Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агро форум...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Агро форум...

    волк ти със животновъдство занимаваш ли се .тука един приятел продава кравите си хелифорд към 30 броя са .

    Коментар


    • #62
      До: Агро форум...

      Още съм на ниво мандра и магазин, рано ми е за кравите, но догодина есента съм на линия за около 200 парчета.../ако вече не са ...../
      А и очаквам тогава хората почти да ги подаряват...

      Коментар


      • #63
        До: Агро форум...

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Още съм на ниво мандра и магазин, рано ми е за кравите, но догодина есента съм на линия за около 200 парчета.../ако вече не са ...../
        А и очаквам тогава хората почти да ги подаряват...
        Ами дано не са ги... Но недей чака да ги подаряват. Ако съм аз по-скоро бих ги... отколкото да ги подарявам. Ако имах финансовата възможност бих ги купил още сега, че ситуацията в България е доста динамична в момента. Може да се окаже, че който играе пичели, който не купува ни пичели. Е аз не купувам, ама и кога ли съм печелил:-(((
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          До: Агро форум...

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          ОК!
          Истината е някъде посредата...
          Ако искаш ми вярвай, разорах една нива за паша на конете..
          Имам 7 човека от селото на щат, тогава имах и един софийски хипар, лека дрога, работеше по строежа..
          Като стана време да се сади семето, се оказа че всичките селяни, всъщност са работили в мината и не знаеха как точно се прави /пенсионери/, а хипара с боси крака размаха грива и дългите ръце и пръсти, понеже е гледал по филмите как става, взе че разхвърля семето!
          А тракториста вика, "айде бе мързели, вижте момчето как сее и вие хвърляйте!" Абе купон!
          Абе купон, ама това когато става въпрос за паша на конете. Предполагам, че ще поникне доста неравномерно разпределено по площта, и неравномерно във времето. И ако посева се провали-нищо, то паша има навсякъде, конете няма да останат гладни. Но когато става въпрос за реколтиране на площта, си заслужава да поразпиташ местните, занимавали се със земеделие, ей-така за проба, и ако ти хареса съветът им да го ползуваш. А миньорите може да питаш по въпроси за рудата или въглищата, но за земеделие недей.
          А хипарчето-нали знаеш лафа:"Ако се учи само с гледане, то кучето щеше да е най-големият касапин". Та от гледане на филми до истинска работа има бая...
          Успех!
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            До: Агро форум...

            Вече напреднах, сега спецове изучават розата на ветровете...
            В момента земеделието ни се преражда, но за добро или лошо, шанс имат само тези които влизат в тоя бизнес с много зелена шума и не им пука какво ще правят бедните /по мнение на древен Рим, бедните ще го ...../

            Коментар


            • #66
              До: Агро форум...

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              ....по мнение на древен Рим, бедните ще го .....
              Да го .......!!!

              Коментар


              • #67
                До: Агро форум...

                Ако досега бедните не са го... на землевладелците, нямаше да има цивилизация...

                По принцип, този бизнес се състои от две части - стопани и работници, няма какво да си правим илюзии!
                Америка нямаше да съществува, ако нямаше смачкани селяни от цяла Европа и Англия..

                При нас процеса предстои и за щастие забелязвам, че нашия селянин е по-смачкан от български емигрант, някъде из Европа...
                Това дава шанс на родното земеделие!

                Коментар


                • #68
                  До: Агро форум...

                  ОК, покрай клавиатурните супермени, някой истински земеделец ще ми се обиди...
                  Момци, истината е че аз бягам от града, защото съм възхитен и буквално влюбен в този бизнес...
                  Само узрял човек може да разбере, колко фундаментално е това занятие, че примерно не те бърка инфлацията, че "колкото по-зле, толкова по-добре!", с една дума съм умопомрачен на тема земеделие и изхранване на градските хърби!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Агро форум...

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    ....с една дума съм умопомрачен на тема земеделие и изхранване на градските хърби!
                    Ти си "хърба"!
                    Ако не беше "умопомрачен" обаче, от парите изкарани в града,
                    щеше да си един обикновен говедар, който е чел нещо за еврофондове, евентуално!!!
                    Евала, за позицията!!!!
                    Евала, за парите, направени от "хърбите"
                    и свободата, която са ти донесли!!!!
                    Ша си говорим, като си отида в с.Хвойна,
                    за пенсия...!!!!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Агро форум...

                      Не, бъркаш...хърбата си ти, защото ядеш луканка направена от свинска кожа...

                      Аз съм нещо като Далай Лама, защото ви се смея на градските смешки...
                      Хеле като видя някое измъчено създание в усукана ламарина, което мисли че е постигнало "пълното щастие"!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Агро форум...

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Не, бъркаш...хърбата си ти, защото ядеш луканка направена от свинска кожа...

                        Аз съм нещо като Далай Лама, защото ви се смея на градските смешки...
                        Хеле като видя някое измъчено създание в усукана ламарина, което мисли че е постигнало "пълното щастие"!
                        Нещо са обърка, с луканките и свинската кожа!!!
                        Т'ва, дето искаш да го направиш, за "хърбите", с естествените продукти, съм го направил за себе си, преди 10г., в с.Косача!!!
                        Не знам защо ме "прочиташ", като опонент,
                        напротив, подкрепям те!!! Не се мазня!!!
                        Просто завиждам, за парите, които си направил, за да можеш,
                        да си го позволиш! Честно!!!
                        А, за усуканата, алуминива ламарина на LR,
                        нека не спорим! Пълно щастие няма, приятелю!!!
                        Не мисля, че не си го разбрал...!!!
                        Aз пък съм Йода!!!
                        И нека силата бъде с теб!!!
                        Дори, когато превъзмогваш хемороидите си в кенефа...!!!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Агро форум...

                          Аз, като приятел и на двама Ви, а пък и като градско чедо( не съм хърба, щото съм 103 кила) разсъждавам така: от Кременик телешки стекове, мляко, сирене, кашкавал и луканки, а от Хвойна мед,боб и картофи. Сега търся и приятел с лозе за виното и съм се уредил.
                          Сериозно, аз съм твърд застъпник на идеите на Вълка и му свалям шапка за мерака, с който ги захваща. И стискам палци да стане всичко по-скоро. А че ще успее, съм сигурен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #73
                            До: Агро форум...

                            Келнер, по едно голямо за тия двамата мъжаги!

                            И донеси от домашната луканка!

                            Злати, набелязял съм ти едно дворче...утре ще проверя ситуацията!
                            За съжаление момите в селото са правени през балканската война, та не мога да те задомя в района...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Агро форум...

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Момци, истината е че аз бягам от града, защото съм възхитен и буквално влюбен в този бизнес...
                              с една дума съм умопомрачен на тема земеделие !
                              +1000 И аз съм така. Само дето ми липсва зелената шума:-(((
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Агро форум...

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Сериозно, аз съм твърд застъпник на идеите на Вълка и му свалям шапка за мерака, с който ги захваща. И стискам палци да стане всичко по-скоро. А че ще успее, съм сигурен.
                                +1000
                                Завиждам му, съвсем блогородно,
                                стискам му палци и въобще не се съмнявам,
                                че ще се "пребори". Той е много корав.
                                И съм от първите, които ще му станат клиенти!!!

                                ...Келнер, още по едно, на сметката на тоя пич!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X