Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мощна радиоуправляема количка с яка батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Моето зарядно беше слабо и не съм забелязал да ми загряват батериите. Може би трябва да направиш едно зареждане и да видиш при теб как ще е. Иначе Li-Po-тата по спомен бяха по-леки от йонните. Не помня изобщо да са продавали йонни за радиоуправляеми модели. Иначе има и hard case батерии за по-голяма сигурност и удобство.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      На зарядното мога да му задам с колко ампера да го зареждам, разбрах от клип за модела зарядно, че в моя случай при капацитет на батерията 5000, се препоръчва да е 5 ампера заряден ток, а ако батерията е 2000 то тогава с 2 ампера ток?

  • #32
    Понеже не съм имал досега вземане-даване със LiPo батерии, полека лека почвам чрез четене и гледане на клипчета да разбирам някои техни особености, но друго не ми стана ясно, батериите сега са заредени и са в сторидж режим, това нали е за в случай при дълго неизползване на батериите?

    Друго, примерно решавам че утре ще карам количката, ако я заредя на режим - балансирано зареждане, колко време или дни е безопасно да стои заредена без да я ползвам, вярно ли е че само един ден се препоръчва да стои заредена максимум ако не се ползва и ако по някаква причина не я използвам в рамките на деня, ще трябва да я сложа на зарядното и да задам на зарядното режим Сторидж като този режим ще я пък разреди до безопасни стойности?

    Също така как ще разбера докато карам количката, че батерията спада до под критичния минимум волтаж? Колата ще има ли звуков сигнал или светлинен на контролера, или просто като видя че се движи по-бавно значи батерията е изтощена, че това също не го виждам в упътването?

    Баси слугуването на тези LiPo капризни батерии, върнаха ме назад във времето когато се правеше тези упражнения на старите акумулаторни машини, GSM-ите и др.за да се разработят правилно
    Последно редактирано от Еделвайс; 26-01-24, 16:37.

    Коментар


    • ogimaster
      ogimaster коментира
      Редактиране на коментар
      1. сторидж режим е за в случай при дълго неизползване на батериите
      2. Lipo батериите се зареждат винаги балансирано - зарядното се настройва и си ги разпознава
      3. ако си заредил напълно батерията, но няма да ползваш количката - зарядното има функция "разряд" и пак връща батерията в "сторидж" волтаж
      4. когато батерията падне под минимума - количката спира да се движи или започва да се движи бавно, независимо колко газ и подаваш

      Успех в приключението - важно е да ти е кеф ;-)

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за инфото, държа всичко предварително да съм подготвен и да знам че е както трябва, преди да съм повредил или потрошил нещо я по батерията, я по колата

  • #33
    Има една много евтина джаджа, колега беше писал тук по-назад в темата, мини екранче и показва волтажа на батерията, може ли да стои постоянно включена към батерията докато карам количката и ще виждам реални данни и да следя волтажа на батерията?

    Това е джаджата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:173
Размер:97.6 КБ
ID:6953150

    Коментар


    • ogimaster
      ogimaster коментира
      Редактиране на коментар
      Всичко може, но количката доста друса и е хубаво да го закрепиш някъде здраво.
      Освен това имаш капак на количката, който трябва да сваляш всеки път, за да гледаш волтажа.
      Покарай 15-20 минути и премери волтажа, виж колко са се загряли батерията, двигателя, контролера - тогава ще ти стане ясно колко време можеш да си играеш без проблем.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      В крайна сметка поръчах Тестер за Волтаж на Li-Po батерии (1-8S) с аларма, просто по бързо ще тествам батерията, няма да я закачвам за колата, ето това поръчах: https://bgdrones.com/RC/tester-za-vo...1-8s-s-alarma/

  • #34
    Волтаж, ампераж, омаж, дължинаж, ширинаж, височинаж...
    Джаджата показва напрежението на...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #35
      Днес ми пристигнаха инструментите за количката, приятно съм изненадан от качеството и финната им изработка, ето снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2183.jpeg Прегледи:0 Размер:1.16 МБ ID:6953174

      Сега поръчах от същата фирма бърз тестер за батерията:

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:voltage-buzzer-alarma-bgdrones.com-2-768x576.jpg Прегледи:0 Размер:32.5 КБ ID:6953175




      https://bgdrones.com/RC/tester-za-vo...1-8s-s-alarma/
      Последно редактирано от Еделвайс; 27-01-24, 09:28.

      Коментар


      • #36
        Като изключим скобата за избиване на "дедазнамк'во", всички други инструменти са ширпотреба, като част от тях може би имаш вече - показвал си комплект фини отвертки на снимките от лидълските джаджи.
        При крепежите също няма нищо интересно. Има ги във всеки сносно зареден магазин.
        Китайско анаеробно лепило. Ми китайско лепило. Едва ли заслужава усилието да го спомена.

        Търговеца би се радвал да си купиш отделен ключ за всяка гайка. Например, ако количката е с 4 колела, да си купиш 5 ключа за демонтаж на колелата - по един за всяко колело, плюс един резервен. Осигуровка - ако се счупи на път, да не нощуваш по къпинаците.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #37
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Като изключим скобата за избиване на "дедазнамк'во", всички други инструменти са ширпотреба, като част от тях може би имаш вече - показвал си комплект фини отвертки на снимките от лидълските джаджи.
          При крепежите също няма нищо интересно. Има ги във всеки сносно зареден магазин.
          Китайско анаеробно лепило. Ми китайско лепило. Едва ли заслужава усилието да го спомена.

