Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моят инкубатор!

    Koлега, спретни от ламарина една тавичка, която да съвпада по размери с пода и ще си свиркаш при почистването - постилаш вестници и залагаш отдолу. После само обръщаш, изсипваш и слагаш новите вестници. Поилки може да направиш от 50мм ПВЦ тръба, като краищата затапиш с гумени тапи. Изрязваш 1/4 от обиколката и закачаш на тесните страни на кафеза.

    П.П. За белите - чел съм за порода мраморни пъдпъдъци.

    П.П.2 Не е много удачно водата да на се сменя 3 дни. Пилците внасят в нея храна и става на супа за часове.
    Последно редактирано от коко келеша; 01-02-14, 18:57.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: Моят инкубатор!

      Не съм сложил ламарина а картон. Събираме акото на птиците за да може бабата да си прави тор за цветята. За водата съм съгласен. Забелязах го тоя проблем с супата.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #48
        От: Моят инкубатор!

        Малко актуални снимки от днес!























        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #49
          От: Моят инкубатор!

          Поздравления, добре се получава.Успех.

          Коментар


          • #50
            От: Моят инкубатор!

            Пясък имат ли си в хранилката?

            Коментар


            • #51
              От: Моят инкубатор!

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Пясък имат ли си в хранилката?
              Нямат! По-притеснителното е, че незнам какъв да е от къде и закакво... Сподели ако обичаш
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #52
                От: Моят инкубатор!

                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                Нямат! По-притеснителното е, че незнам какъв да е от къде и закакво... Сподели ако обичаш
                Аз съм бил квачка само на кокоши пиленца, за пъдпъдъците не съм сигурен. Но доколкото са от един разред Кокошоподобни, то би трябвало да не се различават в това отношение. За по-сигурно провери в специализираните форуми. По принцип без пясък не могат да храносмилат и тръгнат ли да кълват по-груба смеска им трябва и пясък.
                Аз специално ходих и си напълних една кофа от чиста река, която не е минавала през град. От коя да е купчина не става, защото ще им внесеш зараза, всякакви гадове обичат да акат в пясъка.

                Коментар


                • #53
                  От: Моят инкубатор!

                  От дядо ми знам че е по добре да се слага хоросан, но стар да е. Варта подпомага за по-здрави черупки и няма зарази в него. Имах една камарка и вече привърши. Миналата година като мазах, си оставих една 2 торбички с хоросан да съхнат. Още не съм почнал да слагам от тях. Като къртя стари мазилки също ги натрошавам на дребно и ги сипвам в коритото. Даже и на бучки да е, кокошките си го изкълвават.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моят инкубатор!

                    Днес е деня в който трябва да се излюпят пиленцата от второто зареждане на инкубатора. Преместил съм го на вилата където тъщата, ще гледа бъдещите кокошки. Снощи ни се обади и каза, че имало напукани. Да видим днес какво, ще стане. Ще споделя.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моят инкубатор!

                      Така ето равносметката: от 29 яйца излязоха 17 пиленца. Едно имаше пукнато още но не излезе. От тях 3 не оцеляха или поне не станаха пилета. Сега 11 са абсолютни зверове, а още три са под леко съмнение. Яйцата още при залагането си бяха под съмнение, защото жената, която ги даде донесе 4 картона. Някой яйца са били доста стари. Другото е, че аз при залагането нямах възможност да ги огледам за оплоденост.

                      Днес обаче заложих още една партида пъдпъдъчи яйца. Бройката им е 34 от същия доставчик.

                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моят инкубатор!

                        Да докладвам за птиците. Тези дни имах възможност да наблюдавам пъдпъдъците и да ги заснема с телефона.

                        Последно редактирано от damyan82; 23-02-14, 23:00.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моят инкубатор!

                          Когато снимах видеото си казах явно тия дни, ще си имаме яйца. И наистина не закъсняха. Днес снесоха първите 2 яйчица. На 13-ти януари се излюпиха и на 23-ти февруари пронесоха. Как да не ги харесаш тия пъдпъдъци.

                          Последно редактирано от damyan82; 23-02-14, 23:05.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #58
                            От: Моят инкубатор!

                            За да ги харесаш напълно ти трябват още 50-тина броя пилета.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Моят инкубатор!

                              Идат идат. На 28-ми излизат новите. Заложил съм 34 яйца да видим колко, ще се излюпят. А иначе днес имаме още 2 яйчица.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #60
                                От: Моят инкубатор!

                                Здравейте и моя инкубатор е готов и е в тест период.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140224_180453.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5567482Събира 49 бр.кокоши яйца. Направих го да върти яйцата на всеи час.С терморегулатор съм на фирма Протон и за три дни държи температурата в границите 37.8 и пада до 37.5.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140224_181412.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5567485Претестнява ме само на кой термометър да вярвам.На терморегулатора ми показва 37.8(производителя ми твърди че е калибриран но не ми прати никакви документи),другият термометър който е в инкубатора е от стар инкубатор и ми показва 36.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140224_181402.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5567488.Сондата на терморегулатора е върхо термометъра и би трябвало да показват еднакво понеже имам вентилатор който върти въздуха Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140224_181334.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5567489.На кой термометър да вярвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X