Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агро форум...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Агро форум...

    А бе момчета, вие майтап ли си правите? За обработка на земята си има създадени трактори. АТВ-то си е за удоволствие. Ако някой има сериозно намерение да се занимава със земеделие, няма да ползува АТВ за тази цел. Смях се от сърце като видях"600 см3" или колко беше там... Ама вие сериозно ли? Оран с АТВ е все едно да снимаш филм с телефон с "камера". Я не се излагайте. Иначе нищо не пречи да се пробва-така за идеята.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: Агро форум...

      Пурко ,героят на Тодор Колев ,от "Господин за един ден" и с мотор с кош ореше.
      B+

      Коментар


      • #48
        До: Агро форум...

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Пурко ,героят на Тодор Колев ,от "Господин за един ден" и с мотор с кош ореше.
        То на кино какво ли не може?Пробвай наистина, ама мотора да е твой, да си дал мило и драго да го постегнеш и ще видиш как ти минава мерака за самодейности:-))))
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          До: Агро форум...

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          А бе момчета, вие майтап ли си правите? За обработка на земята си има създадени трактори. АТВ-то си е за удоволствие. Ако някой има сериозно намерение да се занимава със земеделие, няма да ползува АТВ за тази цел. Смях се от сърце като видях"600 см3" или колко беше там... Ама вие сериозно ли? Оран с АТВ е все едно да снимаш филм с телефон с "камера". Я не се излагайте. Иначе нищо не пречи да се пробва-така за идеята.
          И-червено с коментар "много говориш" Ма нали тва е смислата бе-да си казваме мненията, та да ставаме по-богати(виж началната страница на форума) Не,че ми пука за червеното, ама нали темата е за агро, та реших ,че... ама нейсе.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            До: Агро форум...

            Пробвай с мотора ама сложи в коша едно магаре с рало хем за баласт а и да има с какво да доореш и прибереш мотора.
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • #51
              До: Агро форум...

              Да се върнем на нашите си "селски" неща!

              Понеже обичам да питам знаещите, питах старците на тая нива какво се е садило, на онази и т.н.

              Наслушах се на глупости, то не бяха лозя, то не бяха чудесии, добре че накрая един от мойте вика, "шефе, то ако лозята добре вървяха тук, щяха и без да са гледани, още да виреят!"
              Бря, просто и гениално, а там сега има само трънки!

              Както и да е, запретнах ръкави, взех от десетина ниви почва за проба /много е интересно взимането на пробата/ и отнесох за изследвания...
              Днес хората ми се обадиха, чиста работа, всичко е ясно, какво става какво - не и то срещу 20 лв. на проба!
              Затова съветвам всички начинаещи като мен да не си губят времето с приказки по седянки, а директно да взимат пробите и да действат като грамотни хора!

              Коментар


              • #52
                До: Агро форум...

                Вальо, нали има едни АТВта, на които им махат колелата и им слагат верижни движители. На мястото на всяко колело по една гумена верига на 3 оси. В Зундерт имат такива, поне са го снимали на една от рекламите си. И се ползва с прикачена лопата отпред за ринене на сняг - точно тракторска работа. Я провери това, може и да става, и на вид си е като малък трактор.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #53
                  До: Агро форум...

                  Видях ги Злати - само за сняг са!

                  Но проверих ситуацията на практика, ровят си АТV-тата, особенно в оранжериите, просто са за по-елегантна обработка...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Агро форум...

                    Въпроса според мен не се състои само това коя е най подходящата култура за дадена почва, от значение е и реализацията на продукта, на качеството му, на качественият посевен или посадъчен материал,на навременната обработка и обезаразяване на почвата, времето.Много са факторите в аграрния сектор.Успех в начинанието.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Агро форум...

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      .....Бря, просто и гениално, а там сега има само трънки!
                      Ми самоотглеждай трънки!
                      От трънките става срашен сок!!!!
                      А такъв няма на европейския пазар, НИКЪДЕ!!!!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Агро форум...

                        ГАД, каквото можахме, изнесохме, даже и задниците на краварките /прости простащината ми, но така е на село/...

