Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мощна радиоуправляема количка с яка батерия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мощна радиоуправляема количка с яка батерия

    Привет колеги, с моя син наскоро видяхме пред един паркинг баща и син да управляват малка но доста мощна количка на акумулаторна батерия, не е бензинова, сина а и аз честно казано , съм мераклия да купим такава, къде в София кв. Младостите мога да ги видя на живо, наясно съм че такива колички са около 300-500 лв, но държа да мога да ги видя на живо, в Джъмбо надали ще имат такива колички? Стават за големи деца и възрастни, говорим само за такива с мощна зареждаема акумулаторна батерия, не бензинови.

    Идеи, количката е желателно да не е по-голяма от около 40 см дълга, да е тип по-близо до спортно бъги но не джип.

  • #2
    Много се бъркате с цената обаче . Тези радио уп. колички са от порядъка на 1000-3000 лв и повече .

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Разбрах за какво иде реч, тук изобщо не става дума чак за хоби-мания, а просто за здрава количка с издръжлива батерия, ще се търси възможно най-здравата но подходяща за управление от дете, иначе се губи смисъла ако само аз ще я управлявам.

  • #3
    Здравей,има си форум,RCmania.Напиши го и чети.
    +359 889 301 623 Явор
    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря, ще погледна

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Въпросния форум наистина е маниашки, чак толкова няма да залитаме, идеята ми беше за здрава количка с яка батерия, но за парите си които си струват определено не си заслужава за в нашия случай, все пак детето главно ще го управлява, явно ще се търси възможно най-качестваната количка но детски модел, тези скорости 40-60 км/ч, определено не е за управление от дете, ако само аз ще го управлявам, то се губи смисъла от покупката на такава играчка, благодаря все пак за съветите ви.

  • #4
    За 300-400лв може да се вземе нова 1/10 тръги или дрифтарка. Предполагам сте се впечатлили от тръги. Ако търсите скорост и ряз(подгответе се за повече ремонти и консумативи - пиньон и корона в трансимисията, носачи, шокове) мислете за безчетков мотор сега или като ъпгред след време. Преди време имахме точно 1/10, което доста ъпгрейднах, но понеже беше тегаво за обслужване след всяко мокро/кално каране го разкарах....и сега се чудя защо....
    Съвет - търсете с(или пригодете) метална планка под корема и дифовете. За начало закрепете някакви омекотители от пореста материя(фибран, лента от стара джапанка) отпред на бронята и включете спирачката на контролера ако не е включена. Вземете си втора/трета LiPo батерия и зарядно за в колата. Като за начало WLToys е добър избор според мен. Има ги по разните продавалници, алиекспрес с доставка от ЕУ тук-там.

    Незнам дали няма да го изтрият:
    https://shop.steldi.com/product/4626...hed-truck.html
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #5
      Един приятел има такава и излизахме с децата на мотопистата. Това чудо набира до 80 км/ч за нула време, а какви дрифтове прави не е истина. Разбира се върви с една раница принадлежности, чаркалаци, още една батерия и др. Голяма краста е и си е скъпо хоби, защото все има нещо за поправка или тунинг. На моят човек му се роди второ дете и заряза малко хобито.

      Коментар


      • #6
        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Голяма краста е и си е скъпо хоби
        'Щото не знаете как е при летящите хобита. Особенно самоделките с флайт контролери, автопилоти, гпс-и т.н.

        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          За 300-400лв може да се вземе нова 1/10 тръги или дрифтарка. Предполагам сте се впечатлили от тръги. Ако търсите скорост и ряз(подгответе се за повече ремонти и консумативи - пиньон и корона в трансимисията, носачи, шокове) мислете за безчетков мотор сега или като ъпгред след време. Преди време имахме точно 1/10, което доста ъпгрейднах, но понеже беше тегаво за обслужване след всяко мокро/кално каране го разкарах....и сега се чудя защо....
          Съвет - търсете с(или пригодете) метална планка под корема и дифовете. За начало закрепете някакви омекотители от пореста материя(фибран, лента от стара джапанка) отпред на бронята и включете спирачката на контролера ако не е включена. Вземете си втора/трета LiPo батерия и зарядно за в колата. Като за начало WLToys е добър избор според мен. Има ги по разните продавалници, алиекспрес с доставка от ЕУ тук-там.

