Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

    Много мелези тип "помияр" могат да проявят прекрасни качества за определен вид служебно куче. Обаче като не се знае какво ще излезне, се подбират породи, утвърдили се с определени качества. Като няма такива чистокръвни, се търси нещо, което поне малко да прилича на тях, с надеждата, че няма да се изгуби напразно време и средства при подготовката му. Кучкарите от Гранични войски бяха развили "агентурна мрежа" - старшини инструктираха войниците, ако видят някъде младо куче, приличащо поне отчасти на "немец", да го откраднат (ако е безстопанствено) или да разбрерат чие е, за да може старшината да докладва на кучкарите в граничния отряд да го огледат и да го спазарят от селянина-собственик. Плащаха ги на пазарлък, явно имаха някакъв лимит, така и не разбрах колко горе-долу дават. Та Аркан по-горе е прав, че у нас "служеха" преди всичко "източноевропейски овчарки", даже не и такива, доколкото това е самоназована съветска порода, та може да се каже, че "служеха" всякакви кучета от т.нар. от децата "вълча порода". Имаше даже и няколко "клепоухи" (с неизправени уши), но на практика бяха по-добри следотърсачи и задържащи от елитно изглеждащи "немци" и затова явно са били запазени. Та от другаря майор, айде ще му спестя името, че много специфично , нашия щабен "кинолог" (беше учил при другарите в ГДР-то и разбира се в СССР), помня, че куче се избира на външен вид, защото се предполага, че ще има познатите ни качества, които обикновено имат така изглеждащите кучета. Никой не гледаше родословие и произход. Като се окаже, че не става, се бракува (дава се на някое ТКЗС за нощно лаене или се гръмва, ако е прекалено агресивно).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Този го изпуснах - продаден е вече... За хиляда и малко евра,обаче,си намерих друг...
      Малее..за толкова пара трябва да му направиш пълно каско и да му вземеш 5-6 песа бодигардове
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Кaрaкaчaнкa с БОК,две.рaзлични породи
        Какви са разликите?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Много хорa бъркaт Кaрaкaчaнкa с БОК,две.рaзлични породи...
          Не баш така. Едно и също куче е, само дето има различни мераци от две различни организации да го регистрират под различни имена. Вече са даже три организациите, ама няма да им правим реклама тук. Вече повече от две десетилетия им гледаме сеира и простотията в киноложките среди.
          В крайна сметка румънците се възползваха от нашите вътрешни интриги и регистрираха породата (по наша племенна книга). Типична българска работа.

          Разбира се има вътрешно породни типове кучета, не липсват и всякакви мелези, и затова има разлика тук - там. И като вземем различните наименования ... повечето хора ги смятат за отделни породи.
          Последно редактирано от nitro; 28-06-15, 17:47.

          Коментар


          • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

            Пусто, нямах фотоапарат... Кучето се НАВЕДЕ, за да излезне през вратата (оборът е за крави) Лаят (само три гръмотевични джафкания) му предизвика леко свлачище на табаните (втората снимка) и се прибра, докато извадя телефончето:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14082011899.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5669280

            Мястото е каракачанските обори за крави край Карнобат. Местните силно ни "disadvise"-наха да не ходим натам, щото "Там има каракачани, крави гледат. Ама имат едни много опасни кучета !"

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14082011896.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5669281
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Пусто, нямах фотоапарат... Кучето се НАВЕДЕ, за да излезне през вратата (оборът е за крави) Лаят (само три гръмотевични джафкания) му предизвика леко свлачище на табаните (втората снимка) и се прибра, докато извадя телефончето:

              [ATTACH=CONFIG]810857[/ATTACH]

              Мястото е каракачанските обори за крави край Карнобат. Местните силно ни "disadvise"-наха да не ходим натам, щото "Там има каракачани, крави гледат. Ама имат едни много опасни кучета !"

              [ATTACH=CONFIG]810858[/ATTACH]
              Другия път да използваш "чернокрак" за стръв и да снимаш....

