Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    За да не пускам друга тема, нека и аз да питам.
    Имам 6 декара двор и искам голямо куче. Аз нямам проблеми с животните, но децата са малки а жена ми не е най-големия куражлия.
    Имам приятел който преди години гледаше едно куче от ония мелези на които викат вълча порода. Има-няма 60 кила. Най-голямото подобно което съм виждал. Беше най-злото куче в селото. Пощаджоята не минаваше по тяхната улица въпреки оградата. Та виждал съм тоя звяр да ходи като в паници докато го води за ухото съвсем непознато за него момиченце на 3 годинки. Никой не можеше да се скара на детето докато кучето беше наоколо. Едновременно звяр, пазач, безкрайно влюбен в децата и много умен.

    Може ли да се разчита, че една каракачанка или БОК ще се разбира с децата и жената дори ако я дърпат за опашката?
    Не искам истинска чиста Немска овчарка. Вижда ми се малка и приклекнала с тая снишена задница.
    Гледат ли някъде мелези подобни на описания по-горе?
    Кучето няма да бъде на синджир и ще се гледа максимално добре. Т.е. няма да му липсва нищо.
    Ще съм благодарен за всяка информация.
    Ако го вземете от малко да свикне с вас,мисля, че няма да имате проблем. Но все пак си имайте едно наум - куче е. Немските овчарки се водят за умни кучета,би трябвало да ви слуша.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #92
      От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

      Най-близката порода до кучето което си описал е Източноевропейската овчарка (ако това което търсиш е като на сниката)... Доста по-едра е от немската и има известна разллика в окраската (шията, корема и краката са по-светли ...)На времето масово ги развъждаха в кучкарниците на МВР и Гранични войски! Много добър пазач наистина и се подава на обучение много лесно! Търси за обяви с това име на породата! Дано съм помогнал

      Поздрави
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

        Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
        Най-близката порода до кучето което си описал е Източноевропейската овчарка (ако това което търсиш е като на сниката)... Доста по-едра е от немската и има известна разллика в окраската (шията, корема и краката са по-светли ...)На времето масово ги развъждаха в кучкарниците на МВР и Гранични войски! Много добър пазач наистина и се подава на обучение много лесно! Търси за обяви с това име на породата! Дано съм помогнал

        Поздрави
        Супер, едното мое беше точно такова. От полицията в Перник го взехме. Уникално куче и вярно. Върви плътно до тебе и няма да те изостави. Аз си тичах с него за здраве.
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #94
          От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

          Оня звяр беше подобен но с малко по-дълга козина, по-къса муцуна и доста по-дебел врат. Като цяло изглеждаше по-мощен.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #95
            От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

            Drukman, не зависи толкова от породата, колкото от конкретното куче и от възпитанието, естествено. Ако взимате кутре, трябва много внимателно да се възпитава още от първия ден, и успоредно с това да се възпитават и децата как да се държат с него. Хич не е лесно, между другото - от личен опит :-), пък и така залагаш много на късмета, що се отнася до избора на екземпляр. Мен да питаш, по-добрата идея с малки деца е да вземеш вече пораснало куче, което се държи добре с деца и да се харесват взаимно с твоите. Знам, че се повтарям, но може да огледаш в подфорума "Без дом" на dog.bg, както и в приюта в Богров, където има възможност да се виждате многократно с някое куче, да го разхождате и пр., за да го прецениш добре. Има невероятни екземпляри, които можеш дълго да се чудиш как са се озовали на улицата... но изроди (хора) всякакви, за съжаление.

            Коментар


            • #96
              От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

              Куче според мен се взима най-вече да носи радост.
              Да краси двора.
              Като влезне в двора познат или непознат да излае да покаже, че има гост.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #97
                От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Куче според мен се взима най-вече да носи радост.
                Да краси двора.
                Като влезне в двора познат или непознат да излае да покаже, че има гост.
                Това е може би най точното описание на кучето което ми трябва. Пазач не е най важната функция за мен. Пушката също върши работа.
                Мотива ми да го взема пале са децата. Да могат да свикнат по-лесно с него. Гилямата я уплащи куче като бебе и още не може да го преживее. Иначе от кон не я е страх. Най общо казано децата са водещи в случая.
                То нали за тях живееме.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #98
                  От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Това е може би най точното описание на кучето което ми трябва. Пазач не е най важната функция за мен. Пушката също върши работа.
                  Мотива ми да го взема пале са децата. Да могат да свикнат по-лесно с него. Гилямата я уплащи куче като бебе и още не може да го преживее. Иначе от кон не я е страх. Най общо казано децата са водещи в случая.
                  То нали за тях живееме.
                  Каракачанката си е пазач. Ако е за децата, по-добре вземи ретривър(голдън или лабрадор). Ако искаш да е по-голямо, сарбернар е подходящ. Както и много други разбира се.
                  Избирай:
                  http://www.kuchetata.com/cat_82_0.php
                  http://porodikucheta.start.bg/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    ...... разгонена женска не признава и стопанина си за период от време. ...
                    Не мога да се съглася с теб. Разполагам с мъжко БОК и с женско ( между немска и източно европейска ). Женската дори и разгонена никога не е виждала синджир при разходки. Тогава проблем са имали само собствениците на мъжки кучета. Мъжкия не можах да го науча на това. Усети ли разгонена женска спира да мисли. Метода с разгонените женски на крадците се решава с второ куче. Правиш си ги чифт и си готов. Моя не дава на чуждо куче да влиза в двора независимо разгонено или не. Преди време ми докараха една женска за разплод в двора и едвам ги разтървахме, иначе далеч от моята женска и извън двора няма проблем да си върши мъжката работа.