          Незнам дали няма да го изтрият:
          https://shop.steldi.com/product/4626...hed-truck.html
          Специално този от линка е на доста прилична цена, като се има предвид че има буквално детска количка в Хиполенд за 200 лева и си е див чуплив китаец, само не разбрах колко време ще издържи батерията с едно зареждане на конкретния модел от линка, от форума им разбирам че карат по около 15 минути като цяло, ако го караме внимателно по тревата на равно, без много резки маневри, би трябвало да не се чупи или подменя нещо, защото ако на всяко едно каране трябва да се подменят части, това не е за нас, просто няма да имам времето да се занимавам с количката, все пак го взимам и детето да го управлява, разбира се, само на големи поляни където да няма опасност да се блъсне в нещо или някой, само приличната му цена на този от линка ме изкушава да го взема, чудя се?

          п.с. Видях че имат страница у фейса, писах им за повече инфо и да видим какво ще ми отговорят.
          Последно редактирано от Еделвайс; 15-12-22, 05:59.

          Коментар


          • ogimaster
            ogimaster коментира
            Редактиране на коментар
            Има възможност за настройка на мощността на колата и съответно колко бързо да се движи.
            За да си играеш по-дълго - взимаш си втора батерия.

        • #8
          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          За 300-400лв може да се вземе нова ....

          https://shop.steldi.com/product/4626...hed-truck.html
          Фирмата се оказа несериозна при кореспонденцията ни, бях готов с поръчката и поръчах втора батерия запитване и да я пращат по куриери, но след като не получих никакакъв отговор няколко часа, ги отсвирих веднага, за мен това е несериозно отношение.

          Сега видях за някаква акция в Хиполенд от 200 лв на 149 лв, това ще взема и приключвам въпроса, благодаря на всички за насоките ви.


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221215_143133_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:236.2 КБ ID:6903174
          Наясно съм че няма как да е на другата хоби количка, но поне за 150 лв е приемливо и става да се кара спокойно от дете.

          Коментар


          • #9
            Минали сме моделите от Джъмбо в тоя ценови диапазон.Не разчитай на дълга игра. Бързо пада батерията.Някъде от сорта 9,2/9,6 волта беше.Докато се снабдим с втора батерия вече му омръзна.Става да си начеса крастата!

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              За 300-400лв може да се вземе нова 1/10 тръги или дрифтарка. Предполагам сте се впечатлили от тръги. Ако търсите скорост и ряз(подгответе се за повече ремонти и консумативи - пиньон и корона в трансимисията, носачи, шокове) мислете за безчетков мотор сега или като ъпгред след време. Преди време имахме точно 1/10, което доста ъпгрейднах, но понеже беше тегаво за обслужване след всяко мокро/кално каране го разкарах....и сега се чудя защо....
              Съвет - търсете с(или пригодете) метална планка под корема и дифовете. За начало закрепете някакви омекотители от пореста материя(фибран, лента от стара джапанка) отпред на бронята и включете спирачката на контролера ако не е включена. Вземете си втора/трета LiPo батерия и зарядно за в колата. Като за начало WLToys е добър избор според мен. Има ги по разните продавалници, алиекспрес с доставка от ЕУ тук-там.