          Търговеца би се радвал да си купиш отделен ключ за всяка гайка. Например, ако количката е с 4 колела, да си купиш 5 ключа за демонтаж на колелата - по един за всяко колело, плюс един резервен. Осигуровка - ако се счупи на път, да не нощуваш по къпинаците.
          Скобата е за за изваждане на пинион / зъбно колело от мотор :

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1223.jpg Прегледи:0 Размер:22.5 КБ ID:6953180

          Лидълскиям ми комплект няма нищо за отвиване на каквито и да е гайки, затова си взех другия, да не забравим и калъфа за безопасно зареждане и съхранение на LiPo батериите, та ми е спокойно.

          Нали знаеш, излишен инструмент няма

          Коментар


          • #38
            Срам не срам, тези неща за какво се използват, приличат ми за отваряне и разширяване на процепи, последното някакъв магнит ли е?

            1.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2187.jpeg Прегледи:0 Размер:1.02 МБ ID:6953185


            2.


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2188.jpeg Прегледи:0 Размер:2.01 МБ ID:6953183

            3.


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2186.jpeg Прегледи:0 Размер:677.8 КБ ID:6953184
            Последно редактирано от Еделвайс; 27-01-24, 10:44.

            Коментар


            • Shider
              Shider коментира
              Редактиране на коментар
              Последното е магнетизатор - след като вкараш отвертката в правоъгълния отвор, се намагнетизира и бурмите "залепват" за нея - за по лесна работа с дреболийките.
              Горната му част пък е за размагнетизиране на инсрументите - понякога и от това има нужда.

              Като цяло наистина излишни неща (дори скобата за вадене на зъбни колелца от моторчето - според мен и всяко средносръчно тийнеджърче би се справило без нея с подръчни материали/инструменти), но щом те кефи...

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси, този магнетизатор за отверки ще е полезена екстра.

          • #39
            Какво ще разглобяваш с първите две позиции? Количката не е таблет...
            Обиконовено тия "инструменти" след първата по-сериозна употреба са за в кофата.

            Демагнитизатор с постоянен магнит... Хм...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #40
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Какво ще разглобяваш с първите две позиции? Количката не е таблет...
              Обиконовено тия "инструменти" след първата по-сериозна употреба са за в кофата.

              Демагнитизатор с постоянен магнит... Хм...
              Бях писал някъде че обичам да имам и да си купувам всякакви инструменти, просто това си ми е един вид хоби, в момента в който даден инструмент даде фира, моментално си купувам друг но вече утвърдена марка, така че както казва "Алф" - Няма проблеми

              Коментар


              • #41
                Относно катерача за който писах по-назад, отказах се от него по две причини, първо е голям 1:10 и по-важното да може спокойно сина ми да го кара в къщи и навън без да се притеснявам че ще го потроши, а и струва само 370 лева, та реших и поръчах по-малък размер 1:18 - Краулер Траксас Ландровър Дефендър TRX-4M 1/18, ей го:

                Така аз и детето ще си имаме съответните подходящи колички за забавления

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:trx-4m-118-scale-and-trail-crawler-land-rover-4wd-electric-truck-with-tq-green-trx97054-1grn-copy-6320fc247b2d3_600x600.jpeg Прегледи:0 Размер:35.2 КБ ID:6953202

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:00120623-traxxas-97054-1slvr-002-1000x1000.jpg Прегледи:0 Размер:135.6 КБ ID:6953203
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6516-TQ.jpg Прегледи:0 Размер:52.6 КБ ID:6953205

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:00120623-traxxas-97054-1slvr-006-1000x1000.jpg Прегледи:0 Размер:187.1 КБ ID:6953204
                Последно редактирано от Еделвайс; 27-01-24, 15:17.

                Коментар


                • gimax
                  gimax коментира
                  Редактиране на коментар
                  Карай си истинската,кефа е мнооого по голям.

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Като колегата c0dy^ нали , голям фен съм му с неговите джипки, супер подобрения прави постоянно, има си майстори за всичко и т.н., но нямам такива финансови възможности, та ще се задоволя с умалените играчки RC модели

              • #42
                За мъника TRX-4M който поръчах вчера на поста над мен, поръчах и първо подобрение за него, фарове и задни лед светлини, като с времето може да се добавят много екстри и модификации като метални дифчета, окачвания, лебедка и т.н.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:9784-Defender-Pro-Scale-Lighting-Splash.jpg Прегледи:0 Размер:60.3 КБ ID:6953294

                Коментар


                • #43
                  Хм... Нещо ми подсказва че наближава момента за покупка на стругче.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #44
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Хм... Нещо ми подсказва че наближава момента за покупка на стругче.
                    Не знам за стругче, но виж за мини часовникарско менгеме може и да взема

                    Коментар


                    • #45
                      Сега ми пристигна малкия катерач, на живо е много симпатичен бръмбазък, има маслени амортисьори, супер меки гуми за катерене и ходове, ето снимки:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2191.jpeg
Прегледи:113
Размер:544.6 КБ
ID:6953378



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2193.jpeg
Прегледи:103
Размер:489.0 КБ
ID:6953379


                      Ще кача скоро снимки в действие

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X