              Коментар


              • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Другия път да използваш "чернокрак" за стръв и да снимаш....
                Бяхме много далече от оборите - това е с нещастния дигитален "зуум" на стара "Нокия". Кучето явно просто ни се "обади", да не си помислим, че като няма никой, можем да се приближим.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Малее..за толкова пара трябва да му направиш пълно каско и да му вземеш 5-6 песа бодигардове
                  Майтапиш се ти, ма снобията граница нема (май „расови" кучета са актуалния крясък на фешъна), тук из махалата се разхожда един с някакво овчарско куче. Не е баш нашенското, а от разните там кавказски - алабай, малабай, кангал, мангал и от рода (аз не съм светило-кинолог) - едно такова светло бежово дюс. Високо ми е до гърдите (аз съм метър и осемдесет и кусур) и сигурно е поне 60 кила. Веднъж му свирнах и оттогава сме приятели (на кучето и с кучето), та собственика веднага ми го оферира за 7 000 (седем хиляди) лева, после разбрах, че по принцип го предлага за пет...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                    Расовите кучета са скъпи още при раждането си, заради разходите по баща, майка, такси за заплождане, изложби, пътувания по различни държави ако гониш мулти шампионски или интер шампионски титли. Да не говорим за световни и европейски шампионат - там само за хотелите (безобразно надути за събитието) олекваш с мноого евраци
                    Един мой познат, като говорехме за световното в Милано каза "... аз ако дам толкова пари за спане, няма да мога да спя..."

                    Коментар


                    • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Майтапиш се ти, ма снобията граница нема (май „расови" кучета са актуалния крясък на фешъна), тук из махалата се разхожда един с някакво овчарско куче. Не е баш нашенското, а от разните там кавказски - алабай, малабай, кангал, мангал и от рода (аз не съм светило-кинолог) - едно такова светло бежово дюс. Високо ми е до гърдите (аз съм метър и осемдесет и кусур) и сигурно е поне 60 кила. Веднъж му свирнах и оттогава сме приятели (на кучето и с кучето), та собственика веднага ми го оферира за 7 000 (седем хиляди) лева, после разбрах, че по принцип го предлага за пет...
                      Върхът на снобарството явно е един турчин от Ескикарахисар(между Сивас и Кангал се намира),овчар с огромно стадо.Та през далечната,вече,1997 не си даде кангал-мангала,водач на другите за 15000 долара! Със скъсани дрехи и гумени ботуши беше оборудван,ама сноб - вършело му било работа кучето...
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Върхът на снобарството явно е един турчин от Ескикарахисар(между Сивас и Кангал се намира),овчар с огромно стадо.Та през далечната,вече,1997 не си даде кангал-мангала,водач на другите за 15000 долара! Със скъсани дрехи и гумени ботуши беше оборудван,ама сноб - вършело му било работа кучето...
                        Е, то на всички, все някаква работа върши. Този турчинът е ясен (дори за дръвеняк като мен).
                        Ма други са издигнати до непостижими висоти (и тук се губи моето понятие) - тва докат си въртиш из ръцете телефон за ххх хиляди лева, небрежно ей така да вметнеш: Пък песа мие дест бона, баба му е на стрико зълвин сват по линия на Маджибур Рахман и има медал от панаира в Биробиджан...
                        Последно редактирано от davc; 29-06-15, 00:02.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                          Така е,ама да не о...таковаме темата... Та,аз мисля (за мен си само),че кучето е като оръжието,колата...тоест - има различни видове за различни цели.Има и въпрос на вкус.Каракачанското куче е доказан пазач,но е с особен характер и изисква специално внимание при отглеждане.Лично на мен,обаче,не ми харесват кучета,които "кълват",тоест за една секунда ще нахапе противника на 3-4 места,за да го отблъсне.Като доберман,малиноа...Виждал съм и такива каракачанки.Не знам всички ли са така,но аз харесвам кучета с по-уравновесен характер,които захапват и се борят докато не скъсат или строшат.Просто,лично предпочитание за куче - пазач...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                            Та влиза преди време един в моята база да "разгледа" и то през деня а там имах два мъжки дърти каракачана дето уж само спят и мързелуват.,бяха си на синджир по 15-20 метра иии стана една....Единия тихичко го издебнал да се доближи и ам ам...линейка и в спешното шев и кройка!После се опита да изкара дивиденти но не успя!Перфектни пазачи но сега имам камери и охрана. ...по малко главоболия че в България законите са интересни
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              ... аз харесвам кучета с по-уравновесен характер,които захапват и се борят докато не скъсат или строшат. ...
                              Не мисля, че е въпрос на уравновесеност, а до особености на поведението на породата. Това да захапе и да не пуска е поведение на териер. Точно пък на кучетата от тези породи нямам впечатление да им е силна страна уравновесеността.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                                А на какво е следствие поведението..?Като характер каракачанката е много сходна с алабая,но като поведение пък са различни.Или обратното..?Както и да е,не ми се задълбава,но повечето от молосите са именно такива - не пускат. И от другите групи също има такива - Ризеншнауцер,Ротвайлер...
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X