Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Къртици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ! Къртици.

    Помагайте! В двора имам къртици. Не е ясно колко са ама градинката на жена ми е като швейцарско сирене. Купих от ония вибратори дето ги рекламират ....да си ги слагат отзад по добре. За къртици не помага. Вчера къртичината беше на 10 см. от смотания вибратор. А уж е от хубавите- скъп.
    Да стоя в 5-6 часа сутринта с мотиката ми е трудно.
    Капани не знам да слагам.
    Ако някой знае друг способ да казва, че закъсах.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    До: Помощ! Къртици.

    Повече тук -
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%F2%E8%F6%E8
    Аз разчитам на комшийската котка.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ! Къртици.

      Ние имаме капан за къртици, който се слага на дупката на къртицата. Мисля че се бешехванала поне 1 или 2. Към края на седмицата, ако се прибирам ще го снима

      Коментар


      • #4
        До: Помощ! Къртици.

        Сложи в дупките парцали напоени с нещо - примерно нафта , терпентин или има и други идеи, но не се сещам. После притисни отвора на дупката да се затвори .
        След два дни мисля, че комшията ще има вече проблем .....

        Коментар


        • #5
          До: Помощ! Къртици.

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Сложи в дупките парцали напоени с нещо - примерно нафта , терпентин или има и други идеи, но не се сещам. После притисни отвора на дупката да се затвори .
          След два дни мисля, че комшията ще има вече проблем .....
          пробвах какво ли не!само парцали с нафта помогнаха!2 години вече няма и помен от тях

          Коментар


          • #6
            До: Помощ! Къртици.

            С гаэовата бутилка един маркуч по дълга тръба на края.По 5 мин.във всяка дупка без да палиш.ПРОБВАНО.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ! Къртици.

              Миналата година го имах същия проблем-една шепа пиратки и във всяка дупка по една,палиш,пускаш в дупката и запушваш с крак и така наред.Сега рови в комшийте.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ! Къртици.

                Много успешен вариянт са димкитие от амониева селитра и вестник. Пускаш в няколко съседни дупки едновременно и забравяш
                Ако не ти се разправя сам да си правиш димките може да си купих готови от някоя по-добре снабдена агро аптека - има димки специялно предназначени за борба с къртици.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ! Къртици.

                  Къртици и слепи кучета се гонят и унищожават най-лесно със смок. Смокът може лесно да се опитоми. Той много обича прясно мляко. Всеки ден на едно и също място, по едно и също време му слагаш паничката с подсвиркване. След известно време смокът ще идва само като му подсвирнеш. Та той е в състояние да седи и дебне цял ден пред дупката на къртицата или сляпото куче.Като се появи, той се нахвърля и я удушава. Като изчистиш цялата територия от къртици и слепи кучета със въпросния смок се отърваваш и от него като му пуснеш таралеж. Със кучета също става, но се търси специална порода за подземен лов:ягхтериери,бултериери и всякакви видове териери. С котка може и да става, но с котка, която е научена и ловува. Има котки, които нищо не могат защото не са научени, но има и такива, които са научени и нищо не пропускат. Та така. Караме на принципа за естествения враг на къртиците и слепите кучета.
                  sigpicНЕ ТРУПАЙТЕ ПАРИ! ТЕ СА СРЕДСТВО ЗА ЖИВОТ! ПОЛЗУВАЙТЕ ГИ ВСЕКИ ДЕН!(Ванга)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ! Къртици.

                    Помня преди години как ги отвъдиха нашите на една вила,само че те бореха сляпо куче,може и къртицата да се повлияе и да надуе платната.
                    Където видиш дупка,половин сурова скумрия с карантиите и зариваш дупката рехаво.
                    Преди това вода в дупките,някакви отрови от селскостопанската аптека,нищо-дворчето беше станало лунен пейзаж.Цвете,картоф,домат-забрави,всичко под ножа.
                    Това със скумрията го каза един дядо от селото и беше еднократно.Повече не се появиха гадините.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ! Къртици.