              Незнам дали няма да го изтрият:
              https://shop.steldi.com/product/4626...hed-truck.html
              Една година по-късно, днес успях да се свържа директно със човека и успях да поръчам тази количка от линка - https://shop.steldi.com/product/4626...hed-truck.html , поръчах отделно хубаво зарядно и втора батерия LiPo най-мощната която предлагат, вече са поръчани и другата семица като я получа ще пиша отзиви, аз и моя син който е почти на 7 г. чакаме с нетърпение да я видим и подкараме при хубаво време, наясно съм че моя син ще трябва да я кара само на голям равен и чист терен, за да не я потрошим за нула време, хубаво е че предлагат и резервни части

              Има ли колеги сред вас които се занимават или сте се занимавали с такива хоби колички?
              Последно редактирано от Еделвайс; 20-01-24, 11:54.

              Коментар


              • ogimaster
                ogimaster коментира
                Редактиране на коментар
                Хубава играчка сте си купили.
                Може да я пробвате на някой празен паркинг, защото ще се изненадаш това чудо колко бързо се движи.
                Хубаво е да се запознаеш с настройките на дистанционното - чувствителност, мощност - има доста клипове в нет-а.
                Като начало е добре да се заредят хубаво батериите - нека Стелди да ти разкаже как се ползва зарядното за LiPo и NiMH батерия - има разлики.
                Първо я покарай ти и след като намалиш мощността я давай на детето.
                Не си прави експерименти да я караш в хола - ще потрошите жилището.
                Ето ти още един магазин за такива играчки - https://www.myhobby.bg/
                Ако имаш въпроси - питай
                Има няколко форума, където има доста написано (ако ти се чете)

              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                ogimaster , писах ти по-долу заради прикачване на снимка:
                Последно редактирано от Еделвайс; 20-01-24, 20:18.

            • #11
              Първоначално публикуван от [URL="https://offroad-bulgaria.com/member/73259-ogimaster"
              ogimaster[/URL] ]
              Хубава играчка сте си купили.
              Може да я пробвате на някой празен паркинг, защото ще се изненадаш това чудо колко бързо се движи.
              Хубаво е да се запознаеш с настройките на дистанционното - чувствителност, мощност - има доста клипове в нет-а.
              Като начало е добре да се заредят хубаво батериите - нека Стелди да ти разкаже как се ползва зарядното за LiPo и NiMH батерия - има разлики.
              Първо я покарай ти и след като намалиш мощността я давай на детето.
              Не си прави експерименти да я караш в хола - ще потрошите жилището.
              Ето ти още един магазин за такива играчки - https://www.myhobby.bg/
              Ако имаш въпроси - питай
              Има няколко форума, където има доста написано (ако ти се чете)
              ogimaster , благодаря за включването, хубаво е че има хора тук които разбират от такива хоби колички, избрах това зарядно -

              https://shop.steldi.com/product/5138...er-supply.html , дали се води умно зарядно, или ще трябва ръчно да задавам параметри при заряд и разряд, доколкото разбрах LiPo батерията, ако не се ползва дълго време, трябва да е заредена на около 50% от капацитета, ако я заредя докрай, трябва в рамките на деня да я използвам че не е желателно да стои повече от ден напълно заредена, това така ли е, за NiMH как трябва да е при дълъг престой без ползване?


              Изгледах много клипчета за въпросната количка, понеже мотора е четков, има един малък отвор на самия мотор през който има опасност да попадне песъчинки при каране през чакъл и пясък, разбрах че е силно желателно да сложа някаква тънка алуминиева мрежичка върху отвора на мотора, някаква идея каква мрежа да търся, говорим за парче максимум 5 на 5 см?

