Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агро форум...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Агро форум...

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Това беше.../какъв чай пиеш?/

    Дай сега и нещо по въпроса за нещо което да може да оре между овошки, демек як култиватор от тези дето работят, а не от тези дето ги ползват за снимки и за фактури за теглене от еврофондове!
    Както казва donia малко по-горе за овошки само верижен Болгар. Не случайно сега го преоткриват много лозари и овощари. Само че заради желязото вече ги нарязаха. Италианският им еквивалент тръгва от 23 500 евро без ДДС нагоре. Нашите нови са около 20 000 лв. На старо добрите вървят над 4 500 лв. Някъде минават и 10 000 лв. Има и по-евтини, но те са по-стари и като технология модели.

    Коментар


    • #17
      До: Агро форум...

      Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
      Нашите нови са около 20 000 лв.
      Кои и какви?
      Дай да комплектоваме механизацията, не знаех, че може и хилядите евро да се върнат при нашите момци, мислех че всичко ще засмучат тия клоуни с вратовръзките....

      Коментар


      • #18
        До: Агро форум...

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Кои и какви?
        Дай да комплектоваме механизацията, не знаех, че може и хилядите евро да се върнат при нашите момци, мислех че всичко ще засмучат тия клоуни с вратовръзките....
        http://www.tractors-bg.com/products.php Това е сайта на завода в Карлово. Тази година не успях да отида на панаира в Добрич, но май е нямало верижни Болгар-чета. Поне така ми казва моя малкия. Но преди 2-3 год. новите верижни Болгар-чета бяха около 20 000 лв.

        Коментар


        • #19
          До: Агро форум...

          Всеки проблем има по няколко решения.Наистина нашите
          малки верижни Болгарчета са уникално добри машинки но
          не са най-подходящи/мое мнение/за овощни градини.Като
          замисъл са създадени за лозови масиви.Аз лично бих решил
          проблема по друг ,по-универсален начин,защото това
          тракторче е много тясно профилирано,с ограничено приложение .
          Не бих искал да си задръстя МТС стопанството с машини за
          всяка отделна деиност.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            До: Агро форум...

            Хънтър, аз съм забранил през стопанството да преминават други превозни средства освен каруци!
            Заради една кирлива косачка Штил, която им взех за да изрежат папура, видях големи мазни петна в мочурището!Двутактова гадост!
            Затова през моето стопанство ще преминава само конска тяга, а за оран - ще си я ора аз, за да не се включи някой "чернокрак" и да източи маслото на полето!

            Коментар


            • #21
              До: Агро форум...

              УТОПИЯНАЗАД КЪМ ПРИРОДАТА
              и други такива...Колко декара ще изореш сам?Явно си слънце
              и ще огрееш навсякъде.В тоталният контрол му е маиката бате.
              Колкото и еко да е земеделието ти няма да минеш без механиза-
              ция.Ето ти малко боза и тема за размисъл:Спор м/у притежател
              /баща ми/на трактор и такъв на магаре за рентабилноста на двете.Последният аргумент беше:Ти магарето трябва да го
              храниш,поиш и т.н всеки ден а аз трактора го поя само когато
              работи.Що не ореш с жива тягаИ що ли си мисля че в това
              което си замислил няма да минеш без чернокраките.Но ако
              искаш да нямаш проблеми с тях може да ме пуснеш да съм им
              надзирателЧико Хитлер ще им се струва благат чичко
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                До: Агро форум...

                Момци, днес Хънтъра ме светна, че за плитка оран ще послужи чудесно АТV...
                Дотук решението беше толкова гениално, че не повярвах че не съм се сетил!

                Обаче като отидох в "Еди", ония образи казаха че за пръв път чуват, някой да иска да ползва АТV за селско стопанство...През цялото време молех за малко внимание и в момента в който започвах разговора, някой продавач ни прекъсваше и започваше да обяснява на консултанта, къде да премести някой кашон...Накрая започнах да им помагам, за да свършим работа!

                Решиха, че съм някакъв скъсан цървул и ме отпратиха с неясно обещание, някой ден да се обадят...

                Давайте инфо по въпроса за селскостопанските функции на АТV-то!

                Коментар


                • #23
                  До: Агро форум...

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Момци, днес Хънтъра ме светна, че за плитка оран ще послужи чудесно АТV...
                  Дотук решението беше толкова гениално, че не повярвах че не съм се сетил!

                  Обаче като отидох в "Еди", ония образи казаха че за пръв път чуват, някой да иска да ползва АТV за селско стопанство...През цялото време молех за малко внимание и в момента в който започвах разговора, някой продавач ни прекъсваше и започваше да обяснява на консултанта, къде да премести някой кашон...Накрая започнах да им помагам, за да свършим работа!

                  Решиха, че съм някакъв скъсан цървул и ме отпратиха с неясно обещание, някой ден да се обадят...

                  Давайте инфо по въпроса за селскостопанските функции на АТV-то!
                  Един съсед на село ползва четириколесен мотоциклет ИЖ (наподобява АТВ). За жалост не мога да кажа какъв модел е, но е фабричен. Виждал съм да ми закача плуг (май с две тела) и ремарке.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Агро форум...

                    Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                    Един съсед на село ползва четириколесен мотоциклет ИЖ (наподобява АТВ). За жалост не мога да кажа какъв модел е, но е фабричен. Виждал съм да ми закача плуг (май с две тела) и ремарке.
                    Навремето изселниците в Турция ценяха Иж-а точно затова - че можеше да се оре с него и да се ползва като култиватор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Агро форум...

                      Аз търкалям Днепър с кош, не вярвам да може да заоре, сложил съм му бордюр 70 кг. в коша и като тръгвам, върти гуми до пушек!
                      Няма да заоре ...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Агро форум...

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Аз търкалям Днепър с кош, не вярвам да може да заоре, сложил съм му бордюр 70 кг. в коша и като тръгвам, върти гуми до пушек!
                        Няма да заоре ...

                        За това работните АТВ-та имат и "бавни"...орат та се късат....
                        Nissan Patrol Y61

                        Коментар


                        • #27
                          До: Агро форум...

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Аз търкалям Днепър с кош, не вярвам да може да заоре, сложил съм му бордюр 70 кг. в коша и като тръгвам, върти гуми до пушек!
                          Няма да заоре ...
                          Писах, че моторът е фабрично с четири колела и прилича на АТВ. Няма нищо общо с мотор с кош. С кош и аз имам.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Агро форум...

                            Махни коша и сложи задна ос от АТВ, подходящи гуми и ще видиш няма ли да оре. Може да сложиш по-голям зъбак отзад за да се вдигне мощноста. Успех.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Агро форум...

                              Тарга, моя зор е да намеря в България човек, който разбира от селскостопанските функции на АТV, да му драсна чека и да ме обзаведе с най-доброто от света...
                              Ама не става!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Агро форум...

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Тарга, моя зор е да намеря в България човек, който разбира от селскостопанските функции на АТV, да му драсна чека и да ме обзаведе с най-доброто от света...
                                Ама не става!
                                Няма смисъл от това. Поръчай си някое "работно" АТВ над 500 кубика. Може и при Еди ако не си им много обиден. Сигурен съм ,че ще се научат много бързо и ще ти предложат достатъчно неща свързани със селското стопанство.

                                Еди има същия проблем като теб - липсват му хора....
                                Nissan Patrol Y61

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X