                      Мнение на Contacol
                      Къртици и слепи кучета се гонят и унищожават най-лесно със смок. Смокът може лесно да се опитоми. Той много обича прясно мляко. Всеки ден на едно и също място, по едно и също време му слагаш паничката с подсвиркване. След известно време смокът ще идва само като му подсвирнеш. Та той е в състояние да седи и дебне цял ден пред дупката на къртицата или сляпото куче.Като се появи, той се нахвърля и я удушава. Като изчистиш цялата територия от къртици и слепи кучета със въпросния смок се отърваваш и от него като му пуснеш таралеж...
                      Оправи ми денямерси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ! Къртици.

                        Внимавай да не попаднеш на глух смок, че ще има да го викаш цял ден
                        Териерите са добро решение, но по-добре да се ползват при есенна и пролетна оран /да не личи много де/. Такива траншеи ще направят, че после ще трябва комбинирана машина да се подравни терена.
                        Решенето са парцали с газ за горене или нафта, което си е същото. За сляпо куче - капани. Кътицата е насекомоядна.
                        Друг начин е засяването на няколко рицини. Знам че помага много и със сигурност ще ги изгони.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ! Къртици.

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Внимавай да не попаднеш на глух смок, че ще има да го викаш цял ден.
                          Няма как иначе да е , освен ако не свиркаш с крака по земята, щото те ловят само тея вибрации.
                          По същество има мноооого начини за борба с къртиците и сляпото куче, което говори за тяхната неефективност. Един от начините (а аз съм пробвал доста), който при мен даде сравнително добър резултат е с маркуч от ауспуха на колата (или ел. генератора) в дупките - по същество е същото като парцалите, но незнайно защо, ефектът беше много по-голям. Номерът със специализираните димки претърпя пълен провал. Въобще, всички тези миризливи неща се дънят, защото в момента в който гадината усети миризмата, запушва края на тунела и .. все едно нищо не си правил. Най-добрия начин за борба с тея вредители си остава комплект пенсионер със свободно време, столче, пръчка и лопата (за тези, които имат баби и дядовци)за през пролетта и лятото. През есента търсиш убежището на гадините, опустошаваш го и ги оставяш без храна за зимата - правиш го няколко пъти, за да си сигурен, че няма да ги бъде в студовете. Е, догодина идват нови, но така е - на война като на война.

                          П.П. Зависи колко е голямо мястото, което искаш да опазиш.Ако иде реч за половин декар или по-малко, повечето горни методи вършат някаква работа. Ако е за повече - плащаш данък "природа" и това си е.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ! Къртици.

                            При мен свърши работа двутактов двигател с МНОГО масло в бензина и маркуч на ауспуха, чиито друг край вкарваш в дупката. Оставяш го да бръмчи около час и сбогом къртици)) Помогна и срещу мравките, които си правеха мравуняци в райграса ми.

                            А за колегата, сипващ питие и свиркащ по смоковете :
                            1.Смокът в двора определено предпочита гризачи
                            2. Влечугите са ГЛУХИ
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ! Къртици.

                              Първоначално публикуван от contacol Преглед на мнение
                              Къртици и слепи кучета се гонят и унищожават най-лесно със смок. Смокът може лесно да се опитоми. Той много обича прясно мляко. Всеки ден на едно и също място, по едно и също време му слагаш паничката с подсвиркване. След известно време смокът ще идва само като му подсвирнеш. Та той е в състояние да седи и дебне цял ден пред дупката на къртицата или сляпото куче.Като се появи, той се нахвърля и я удушава. Като изчистиш цялата територия от къртици и слепи кучета със въпросния смок се отърваваш и от него като му пуснеш таралеж.

                              http://www.vbox7.com/play:e600e052

                              За кой ли вече път...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X