Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лозе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Говорих с със специалистите в лабораторията, в която си нося вината за анализ. Казаха, че използването на селективни хербециди променя вкуса на виното и се усеща.
    До сега при първото появяване на плевели пръсках еднократно, но тази година ще ги боря само с кордата.
    Лошото, е че има къпини и един увивен плевел, който се развива по-бързо от лозите и върви нагоре по пръчките и теловете и не знам с тях как ще се справя.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Аз ползвам тотални. Вярно, веднъж, но иначе няма смогване.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        То това е хубаво, но миналата есе купих червено грозде от еко производители. И направихме много хубаво розе. Лабораторията с която работим-правим проби и купуваме препарати ни поискаха мостри от вината ни, за да ги представят на тяхно събиране с колеги в Пловдив. Те, колегите им много харесали розето ни. Според тях биол от лозя, които не са третирани с хербециди. Свързахме се е единия производител на гроздето и го запитахме с какво пръска против плевели. Отговора му беше, че е еко лозе и държи плевелите ниско само с корда. Слоя треви задържал и влага в почвата.

    • Днес пръсках лозето за първи път. Тирам, Вивалдо и нещо за акари.
      Имам филизи от 5см. до 50см. Кога се тори и с какви торове? Кога се полива?
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • И аз пръсках, но вече има мана. Явно съм закъснял.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • По принцип с MPK ама е малко късно за него , може със PK без азот само че е хубаво да се зарие. Аз лично избягвам да торя играя го био , а и все пак аз си пия виното, когато го правя е в супер занижени норми.
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Не се плашете от това бе. Той си е храната на растенията, ако ги оставите гладни-надявайте се на качествено грозде...
            Живко,тора е тип Нпк, идва от Nitrogen-Phosphorus, Kalium.
            Азота е най-потребявания, но и другите елементи си трябват. Разликата е,ч е азота е подвижен в почвата-той се разтваря във водата(съединенията му де), и си се движи с нея.
            Особеното на фосфора и калия е, че не са подвижни. Т.е-където ги сложите-там си стоят. И ако не се усвоят известно време-малко по малко се минерализират, и преминават в трудно или направо неусвоими форми. Затова правилното торене с тези елементи е да се вкарат на дълбочината на корените, те ще си ги намерят. Най-добре това става с разхвърляне преди есенната оран. С нея те се заравят в почвата, и там корените ги намиратлесно.
            Напоследък излязоха и течни форми на ПК торове,но надали ще намерите в битови количества.

        • Дочев, ти преди години беше пуснал тема за ново лозе, що не си я поддържаш?
          Поливане - при засушаване. Най-добре капково, но зависи от много работи. Обикновено може и без поливане, особено ако лозето е старо, почви, разположение, роза на ветровете и т.н. /или тероар дето му викат/ зависи какви са, но те тия неща се гледат още преди да се търси мястото.
          Азотното торене трябва много да се внимава щото засилва много шумата, дава сила и на гроздовете ама се пукат зърната... Фосфор и калий през няколко години е хубаво да се слагат - надълбоко, със заораване. Даже преди засаждането го дават задължително запасяване с фосфор калий дълбоко в корените, действа с години после. Има си и по-специални лозарски торове, там с някои микроелементи, но трябва да се гледа конкретно какво се търси. Отделно има и листни торове, те са лесни за употреба и помагат много за качеството на гроздето. Разбира се, и с оборски тор може, стига да има, но той си е със специфики и не е за всеки, особено напоследък.

          Коментар


          • Нещо старата лозя на асмата се мъчи. Болест ли е нещо?
            С какво да пръскам евентуално или е късно вече ?
            Сорта е памид.







            Другите лози в другия край на асмата си изглеждат добре.

            Коментар


            • Нито съм агроном ,нито специалист,но едва на последната снимка виждам нещо като брадавици по листата(може и да греша) , ако е това не е болка , поне така съм чел.

              Коментар


              • Трудно се вижда от снимките, но листата седят червеникави.

                Коментар


                • Има болест "червен бренер" ,но не прилича на това, по-скоро все едно има липса на някакви елементи вероятно, може и да греша. Аз ползвам листен тор българско производство , взимам го директно от човека в Люлин https://humustim.com/ може да пробваш.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Дочев, ти преди години беше пуснал тема за ново лозе, що не си я поддържаш?
                    Поливане - при засушаване. Най-добре капково, но зависи от много работи. Обикновено може и без поливане, особено ако лозето е старо, почви, разположение, роза на ветровете и т.н. /или тероар дето му викат/ зависи какви са, но те тия неща се гледат още преди да се търси мястото.
                    Азотното торене трябва много да се внимава щото засилва много шумата, дава сила и на гроздовете ама се пукат зърната... Фосфор и калий през няколко години е хубаво да се слагат - надълбоко, със заораване. Даже преди засаждането го дават задължително запасяване с фосфор калий дълбоко в корените, действа с години после. Има си и по-специални лозарски торове, там с някои микроелементи, но трябва да се гледа конкретно какво се търси. Отделно има и листни торове, те са лесни за употреба и помагат много за качеството на гроздето. Разбира се, и с оборски тор може, стига да има, но той си е със специфики и не е за всеки, особено напоследък.
                    Едно ли е да го мислиш
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Трудно се вижда от снимките, но листата седят червеникави.
                      Сетих се за теб:
                      https://www.bgfermer.bg/Article/1164...ntentdiscovery


                      Коментар


                      • Как са лозите колеги? Аз се радвам макар и още неузряло...


                        Димят:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-08-28_13-19-17-941.jpg
Прегледи:154
Размер:211.8 КБ
ID:6887981


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-08-28_13-19-17-571.jpg
Прегледи:154
Размер:238.5 КБ
ID:6887982



                        Италия
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-08-28_13-19-24-043.jpg
Прегледи:144
Размер:240.3 КБ
ID:6887983







                        Коментар


                        • Първия гроздобер на част от ранните сортове мина.

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • охх мале едрото продълговато какво е?

                            Коментар


                            • gabocvet
                              gabocvet коментира
                              Редактиране на коментар
                              Велика и козя бозка.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X