Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лозе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шекер - 25

    Тон и половина са в бидоните
    Прикачени файлове
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • Охаааааа, браво! Това на снимката какъв сорт е? Ти в кой район си, каква захарност? Аз след 2-3 седмици ще събирам надявам се.


      Коментар


      • Аз вчера наложих виното.
        От декар и половина лозе - 5 кофи грозде. Орубено и намачкано излезе около 15 литра.
        Вино ще изкарам 3-4 литра юбилейно.
        А лани беше над тон и отточих над 300 литра.
        Калпава година...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • Съболезнования адаш ...и моето е на една трета от минали години , но все пак напълних 3 бидона ...наздраве да е
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • Е що така ви се получи, градушка ли ви пра?
            Тука при нас, центр. сев. България, има спорадични оплаквания но общо взето народът е доволен. Аз също съм доволен, само от асми, бидонът вече е в тиха ферментация. почнах да бера сериозно и от десертното, нося на работа да плющи колегията

            Коментар


            • И тук доста колеги се оплакват, казват че е от дъждовната пролет.
              Аз съм доволен малко по-малко е добиват от миналата година но нищо фатално. Даже според мен е от сухото лято ,ако беше поваляло в края мисля че нямаше да има разлика. При мен имаше съвсем леко засегнато от гроздето и то изсъхнали в края на салкъма, Колегите твърдят че е от маната още при образуване на грозда. Интересното е че примерно две съседни лози едната перфектно грозде другата засегната, сорта Мерло пръскането същото …

              Но не се оплаквам де за мен годината беше добра , ще видим какво ще наточим
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • Не знам какви дъждове валяха, но не успях да го овардя, ако и да го пръсках три пъти и то с различни препарати. Киселинен дъжд ли падна, не знам. Последния път с Ридомил, който е най-силното срещу маната, Не и не.. Иначе, беше лозарско лято.
                Яко горещини и каквото остана се беше опекло на над 25 процента захарност.
                Всички лозя около нас са така. В някои няма и зрънце.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • gabocvet
                  gabocvet коментира
                  Редактиране на коментар
                  Саше на една трета съм от миналата година. Като захарност е повече от отлично.
                  10 пъти съм пръскал, след всяко трето пръскане смменях препарата. При нас масово не се опраши когато цъфтеше.

                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ти си пръскал 10 пъти , ама е имало какво да пръскаш. На мен след третото и оная гадост дето валя, всичко покафеня. Е, за какво да го пръскам? И след две седмици нямаше помен от гроздЕ.Просто го отебах.

                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  И днеска трябваше да снимам кюнеца на теца, дето ония ми блокират магистрали... С километри воал от дим.... НТД...

              • Готов съм и аз,никога досега на 20.10 не съм правил гроздобера,но така трябва. Димята си иска края на октомври, даже не мерих захарност,сладнеше си, а за София ако има желаещи мога да снабдя някой друг останал миналогодишен литър.
                Добре че е мрежата против птиците иначе нямаше нищо да стане. Мрежата ме спасява вече 3-4г., но някой птици успяват да хапнат и под мрежата някак си.

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Браво! Това под мрежата, да не са лисици, например? И при мен димят на асмите почна да узрява, другите бели вече са жълти...

                • gabocvet
                  gabocvet коментира
                  Редактиране на коментар
                  Дядовците ми бог да ги прости не беряха преди първа слана. Но и сланите падаха по–рано.

              • 19R поздравления за резултата

                Кви слани човек така се измени времето вчера 30 градуса всички бидони бяха станали “огледало” сега всичко ври наново . Кога ще точа незнам , е аз източих 60 литра за “комкане” да има
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • Комплименти!
                  Колкото до точенето, някои го точат веднага след бурната ферментация.
                  Аз точа за Коледа. Обичам виното да ми отлежи със шушулките и семките и да стане леко стипчиво с танинов вкус. Не харесвам "гладките" вина. Нито сладникавите. Виното го харесвам (нарочно казвам харесвам, а не обичам, щото не съм пияч) -сухо.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • При мен гроздоберът е като по Бай Тошово време - продължава до Новата година

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20231216_144151.jpg
Прегледи:92
Размер:904.5 КБ
ID:6947781

                    И една педя сняг имаше отгоре, и не знам колко слани го париха и не ще да пада, хаха. Бях се заканил че пет асми димят за догодина ще ги направя на нула, ама сега си мисля че може и да оставя двечки за разкош.

                    Коментар


                    • Ехеее, разкошно е ,а и да си похапваш грозде посред зима е някак си...НЕЧОВЕШКО Браво, абе държелиев сорт си е димята и аз имам няколко чепки откъснати преди 2месеца с малко от лозовата пръчка и си седи и чака да се изяде насред зима.

                      Коментар


                      • jordanov sv
                        jordanov sv коментира
                        Редактиране на коментар
                        Край! Оня ден последното от асмите замина на кокошките.
                        Иначе май не помня друга година до толко късно да съм го държал по асмите, но явно прриродата си играе игрите. Ставаше за ядене до последно, верно - с лееко променен вкус.
                        От Болгара съм накачил по пироните двайсетина чепки, че и то беше здраво таз година и засега е екстра.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X