваните земи. Дори корените на една фиданка кайсия ми съсипаха.
                  Татко ми , имаше всичкото търпение на света за да ги дебне с часове на отворена дупка и забита малко преди отвора права лопата. Той от страната на лопатата и с огледалце. Гадта не обича отворени дупки и идва да ги зарие (запуши). Като я види че зарива, забива лопатата отзад, за да препречи тунела и да не се върне. Много са бързи и макар че са слепи, чуват отлично и усещат вибрации. Понякога само да се изправиш и те е изпреварило да се върне, преди да забиеш лопатата.
                  Да не ти дава Господ да си имаш работа с такива!
                  И не че яде. Прави складове дълбоко под земята за зимата. Баща ми е откривал такъв на метър дълбочина с всичко педантично подредено вътре.

              • #86
                При мен с рибата се получи. Вече ги няма. Сигурно са при съседите.
                Nissan Pathfinder 4.0L

                Коментар


                • #87
                  Зимата беше топла. Рано са започнали тая година.
                  Обаче си намерих двора рзкопан. Някакво животно е гонило къртица по дупките и е разровено доста - примерно 2 метра дълъг окоп, все по къртичината.
                  И ме хвърля в размисъл, какво ли ще да е това? И дали яде хора ...
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #88
                    Ако гледаш малко куче с голямо сърце (ягтериер) ще да е той...
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X