Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дигитална ултразвукова вана за дезинфекция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дигитална ултразвукова вана за дезинфекция

    Привет колеги, препоръчайте ми компактна и надежна дигитална ултразвукова вана за дезинфекция, никога не съм ползвал такъв уред, искам да го използвам главно за дезинфекция и почистване за главите на електрическата ми самобръсначка, за ушната ми отливка на слуховия ми апарат и за др. при нужда, например очила, бижута, часовник?

    Също така трябва ли да се ползва някаква специална течност или може и с вода да се прави, тази течност скъпа ли е, всеки път ли трябва да се сменя при употреба, нека да е нещо качествено, да е малко и компактно.

  • #2
    Бре, никой ли не ползва ултразвукова ваничка за почистване, откак видях каква гняс и как се разпада магически, наслоена мръсотия на труднодостъпни места се впечатлих и затова търся мнение за качествена ултразвукова вана че са много видове и марки?

    п.с. Знам че са пускали и в Лидл, но четох че бързо изгаряли а и ги няма сега, та затова чакам препоръка за качествен такъв?

    Коментар


    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      В заглавието ти има 2 алармиращи думи - "дигитална" и "дезинфекция", които навяват мисълта че си гледал някаква реклама, където нещата са захаросани.

      -Дигитална, предполагам, означава че има цифров брояч, таймер... или подобно. Или пък цифрово управление на подавания ултразвуков импулс... което за конкретната цел не вярвам да има каквото и да е значение.

      -Дезинфекция е другата дума, която за мен е сложена просто за увеличаване на продажбите. По принцип, ултразвука може да се ползва за дезинтегриране на живи клетки, но трябва огромна мощност, концентрирана на малък обем. Правили сме го на лабораторно упражнение в университета -накрайник, навит на самия източник се потапя в широка епруветка, която от своя страна е в кофичка от кисело мляко, пълна с лед, за да не се нагрява.
      Явно сме искали да скъсаме клетките, но да запазим ензимите... знам ли...

      Та, ако има дезинфекция, тя ще е основно от качествата на разтвора, който е във ваничката. Не прпепоръчвам да използваш каквито и да е летливи субстанции, за да не предизвикаш взрив.
      В инструкцията, производиртеля трябва да пише с какво се ползва, но може да слагаш вода, сода, веро, прах за пране... Има и разни готови разтвори, но никога не съм ползвал такова нещо, че да мога да сравня.

      Относно принципа на работа - предизвиква кавитация в разтвора (излизат мехурчета), главно на местата, където са замърсителите, а почистващите препарати ги обвиват в пяна .
      Механичен часовник - целия не бих потопил, но верижката може.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Под дигитална визирам именно че е със дисплей и има автоматизирани опции с определено времетраене, колкото до течностите трябва ми освен да чисти и да дезинфекцира, конкретно в моя случай е за главите за електрическата ми самобръсначка и за ушната ми отливка, само за това ми трябва основно, и по тази причина търся нещо компактно но и да е качествено и надеждно?

      Сега след четене разбрах че трябва да търся такава за стоматологични инструменти, но като гледам цените им са доста солени за моя случай...

  • #3
    Мен ме плаши отливката ти, защото най-вероятно е скъпо и потенциално капризно нещо - бих писал на производителя дали носи на такова почистване.

    Аз ползвам една от amazon за 20-30 паунда и си върши работа за непретенциозни неща. Примерно това - https://www.amazon.co.uk/Uten-Ultras...dp/B074Z8FN86/

    Дюзи не съм чистил, вероятно е слабичка за такова нещо. Неотваряно Касио понася процедурата без да пропусне. Скъп часовник и аз не бих пуснал.

    АМБ и 50% спирт съм сипвал вътре - не избухна, но миризмата на АМБ в уреда се задържа много време след ползването.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Фирмата за слухови апарати където ходя, самите те са ми чистили отливката в такава ултразвукова ваничка, затова смело мога да кажа че става, иначе не бих рискувал.

  • #4
    Вижте тая ваничка:

    http://steinberger.bg/product/13405/...ndig-50-w.html
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Изглежда добре и e на прилична цена, тази марка отдавна не я бях мяркал на нито един уред от "корекомските" времена за телевизорите Grundig

    • ognqn
      ognqn коментира
      Редактиране на коментар
      И мисля,че я има в магазина им в Пловдив.Може да се пипне и говори с продавачите.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      От София съм, ще поразуча още малко, ако не, ще поръчам тази Grunding от линка ти.

  • #5
    Ултразвукът и дезинфекцията нямат общо. Дезинфекция може да се случи заедно с почистването ако разтворът има дезинфекционни свойства.