                    Последно редактирано от pavelminev; 19-02-11, 14:17.

                    Коментар


                    • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                      Здравейте.Следя темата,но понеже не разбирам много несам и писал.Имам куче от 2години в момента е разгонено и съм взел един мъжкар(красавец)да и задоволи нуждите.Разлика в поведението на женската относно пазенето на двора или къщата няма.Познавам и мъжкия добре от преди това.Направо си е страшен ще изяде всеки непознат.Но сега при мен(тоест при женската)мисли само за еба..то.И по точно,дори не яде така.И не на шега ревнува дори от мен.Дори да ги разделя за минута две,направо откача.В момента ако влезе непознат ще го нападне,не дотолкова да пази двора а да си запази женската.Ето ги и двамата....Вече се заклещиха няколко пъти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08898.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5253869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08900.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5253870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08894.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5253871а клипчета как се качват.

                      Коментар


                      • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Това е може би най точното описание на кучето което ми трябва. Пазач не е най важната функция за мен. Пушката също върши работа.
                        Мотива ми да го взема пале са децата. Да могат да свикнат по-лесно с него. Гилямата я уплащи куче като бебе и още не може да го преживее. Иначе от кон не я е страх. Най общо казано децата са водещи в случая.
                        То нали за тях живееме.
                        Гледам в двора мъжко и женско,без синджир и мисля че двете се организират като семейство (глутница) и не могат да бъдат манипулирани с друго куче.
                        Проблем е когато се разгони женското и не искаш поколение или няма на кой да ги подариш.
                        Вальо доведи децата, ако се харесат с кучетата ще ти "развъдя" напролет колкото искаш



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04281.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5253888
                        0+

                        Коментар


                        • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                          Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                          Гледам в двора мъжко и женско,без синджир и мисля че двете се организират като семейство (глутница) и не могат да бъдат манипулирани с друго куче.
                          Проблем е когато се разгони женското и не искаш поколение или няма на кой да ги подариш.
                          [ATTACH=CONFIG]301994[/ATTACH]
                          Именно колега и аз това говорих. Наистина проблема с разгонването го има ( особено когато не са от една порода кучетата ). Два пъти вече правим аборти и сега постоянно се следи женската и поведението на мъжкия. Само да се разгони женската и 2 седмици на синджир и двете . Относно породата каракачанско овчарско куче или БОК - кучето става и за малки деца. Достатъчно е кучето да се вземи като малко и да свикни с децата. Кучето силно се превързва към стопаните си, и не само. Много хора не ми вярват, но моето съжителства с 5 котета без да имам проблеми. Даже и грижливо ги отблъсква от храната си без да ги наранява. Силно е превързан към хората които са около него, но докато се възпита определено трябва твърда ръка ( куче с характер )

                          Коментар


                          • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            Искам да си взема Каракачанска овчарка, доскоро имах немска овчарка която почина на 12 години, но имам някой притеснения за породата.
                            Кучето ще се гледа на двора, ще е проблем ли ако си взема сега зимата малко куче?
                            Кучето ще се гледа предимно от родителите ми, гледа се вързано на тел около 10 метра, ще е достатъчно ли това растояние за разходки, защото през седмицата нямам възможност да го развеждам?
                            Кучето ще трябва да живее с други домашни животни, това ще е проблем ли?
                            Каракачанката става ли за куче пазач?
                            Притеснява ме и дългата козина на Каракачанката, необходимо ли е по-специални грижи за нея?
                            Ще съм благодарен за всеки съвет и мнение.
                            Здрасти!Имам Карпатска овчарка гледам я от 3 седмична сега е 50 кг. разхождам я събота и неделя по няколко километра!Всички овчарки са страхотни само ако имаш възможност го дръж в оградено място не вързано разбират от респект и се отплащат за" уважението"с добро пазене! ЧЕСТИТО ДА ТИ Е ВЗИМАЙ ГО!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                              Здравейте,ето го и моето кутре http://prikachi.com/images.php?images/915/5570915r.jpg тук е на около 45 дни.Вече е на 8 месеца и е много добър пазач.

                              Коментар


                              • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                                Здравей, бих искал да те попитам http://prikachi.com/images.php?images/915/5570915r.jpg това кутре според теб чистокръвен каракачанин ли е ? Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X