Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котле на твърдо гориво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котле на твърдо гориво?

    Предстои ми да изграждам котле на въглища, около 200-300 Квт, за отопление на оранжерия.

    Не мога да намеря толкова мощно съоръжение!
    Даже вече се чудя дали да не го иззидам сам.

    Някой има ли опит с нещо подобно?

  • #2
    До: Котле на твърдо гориво?

    Трябва да търсиш нещо промишлено. Домашните са до около 50 kW.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      До: Котле на твърдо гориво?

      Зад Централна гара (не се сещам текущото име на булеварда) от гробищата към колелото на надлез Надежда в дясно след ТЕЦ-а - "КОТЛОСТРОЕНЕ"
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Котле на твърдо гориво?

        Продавам котел на твърдо гориво
        $4000

        Котела е правен преди 4год. за оранжерия от 350кв.м. ( +запас от 30%)с един найлон.Изработен е от ламарина 6 и 7мм + 45бр.тръба-200х90мм+22бр.-100х3/4 за водната скара.Котела е с две камери и регулируем 4 ходов път-един горивен и 3 през тръбите които се регулират от 2 клапи.По думите на майстора има мощност 200-240kw в зависимост от горивото.
        Обява № 88018
        Публикувана: 11.08.2008
        Тип Обява Предлага
        Категория На Далавера
        Видяна 123 пъти
        Отпечатай Обявата Изпрати на приятел

        За Контакт
        град Пловдив
        илиев
        0898737171

        Тази обява успях да намеря за Вас. Дано не е продаден и Ви свърши работа.
        Успех в начинанието!

        Коментар


        • #5
          До: Котле на твърдо гориво?

          Ето ти още обяви
          http://bgimoti.info/component/option...001/Itemid,75/

          http://www.bezplatno.net/listing-880...do_gorivo.html

          Или потърси в няккоя търсачка

          Коментар


          • #6
            До: Котле на твърдо гориво?

            Volk.....

            Според мен, вземи и си го направи сам. Ще се получи най-добре .... и точно каквото ти трябва.
            Вземи разгледай един парен локомотив ..... не е чак толкова сложно ...

            А и в Нета има доста инфо по въпроса.
            За мен проблем ще ти бъдат котелните (безшевни) тръби, но .... на всичко му се намира цаката.

            Успех!!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              До: Котле на твърдо гориво?

              Момци!

              Помогнахте ми много!
              Точно това търсих и вече се разбрах с човека...

              Благодарение на вас, 5 жени на село ще имат работа през зимата!
              Поздрави и още веднъж благодаря на всички!

              Коментар


              • #8
                До: Котле на твърдо гориво?

                Реших да ви държа в течение по въпроса...
                Все на някой може да му свърши работа някоя информацийка.
                Взех въпросното котле от снимките.
                http://www.bezplatno.net/listing-880...do_gorivo.html

                Оказа се много интересен случай! Още като го видях на снимките ми се видя доста солидно и правилно замислено.

                Като го видях на живо се убедих, че не съм се излъгал. Собственика го е правил за себе си, намерил е 7 мм. ламарина от военните заводи.

                Тежи над 2 тона.
                Обаче впечатлява майсторската изработка.
                Проучих въпроса и се оказа, че е правено от Бай Цвятко, който правил такива в Полша и бил легенда /оправдано/ на цветарската борса в Пловдив.

                С две думи, въглищата се зареждат в две камери, всяка събира по две колички, изсипват се върху тръбите и горещия въздух преминава 3 пъти S образно през тръбите.

                Цялото това съоръжение е с два корпуса, т.нар. "водна риза" и водата преминава и около тръбите. Направо е впечатляваща сумарната топлоотдаваща площ!

                Дотук добре, но се налага да работи с комин, който се оказа че трябва да е почти 8 метра висок!

                С голям срам, разбрах чак сега принципа на тегленето на въздуха от комина, незнам защо съм си мислил че тягата идва от различните налягания - едва ли не, перпетум мобиле...

                Ама не, тягата идва от нагорещяването в долната част на комина и от там вдигането на топлия въздух нагоре. Така че трябва да е или от метал с изолация или масивен от тухли.

                Аз обаче имам друга идея. Вместо да тегля въздуха, мисля да му подам с контролирано налягане.
                Затова взех два осови вентилатора, прорязах отвори отдолу в двете камери, и вкарах алуминиеви въздуховоди /за да не се стопят вентилаторите/..
                Сега идва интересната част - взех два димера за осветление и сега мога много прецизно да контролирам подаването на пресния въздух във всяка камера!

                От утре започвам изпитания.. Идеята ми е ако мога да контролирам с пресен въздух горенето, в бъдеще ще заменя димерите с автоматика.

                Така котлето ще стане полукибернетично и остава само киборга да зарежда, за което мисля да се погрижа със система от звънци и сигнални лампи.

                От твърдото /въглища/ по-хубаво няма!
                За тези цели, де...

                Коментар


                • #9
                  До: Котле на твърдо гориво?

                  Защо си решил, че трябва комин, 8 метра висок? Това да не е височината на оранжерията? Едва ли. Мисля, че има изисквания само за вътрешния диаметър на комина и височината над покрива. Не зная защо, но всички котли с вентилатори, които съм виждал, са с такива на изхода. Идеята ти е интересна, чакаме отзиви от пробите, успех!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Котле на твърдо гориво?

