Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моят инкубатор!

    Ами аз не се шегувах Другото е голото зад гребена на кокошката. Като се качи петелът, се държи с човката за това място да не падне. Твоите снимки и това илюстрират добре.
    Сега вече знаеш кои са му любимките на твоя красавец. Другите можеш да ги заобиколиш с кисело зеле, докато му е сезонът

    Коментар


    • #32
      От: Моят инкубатор!

      Тия дребосъци неще взеха да ме притесняват. Снощи ми направи впечатление, че едното с единия крак нещо не стъпва. Днес вече едвам лежеше право. Най-лошото е, че имам чувството, че и друго, ще го последва. Посетих днес ветеринар и му обясних симптомите. Обясни ми, че са супер активни и енергични животинки, които си искат в първите 5 дена енергична храна за да подпомогне разтежа. Ако не я получат просто нямат сили даже да си отворят очите. И вярно моя мъник е със затворени очи. Обясни ми, че през първите 5 дена трябва вместо вода да се дава глюкоза и ми даде жълто прахче(антибиотик) за да лекувам заразата. Попитах го дали това нещо е заразно за нас хората, защото все пак малкия е на 6 годинки и не ми се ще да му навредят. Болестта се казвала хипоглекемия. От този следобед започнах лечение като това болното му помагаме да пие ама май няма да го бъде. Дано поне успея да запазя другите. Имате ли опит в това? Споделете.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #33
        От: Моят инкубатор!

        За съжаление само пиленца съм гледал влез в пернати.ком в този раздел Фазани, пъдпъдъци

        Модератори: nikigeen, този човек мисля че може да помогне.

        Коментар


        • #34
          От: Моят инкубатор!

          Тая вечер имах удоволствието да нблюдавам по-дълго време птиците. Мисля, че вече всичко е наред. Супер енергични и живи пилета 9 на брой. Кълват смеска и пият глюкоза на често. Опитват се или направо си прехвъртат в кафеза. Забелязвам, че май им пада пуха и започват да се оперват.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #35
            От: Моят инкубатор!

            Бравос! Абе с времето идва и опита, Дано отгледаш пиленцата, а и още много след тях. Следя темата с интерес, пиши редово какво се случва.
            LZ1PER

            Коментар


            • #36
              От: Моят инкубатор!

              Понеже моите хулигани вече почнаха 3-тата седмица се налага да сътворя вече кафез за възрастни, където трайно да се установят. Мислих мислих как точно да го направя и главата ми роди следното.



              За изработката му ми бяха нужни 12 метра дървесина, 2 метра мрежа, 0.5 метра рапица, такер и малко изолация за да не им е студено в кледката. Предстои да им сложа и 2 лампи да им топлят. Кафеза не е на 100% завършен но идеята я виждате. На следващите снимки тая извитата мрежа от горе е само сложена не е към него.









              Хранилката съм я измислил но водата още не. Ще потърся някакъв вид поилка, която да може да побира повече вода поне за 3 дни. Под хранилката има оставена междина с височина 3,3 см за да могат яйцата да се търколят отпред за събиране. Пода естествено е под наклон. Отпред ще има допълнителна защитна мрежа, защото в района където ще се гледат има доста "врагове". На теория добре но на практика, ще видим.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #37
                От: Моят инкубатор!

                Гледам, ползваш много фибран. А гадовете не кълват ли го? Или не им харесва
                Ако пък го започнат, да не се натръшкат?
                Пилетата на кокошките пробват всичко.

                Коментар


                • #38
                  От: Моят инкубатор!

                  За сега не го предпочитат. Той да ти кажа си е доста твърд. Трябва доста да кълве на едно място за да го нарани и да почне да се разпада. Слагам го само докато минат студените месеци после, ще го махна.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моят инкубатор!

                    Моите хулигани се чувстват много гот в новата си къща.







                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моят инкубатор!

                      А тия белите трябва да са мутанти, така като ги гледам не са албиноси?!...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моят инкубатор!

                        Честито колега ето че положениq труд ти се възнаграждава.А кога ще почнат да снасqт qица?
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моят инкубатор!

                          Чел съм, че след четвъртата седмица почвали но ако температурата и влажността са добре. Ако ги гледаш на температура над 17 градуса, ще взимаш яйца. Дали е така, ще видим.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моят инкубатор!

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            А тия белите трябва да са мутанти, така като ги гледам не са албиноси?!...
                            Я разясни как така мутанти и албиноси...
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моят инкубатор!

                              Ами... Аз знам, че пъдпъдъците са сиво-кафяви на петна, а тук гледам бели...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моят инкубатор!

                                Да и аз бях доста учуден когато се излюпиха. Обаче имало и такива ама каква порода са....
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X