Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Моят инкубатор!

    Да докладвам за яйцата - от неделя на сам всеки ден има по 2 яйца с изключение на вторник(3 бр.) Вчера обаче имаше едно по-голямо от другите и както предполагах се оказа с двоен жълтък.



    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #62
      От: Моят инкубатор!

      Вярвай на живачния термометър. Щом показва че е 36 градуса, не е добре и няма да се излюпят.До 3-тия ден е най-важено, до колкото си спомням, температурата да е постоянна. След това може да има колебания в температурата, даже да стоят няколко часа без да се топлят. 18-тия ден е също важен да се поддържа правилната температура и да се слага повече вода за да се поддържа по-висока влажност.

      Коментар


      • #63
        От: Моят инкубатор!

        Някой знае ли колко струва да се калибрира термометър в лаборатория.

        Коментар


        • #64
          От: Моят инкубатор!

          Отвори сайта на Метрологията - няма да ти хареса цената.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #65
            От: Моят инкубатор!

            Заложените 34 яйца днес започнаха да се люпят. Първото (жълто) излезе в 7:45. До преди малко бройката им е 9. Има поне още 10-тина ясно изразени потенциални за излюпване. Ще видим!
            Ето малко прясно видео!



            Последно редактирано от damyan82; 01-03-14, 16:48.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #66
              От: Моят инкубатор!

              Трахотни са. Гледам си от Варна, баща ми не вярва че след месец пъдпъдъците пронасят. Показах му темата и вика да пробваме. Ама сега ще търсим яйца. Ако не е тайна, от къде се снабдяваш с оплодени яйца от пътпъдъци.
              Като гледам не изискват много пространство, а аз имам условия. Гледали сме по 5-600пилета, само ще си направя клетки за тези животинки.

              Коментар


              • #67
                От: Моят инкубатор!

                В моята работа имам колеги, които пък имат колеги, които пък имат от тия птици и така с много уговорки успях да си поръчам яйца. Но е сложно! Сега дано всичко да е наред с второто люпило та към май месец да мога и аз да вадя по някое друго повече яйчице.
                Междо другото имаме 19 излюпени. Първата седмица е критична според моите наблюдения. Ще видим колко, ще оцелеят.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #68
                  От: Моят инкубатор!

                  Трябва да им се дават профилактично лекарства,иначе много лесно се гледат трябва да имат вода и храна само.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Моят инкубатор!

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    В моята работа имам колеги, които пък имат колеги, които пък имат от тия птици и така с много уговорки успях да си поръчам яйца. Но е сложно! Сега дано всичко да е наред с второто люпило та към май месец да мога и аз да вадя по някое друго повече яйчице.
                    Междо другото имаме 19 излюпени. Първата седмица е критична според моите наблюдения. Ще видим колко, ще оцелеят.
                    Здравей колега, да са ти живи и здрави. При пъдпъдка най-важно е да е на топло и сухо в първите дни, но се нуждае и от лекарства. Аз ползвам Тиловет /широкоспектърен антибиотик/ плюс витамини и задължително Селет /за костите/. Но най-важното е: топло и сухо.
                    Успех.
                    П.П. Сигурен ли си в горе написаните дати за люпенето и пронасянето?
                    Последно редактирано от GRAND; 01-04-14, 20:28.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Моят инкубатор!

                      Няма лъжа няма измама! Имам излюпени 1-во мартенчета и вече пеят по мъжки. Очаквам всеки момент да почнат да снасят. От както направих инкубатора имам 9 големи пъдпъдъка(мъжки и женски), които си снасят интензивно от 3 до 5 яица на ден, 10 ярки и 4 петела вече на 2 месеца грубо(стават за супа), 18 са 1-во мартенчетата пъдпъдъчета и преди седмица и малко си излюпихме 16 кокоши пиленца. Последно на 30-ти март заложих 13 яйца от японски кокошки и 11 от обикновенни кокошки, а днес, ще добавя и събираните от седмица пъдпъдъчи яйца. Да видим към 20-ти април какво, ще се излюпи.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #71
                        От: Моят инкубатор!

                        Да обобщя до тук какво разбрах за люпенето. Моите пъдпъдъчета дават по 16 яйца на ден. Преди повече от месец си събрах 68 яйчица с идеята да си подновя птиците. Заложих ги и както обикновенно изчаках 17 дена. Всичко добре започнаха люпенето и се пръкнаха над 40 пилета. другите яйца не бяха оплодени. Стана проблем когато още почти веднага започнаха да измират. Настана хаос след като те за 2 дена измряха всички с изключение на 2 след късната намеса на антибиотик. Мислихме и се сетихме къде сбъркахме. Проблема беше, че за пръв път поради бързане не направихме дизинфекция. Преди 20-тина дена поправихме грешката. Заложихме 60 яйца след луда дизинфекция на инкубатора и яйцата с формалин и сега се радваме на 42 пилета живи и пъргави без никакъв недък. Истината е дизинфекцията.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #72
                          От: Моят инкубатор!