                    И с котли съм се занимавал... известно време. На твърдо и течно (мазут и нафта) гориво. С газ и баба знае.
                    Майсторът е направил добре котлето откъм почистване, ти само си приготви подходящ "шомпол" за тръбите, че ще ти трябва. Не се радвай много на топлообменната площ - при въглищата е тънка работата. Колкото е по-голяма е тя и изстиват димните газове, толкова повече сажди и смоли се отлагат по тръбите и комина (респективно често почистване).
                    Ако горивната камера е гола - отдолу тръбите, а отстрани водната риза, както ми се струва от снимките, хич не е добре - няма да имаш пълно изгаряне и ще хвърляш неизгорели въглища. На промишлените, а и на добрите домашни тя е облицована с тухли. По този начин самите въглища могат да развият необходимата температура за доброто си изгаряне, нищо, че ни се струва, че губим от площта на водната риза. На въглищата, за разлика от дървата трябва да им се осигури възможност да вдигнат висока температура, за да изгорят. Може би това котле е замисляно за дърва?!
                    Комин ще си трябва и с достатъчна височина, и изолиран. Освен това го направи направо нагоре, без такива чупки настрани, както е направен. Не напразно са ти споменали за комина, предишният собственик е видял зор, затова е. Действително промишлените котли бяха с вентилатор между котела и комина, но някои имаха и вентилатор на входа. Имаше и възможности за настройки. Ако буташ въздух вътре, а коминът не тегли, само ще се опушиш като сланина. Той трябва да има възможност да се затопли, за да създаде сам тяга, след това никакви вентилатори не са нужни. По-малко енергия ще загубиш, ако част от топлината загрява горивната камера и комина, отколкото да създаваш тяга с ток. Абе, едно 150-180°С трябва да излизат от котела като температура на газовете, за да нямаш тези проблеми.
                    Дано да нямаш такива, само ти споменавам някои възможни.
                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Котле на твърдо гориво?

                      Това с ел. тягата го забрави! За всяка горивна камера може да се изчисли необходимата височина и широчина на комина .Колкото по висок толкова по добре!Ако е ниско комина ще трябва да си наемеш и щатен чистач на оранжерията и околните сгради.При нисък комин само за една година всичко ще е в петна и сажди.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • #12
                        Тръгна!
                        При това идеално /поне доколкото мога да го определя с нулевия си опит/!

                        Въобще не съм предполагал каква мощна енергия отдава тоя кюмур?!

                        То било нещо страшно бе! Сега вече разбирам защо е успявал да движи влакове!

                        Номера с вентилаторите стана, единствено с отклонението че работят на пълна мощност - може би са слаби?

                        В началото димеше яко, след половин час пушека беше едва забележим.
                        За нула време, започна да вдига температурата в оранжерията.
                        Най-големия ми проблем беше , че имах няколко дни преди да замръзнат зеленчуците и като се стигна до помпата, то не бяха оферти, срокове на доставка един месец, изчисления и т.н. И две цени екстра - 1500 лв. и скромна - 840 лв.

                        Обаче реших да приложа тактиката на конструиранета на Т-34 и поставих без много изчисления една градинска нашенска помпа, която оразмерих на око и получих срещу 250 лв и то веднага!
                        Интересуваше ме турбината да е метална и да е отделена от корпуса за да не прегрява...

                        Засега всичко е перфектно, смешното е че поради липса на време използвах PVC ф 50 и изцяло полиетиленови фасонни части и за входа и за изхода. Говорих с технолога на КДН и човека потвърди, че единствения проблем е че се скъсява срока на годност.

                        Още веднъж благодаря на всички за помоща и ценните съвети!

                        Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                        Това с ел. тягата го забрави! Ако е ниско комина ще трябва да си наемеш и щатен чистач на оранжерията и околните сгради.При нисък комин само за една година всичко ще е в петна и сажди.
                        Това е интересно, аз съм в полето, но ако опуши оранжерията ще е кофти!
                        Не се бях сещал за тази страна на проблема!

                        Паджеровод, няма да го зидам, защото искам да направя високоскоростно затопляне при голям дебит..
                        А големия дебит ми е нужен за да вкарам много на брой радиатори и да работи с ниска "делта Т"!

                        И без това правя двоен под на оранжерията/ мой патент/, ако някой го интересува ще разкажа ...
                        Последно редактирано от cveti; 26-11-08, 14:57.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Котле на твърдо гориво?

                          Първоначално публикуван от Volk
                          И без това правя двоен под на оранжерията/ мой патент/, ако някой го интересува ще разкажа ...
                          А има ли възможност да се покаже? Не на снимка, а на място.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Котле на твърдо гориво?

                            Какво ще гледаш в оранжерията и изгодно ли ще ти бъде?
                            Колко стотинки ти излиза 1 kw/h добит от въглища.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Котле на твърдо гориво?

                              Какви въглища използвате за котлето? Вентилаторите, къде са поставени? Като инжектори или директно на димоотвода? Това с двойния под като системата "Полимутан" ли ще правите? Това без комин не ми изглежда добра идея.
                              Ако може споделете по-вече подробности.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X