              Ще се опитам да прикача снимка на мотора и поставената мрежичка от клипа:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2064.jpeg Прегледи:0 Размер:400.6 КБ ID:6952427


              Коментар


              • #12
                За зарядното - ти трябва да му кажеш с каква батерия работи, с какъв ток да го зареждаш.
                Има възможност за режим съхранение на батериата - напълно заредена батерия я разрежда до необходимото напрежение за съхранение.
                Прочети инструкцията и виж дали има клипчета как се работи.
                За двигателя - има метални мрежи за комари - може да пробваш с такава като за начало.
                Хубаво е да се почиства след всяко каране, особено ако се кара извън асфалт.
                Има писта за каране на такива колички на края на Гниляне (в края на ул. Смолничето , в случай че си от София).
                Може да питаш Стелди какви са условията, за да караш там.
                Много често се съзтезават там и е интересно - има модели на нитрометан - вдигат много шум
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря за инфото, това за металната мрежа за комари е отлична идея, като ще чистя мрежичкката със малка прахосмукачка след каране, относно пистата за каране на такива колички, едва ли ще ходя, по-скоро със детето ще ходим до близките паркове със достатъчно и интересно място за каране, а ако се запалиме много, по-скоро ще купя още една количка и заедно със сина ми ще се състезаваме и караме

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Препоръчай ми активен форум за такива хобита или група във фейсбук, RCmania за съжаление не е активен форум, макар че има доста инфо, но няма жив човек с който да си пишеш, явно форумите наистина умират и всички са у фейс групите....

              • #13
                Днес имах доста време да изчета повече за тези колички, в последния момент писах на Стелди, като му се извиних че му пиша днес че е неделя все пак, та последно избрах по-добър модел количка със безчетков мотор, като поръчах и 2бр. по-добрите 3S LiPo батерии и най-доброто зарядно което предлагат, ето линка:


                https://shop.steldi.com/product/4907...l?CurrencyID=6




                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:142.3 КБ ID:6952522

                Мисля че това е по-добър избор, честно казано не ми се понрави на предишния модел който е със четков мотор, тепърва да го побългарявам и да му търся да слагам мрежа на мотора заради отвора му да не влиза пясък иначе ще блокира, това ме накара да погледна и да избера направо по-добрия избор със безчетковия мотор и с по-добри характеристики като цяло, добре че успях да пиша на Стелди още днес за да ми изпрати утре по-добрата количка, батерии и зарядно, утре ще чакам да ми потвърди новия ми избор.
                Последно редактирано от Еделвайс; 21-01-24, 16:39.

                Коментар


                • #14
                  Това вече е сериозна играчка - сигурен ли си, че я взимаш за детето?
                  Иначе има още един форум - modelistika.com
                  Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                  Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                  Opel Campo 3,1 TD '99
                  Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Покрай тези форуми и гледане на клипчета за въппросните колички, май се зарибих покрай тях, та ще е повече за мен и за сина покрай мен, усещам че ще си имам хоби, времето ще покаже

                • #15
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2075.jpeg
Прегледи:171
Размер:437.8 КБ
ID:6952704 Днес ми пристигна количката, на живо изглежда внушителна и масивна, ето снимки:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2069.jpeg Прегледи:0 Размер:684.2 КБ ID:6952696

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2070.jpeg Прегледи:0 Размер:583.9 КБ ID:6952697

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2071.jpeg Прегледи:0 Размер:582.1 КБ ID:6952698

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2078.jpeg Прегледи:0 Размер:719.3 КБ ID:6952699 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2072.jpeg Прегледи:0 Размер:650.9 КБ ID:6952700 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2077.jpeg Прегледи:0 Размер:400.7 КБ ID:6952702 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_2076.jpeg Прегледи:0 Размер:426.6 КБ ID:6952701
                  Последно редактирано от Еделвайс; 23-01-24, 12:00.

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Мерси за съвета, имам комресор и с него мога да продухвам количката след разходка, имам и мощна прахосмукачка ако с него ще е по-добре?

                  • imarh
                    imarh коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ами чистенето става с продухване от мнооооого прах през лятото или кал и вода зимата или разглабяне, миене, сушене, прегресиране и т.н.
                    Първото може и бързо в полеви условия, за другото си трябва търпение и условия.

                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Така и иначе ще се кара при хубаво и сухо време, та праха с компресора ще е лесно

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X