                          Започвам подготовка за новата година. Паралелно с пчеларството продължавам и с птиците. Роди ми се идея да пробвам нещо с еврофондовете за отглеждане на пъдпъдъци по програмата млад фермер. Стана ясно, че тази година няма да мога да отговоря на всички изисквания но реших поетапно да си направя мини ферма. Започнах с изцяло нови и изцяло метални клетки за птиците. Купих си на старо ПВЦ вратопрозорец и не след дълго, ще започна със закупуването на материали за временно преместваема барака. Всичко, ще се прави изцяло по изискванията на БАБХ пък ако не успея с еврофондовете догодина поне, ще си имам чисто и подредено местенце за отглеждане на птици.
                          Ето и началния етап от новите клетки.
                          Прикачени файлове
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #73
                            От: Моят инкубатор!

                            А фермата къде обмисляш да разположиш? Като бройки носачки приблизително колко си запланувал? И най вече пазар за яйцата има ли?
                            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Моят инкубатор!

                              Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
                              А фермата къде обмисляш да разположиш? Като бройки носачки приблизително колко си запланувал? И най вече пазар за яйцата има ли?
                              Имам само едно място където мога да разположа постройката и то е във вилната зона на Варна. Бройките носачки по стара таблица трябва да са между 300-400 бр. с тенденция да достигат 800-1000 след три години(но това само ако участвам в еврофондовете). Пазар има но аз не знам къде. Това, ще е най трудната задача. Повечето хора нямат представа що е то яйце от пъдпъдък.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #75
                                От: Моят инкубатор!

                                Аз също се интересувам и проучвам как стоят нещата с отглеждането на пъдпъдъците. Отглеждам си за лични нужди и съм се уверил в качествата на яйцата. И така ми се зароди и на мен идеята защо, да не си направя ферма, да се регистрирам като ЗП и да участвам с проект по мярката млад фермер. След проучване тук-там обобщено ето и какви са основните изисквания:

                                Най-общо животновъдните обекти за отглеждане на пъдпъдъци трябва да отговарят на следните изисквания, описани в Наредба № 2 от 11 февруари 2009 г. за условията за отглеждане на космат и пернат дивеч в животновъдни обекти, съобразени с неговите физиологически и поведенчески особености ( http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135619543 ), :
                                1. да са регистрирани по реда на чл.51 и чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност ( http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135512300 );
                                2. да са изградени съгласно изискванията на нормативните актове за защита и хуманно отношение към животни;
                                3. изградени са съобразено с физиологическите и поведенческите особености на животните, който ще се отглежда в тях;
                                4. да са отдалечени от населени места, животновъдни обекти и главни пътища на разстояние най-малко 500 м.;
                                5. да са оградени по начин, недопускащ проникване на хора и животни;
                                6. да имат вход с пропускателен пункт, който разполага със:
                                а) стая за охрана и за регистрация на посетителите, ако е отдалечена от администрацията;
                                б) дезинфекционна площадка за превозните средства съгласно изискванията на НВМС;
                                в) дезинфекционна площадка за хора, която се състои от дезинфекционна пътека с дължина не по-малка от 0,80 m и умивалник с приспособления за измиване и дезинфекция на ръцете;
                                г) ветеринарно-санитарен филтър;
                                7. имат битово помещение за работниците със санитарен възел;
                                8. да имат изградени септични ями или съоръжение за обезвреждане на биологични отпадъци;
                                9. да притежават алтернативен източник на електроенергия;
                                10. да са снабдени с питейна вода, при гарантиране на постоянен достъп на животните до нея, която отговаря на изискванията на Наредба № 9 от 2001 г. за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели (ДВ, бр. 30 от 2001 г.);
                                11. да разполагат с карантинно или адаптационно помещение за животни;
                                12. да разполагат със склад за комбинирани фуражи или фуражна кухня и рампа за разтоварване на фуражи, когато се доставят отвън;
                                13. да имат изграден трупосъбирателен пункт
                                На животните се осигуряват помещения с подходящо осветление, температура и влажност на въздуха, естествена или изкуствена вентилация при спазване на нормите за концентрация на вредни газове и интензивност на шума.
                                Помещенията за отглеждане на пъдпъдъци, съоръженията и оборудването в тях се изграждат от материали, които не са вредни за животни, разрешени са за целта и позволяват цялостно почистване и дезинфекциране на помещението. Когато естествената осветеност на помещението е недостатъчна, се осигурява подходящо изкуствено осветление.

                                Това беше отговора на националната служба за съвети в земеделие на въпроса ми какво се изисква. А от нашата ветеринарна служба ме пратиха да съм си търсел из интенрет.
                                Последно редактирано от vasil_karov; 06-02-15, 20:48. Причина: допълване
                                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X