    Ако не я бързаш издебни да пуснат в Лидъл. Пускат периодично и става. Очила, бижута, елементи от слухов апарат, зъбни протези, дребни електронни платки и такива неща почиства много добре.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Така мисля да направя, все пак дават 3 години гаранция и ще си струва

  • #6
    Аз ползвам ултразвукова вана, чието основно предназначение е било дезинфекция на стоматологични инструменти. Аз съм я ползвал за почистване на глави за широкоформатен принтер и за почистване на различни машинни детайли. С известни уговорки става, без да се очакват чудеса. Някои солвенти не се разбират с пластмасовите и детайли, но в твоя случай ще ползваш вода с някакъв миещ препарат. С надеждността не е имало проблем досега.
    И аз мисля, че дезинфекцията е работа на разтвора а ултразвукът просто помага на проникването му навсякъде и значително ускорява почистването.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #7
      Аз също се присъединявам към мнението, че след като основно ще се ползва за дезинфекция акцентът би трябвало да бъде основно към разтвора.
      Абсолютно всяка такава ваничка ще върши нещо полезно в повече ако просто потопиш детайла в обикновен съд със същата течност.
      Дали ще е дигитална или аналогова пък съвсем няма значение.

      Виж ако уреда ще се ползва за механично почистване на детайли тогава повече неща се гледат.
      За нуждите които си писал и най-евтината е ОК.
      Враг усраине

      Коментар


      • #8
        Аз си купих такава.Върши ми идеална работа.Обикновенно слагам няколко капки “ВЕРО“ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2021-12-14 at 23-36-54 PREUP Ultrasonic Cleaning Device for Cleaning Glasses, Jewellery, Watches, Dentures, 750 [...].png
Прегледи:1739
Размер:383.6 КБ
ID:6799777
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #9
          Днес пуснаха дигитална утразукова вана от Лидл, бях пръв още в в 7:30 и си купих една, има 3 год гаранция, довечера ще я пробвам и ще напиша отзиви.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20220117-080732_Lidl Plus.jpg Прегледи:0 Размер:342.5 КБ ID:6808458

          Коментар


          • #10
            Ултразвукова вана като всички останали. А какво и е жигиталното на тая? Тайметът?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #11
              Сега направих първи тестове, сложих да се чисти главата на електрическата ми самобръсначка, която е със доста шлака, особено вътрешния механизъм със ножчетата, все на труднодостъпни места, резултата накрая е впечатляващ и съм доволен, ето и снимки:

              Тук се вижда бялата шлака на черната част на главата на ел. самобръсначка:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220117_172235.jpg Прегледи:0 Размер:397.2 КБ ID:6808667
              Пускане в действие, във водата капнах и 3 капки веро.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220117_172612.jpg Прегледи:0 Размер:358.8 КБ ID:6808668

              Тук се вижда мръсната вода от разградената вече мръсотия.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220117_173404.jpg Прегледи:0 Размер:304.4 КБ ID:6808669


              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220117_173656.jpg Прегледи:0 Размер:349.1 КБ ID:6808670

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220117_173728.jpg Прегледи:0 Размер:351.5 КБ ID:6808671

              Почистването е станало супер, особено като за първо почистване, доволен съм от ултразвуковата ваничка, препоръчвам я

              Коментар


              • Wish_Master
                Wish_Master коментира
                Редактиране на коментар
                Имам същата ваничка и я ползвам за абсолютно същото. При мен обаче определено не се справя толкова добре и още в началото си помислих, че може би има някакъв проблем. Беше последната бройка и с нарушена опаковка. Всички аксесоари бяха налични в кутията и изглеждаха като нови. При пускане се чува силно жужене, което веднага след това намалява и така е до изтичане на зададеното време. Може и да не е това проблемът, а примерно че повечето случаи не ползвам кошницата, а ги поставям директно във ваната.

              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Кошницата е задължителна

            • #12
              Аз нямам такова нещо, в офиса има но май го ползвахме само веднъж за някакъв ултра малък вентилатор.

              Исках да кажа, че нямам опит с “карането” на такъв уред но ми се струва неправилно да се поставят предметите директно върху металното дъно.
              Според мен ползването на пластмасовата кошница за да ги държи над него силно би увеличило ефектът.

              А преди време се бях заинтересувал и аз по темата.
              Обаче стигнах до почти индустриални и цените ме отказаха.
              Тоест не бях убеден, че въобще имам нуждите, които да ги оправдаят!
              Враг усраине

              Коментар


              • #13
                Другото което ми направи впечатление, ако ваничката е пълна с предмети, чистенето е по-слабо, отколкото ако сложа само един предмет, едно по-едно е най-ефективно, но задължително трябва да има почивки от по около 15-20 минути за уреда, преди да се включи пак веднага.

                Коментар


                • #14
                  Ако уредът се нуждае от "почивки" няма да позволи да бъде включен веднага...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #15
                    A тази кошница предполагам не контактува с дъното в средата, където е излъчвателя, а крачетата й са по краищата? Питам, защото си сглобявам нещо сам от много як промишлен УЗ излъчвател.
                    Освен това чува ли се дали излъчва на импулси с почивка между тях, или е постоянен УЗ за времето на чистене?

                    Коментар


                    • Ясен
                      Ясен коментира
                      Редактиране на коментар
                      Няма смисъл от почивки. Излъчвай колкото си искаш.

                    • Паджеровод
                      Паджеровод коментира
                      Редактиране на коментар
                      Просто електрониката на това, което имам излъчва пакети два пъти в секундата и са с дължина 15 мсек. та ми се щеше с минимум преправяне да стане.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X