Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дигитална ултразвукова вана за дезинфекция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Всички ултразвукови вани които съм виждал работят на импулси. Обикновено са захранени от изправено, нефилтрирано мрежово напрежение, и ултразвука е модулирам с 50Hz.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Разбира се. Нали може и така?

      Аз съм виждал такива, но модулацията в 100 херца. А съм виждал и по-претенциозни с PFC на входа и високата честота директно от кондензатора на PFC-то.

  • #17
    Имах неблагоразумието да си сложа ръката на излъчвателя за няколко импулса и сега ми тръпне. Мисля, че тези два херца на пакетите импулси при този излъчвател са някаква резонансна честота, или пък дължината от 15 мсек на пакет е важна. Но ако е така не ми се вярва да мога да ги модулирам с 50 Хц (20 мсек), а да не говорим за 100Хц. Ако ги оставя пък на 2 Хц както е сега, сигурно ще е малко енергията, която влиза в течността.

    Коментар


    • #18
      Както коментирах назад в темата, като пусна моята, първите 1-2 секунди се чува силно жужене и след това затихва доста. Ефектът от почистването еповече от незадоволителен. Днес я отворих да огледам електрониката и забелязах нещо странно. Има 2 еднакви бобинки, като на едната се мърда горната част на феритната сърцевина, а на другата не. Честно казано не съм сигурен дали вибрациите трябва да идват от въпросните бобини, но имам чувстото, че и двете са били залепени(има следи от лепило и по двете), а в следстиве на някакво механично въздействие едната се е отлепила и играе.
      Като я включа разглобена, не се чува да работи като в нормален режим, предполагам защото е празна. Не смея да я пълня с вода, докато електрониката отдолу е открита. Дали някой с такава ваничка може да погледне дали при него и двете са статични или ако знае пък принципа на работа, моля да сподели как да процедирам.


      https://streamable.com/z5mlsl

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20231031_204336.jpg Прегледи:0 Размер:368.3 КБ ID:6941910

      Коментар


      • #19
        Задължително залепи подвижната. Но ако не се изважда и не можеш да сложиш лепило на счупените повърхности за да залепнат ще остане въздушна междина, която променя всичко

        Коментар


        • #20
          Ако имаш предвид бобините в горната лява част на платката, това са филтри на захранващото (мрежово) напрежение.
          Купи нов от първия магазин за електронни компоненти. Избираш го на размер - да може да се монтира на платката.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #21
            Да, става въпрос за бобините горе в ляво. На клипчето се вижда кое как се мърда.
            https://streamable.com/z5mlsl
            Ако е възможно счупената да е отговорна за проблема с ефективността на ваната... то по-добре да поръчам същата нова от китайците и да се надявам да има подобрение.

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от Wish_Master Преглед на мнение
              ...
              Ако е възможно счупената да е отговорна за проблема с ефективността на ваната...
              Не, не е.
              И не е счупена.
              Не трябва да е така но и да я смениш / фиксираш нищо няма да се промени в работата на ваната.
              Проблема е някъде другаде.
              Враг усраине

              Коментар


              • #23
                Залепих с епокси движещата се част точно по белезите от старото лепило. Може да е внушение, но сякаш работи малко по-добре. Пак го има чувствителното затихване на жуженето 1 секунда след пускане, но е една идея по-слабо.
                Явно ще остане така, тъй като моите възможности по електроника са до тук

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X