                        Време е да помислим и за нашенеца и той иска да яде нещо чисто и нормално, стига се е тъпкал с извара напоена със селитра, че да заприлича на сирене, стига е пил разтворено сухо мляко, стига е лупал облъчени продукти с трайност от 6 месеца, защото са умъртвени с гама лъчи, ама не го знае...

                        Не всички в тая страна са толкова тъпи, че да им продавам трънки....

                        Коментар


                        • #57
                          До: Агро форум...

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Да се върнем на нашите си "селски" неща!

                          Понеже обичам да питам знаещите, питах старците на тая нива какво се е садило, на онази и т.н.

                          Наслушах се на глупости, то не бяха лозя, то не бяха чудесии, добре че накрая един от мойте вика, "шефе, то ако лозята добре вървяха тук, щяха и без да са гледани, още да виреят!"
                          Бря, просто и гениално, а там сега има само трънки!

                          Както и да е, запретнах ръкави, взех от десетина ниви почва за проба /много е интересно взимането на пробата/ и отнесох за изследвания...

                          Днес хората ми се обадиха, чиста работа, всичко е ясно, какво става какво - не и то срещу 20 лв. на проба!
                          Затова съветвам всички начинаещи като мен да не си губят времето с приказки по седянки, а директно да взимат пробите и да действат като грамотни хора!

                          Само да добавя продават и комбинирани прибори за анализ на почви - азот, калий, фосфор, магнезий и pH - метър отделно.Мисълта ми че не е небоходимо да плащаш на акредитирана лаборатория за подробен анализ, ако някои прости работи можеш да се научиш и сам да ги правиш още повече по практично е да си вземеш пробата сам и до 15 мин да знаеш каквото те вълнува.
                          Поздрави,
                          стефан

                          Коментар


                          • #58
                            До: Агро форум...

                            Това е за професионалисти..
                            Аз обичам да си отида при експерт с протоколите, да ми обясни нещата и да ми направи проект за изпълнение!

                            Чак днес научих, че почвите които абсолютно не са подходящи за нещо, всъщност са идеални за друго!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Агро форум...

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Това е за професионалисти..
                              Аз обичам да си отида при експерт с протоколите, да ми обясни нещата и да ми направи проект за изпълнение!

                              Чак днес научих, че почвите които абсолютно не са подходящи за нещо, всъщност са идеални за друго!
                              Експертите са хубаво нещо, ноооо, защо тези "експерти" не са ти казали за това, което си научил "чак днес". Просто не знаят! Но се кичат със звания "старши експерт, главен експерт". Може пък по такъв начин да си вдигат заплатите, знам ли...
                              Иначе слушай местните- те имат многогодишни наблюдения, може би вековни къде какво вирее, и то без торене,поливане и прочие съвременни мероприятия за получаване на подходяща почва за виреене на коя и да е култура. Истината е да се възползуваш от това което ти дава природата, без да я насилваш. Е, може да и помогнеш малко с торчица, водица... по желание
                              Във всяко село можеш да намериш местни "експерти", които да те ориентират къде какво вирее най-добре. Иначе и аз мога на основа запасеност на почвата с основните хранителни вещества(азот, фосфор, калий) да ти кажа: тук тори с толкова килограма азот, а там с толкова калий. Има много други фактори, някои от които все още неизвестни на агрономическата наука. Съвет: търси нива, която е торена обилно с оборски тор, па макар и преди 20-30 години.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Агро форум...

                                ОК!
                                Истината е някъде посредата...
                                Ако искаш ми вярвай, разорах една нива за паша на конете..
                                Имам 7 човека от селото на щат, тогава имах и един софийски хипар, лека дрога, работеше по строежа..
                                Като стана време да се сади семето, се оказа че всичките селяни, всъщност са работили в мината и не знаеха как точно се прави /пенсионери/, а хипара с боси крака размаха грива и дългите ръце и пръсти, понеже е гледал по филмите как става, взе че разхвърля семето!
                                А тракториста вика, "айде бе мързели, вижте момчето как сее и вие хвърляйте!" Абе купон!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X